Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogy szoktátok kiheverni a...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti hogy szoktátok kiheverni a szakítást? Mennyi idő alatt?

Figyelt kérdés

3 hete szakított a barátom, és még mindig nagyon hiányzik, sírok miatta, úgy érzem, nem tudok létezni nélküle. A fájdalmam pedig sokkal mélyebb, mint a szakítás pillanatában (pedig akkor már az öngyilkosság kerülgetett). Úgy érzem, soha nem tudok igazán túllépni rajta. Ő volt az első szerelmem, az első csókom és az első szeretkezésem... Már az első perctől kezdve kötődtem hozzá. Nem volt kérdés, hogy jó lesz-e a kapcsolatunk. Én leéltem volna vele az életemet. Neki pedig ezek csak üres szavak voltak végig... Aztán elhagyott egy másik lányért (amit nem is mondott meg egyenesen, én jöttem rá később)

Félek, hogy soha többé nem fogok senkit úgy szeretni, mint az exemet. Attól is félek, hogy ugyanez a bizalom nem lesz meg senki iránt... Hiszen vele az elején megesküdtünk, hogy sosem hazudunk egymásnak, ő mégis megtette egy csomószor, mint utólag kiderült. Én pedig gyanútlanul elhittem neki mindig mindent...

Sajnos nagyon mély érzésekkel rendelkezem, nem csak a szerelem terén :/

Nektek mennyi idő volt a kiheverés? Mi használt?

Köszi a válaszokat!


2019. jún. 25. 07:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Használni a legelején igazán semmi sem fog, idő kell. Lehet ismerkedni, új társaságok fele kacsingatni, barátokkal / barátnőkkel lenni, de ezek általában csak addig működnek, amíg egyedül nem leszel megint, amíg újra eszedbe nem jut az exed. Ki kell heverni, és beletörődni, lezárni a múltat. 3 héttel később semmit ne várj, pláne ha te ennyire szerelmes voltál, és ennyire szeretted, kötődtél hozzá. Nekem másfél év kellett mire teljesen kihevertem egy 9 hónapos kapcsolatot, pedig a végén egyáltalán nem voltam már szerelmes. Kapcsolat és ember függő, kinek mennyi idő kell. Ezt nem lehet általánosítani, egy rossz kapcsolatot is sokszor sok idő kiheverni, pláne egy olyat, amiben tényleg úgy kezeltétek egymást, mint az egymás másik fele. De ezzel semmi baj nincsen, ilyenek ezek az érzelmek. Most újjá kell építened mindent magadban, hiszen eddig mindent úgy terveztél, hogy "Ő" is melletted lesz, "Ő" is részese lesz a dolgoknak, az életednek. Természetes, hogy ürességet érzel, és fáj. És bár ez érdekesen fog hangzani, de hagyd, hogy fájjon. Sírj, hallgass szomorú zenéket, ami csak jólesik. Ha most elfojtod magadban és nem adod ki az érzéseidet, később lesz hátulütője.



Kár azon parázni, hogy mást nem fogsz tudni szeretni ugyan ennyire, hogy a bizalom nem lesz meg később, stb. Az az igazság, hogy az ember tapasztalatokat, sebeket szerez élete során. Ezek akaratlanul is beépülnek a személyiségedbe, ezzel fejlesztve a személyiséged. Ugyanakkor nem olyan rosszak ezek a sebek, ezek mind érted vannak. Mit gondolsz, akit egyszer átvertek egy volt kapcsolatában, a későbbiekben miként mutatkozik meg? Óvatosabb lesz, nem enged mindjárt a "szerelem" érzésének, inkább kitapintja, hogy mennyire is stabil az az új "padló" ami alatta van, mennyire támaszkodhat rá. De ez így van jól, hiszen ha minden egyes alkalommal azonnal engednénk az érzéseknek, azonnal teljes bizalmunkat fektetnénk a másikba, szerinted mennyi lelki sérült ember lenne..? Most te is szereztél egy sebet és bizonyára rájöttél, hogy a szavak, ígéretek sokszor üresek, és csak a tettek bizonyítják igazán az ember valódi érzéseit. Nem baj ha emiatt nehezebben alakul ki mások felé a bizalmad, az emberek sokszor gonoszak sajnos. Aki viszont tényleg megérdemli, afelé úgyis kialakul, mert a másik fél is akarni fogja, és tenni fog érte. :)

Amiatt pedig végképp ne aggódj, hogy fogsz-e mást is így szeretni, mint az exed. Az első szerelem szerintem mindenkiben ott marad, de hidd el, leszel te még nagyon szerelmes a jövőben, és fogsz te még nagyon szeretni mást, hidd el nekem.


Kitartást és erőt kívánok a mostani időszakra, idővel pedig fel a fejjel. :)


19F

2019. jún. 25. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én elmebeteg lettem a szakítástól szerintem.
2019. jún. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Először is leszögezném,egy pasi sem ér annyit,hogy öngyilkosságon törjed a fejed.Ha ilyen egyszerűen elhagyott egy másik lányért,valószínűleg csak ágyba akart téged vinni..Csak gondolj bele,ha igazán szeretsz valaki,akkor nem hagyod el valaki másért.Egyébként,tudom,hogy ez nem sok segítség számodra,de hidd el nem sok mindent lehet tanácsolni ilyen esetben,ezen neked kell túl jutnod.Remélhetőleg találsz majd valakit,aki igazán szeret és megérdemel téged.
2019. jún. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 David134 ***** válasza:

Hasonló történet a tiédhez, annyi hogy itt én vagyok a srác.


Nekem 3 hónapba telt mire talpra álltam, bár még mai napig is vannak gondolat foszlányok körülütte.

Amitől nem tudok megszabadulni.


De tényleg hagynod kell időt magadnak, és lehetőleg minden olyat ami hozzá köt eltüntesd mert azzal csak nehezíted a saját dolgodat hidd el én tudom.


Az én exem szerint, rajta kívül senkit nem fogok találni, de ennek nem vagyok hajlandó hinni.

Te se higgy ennek a butaságnak!

2019. jún. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 David134 ***** válasza:

Annyit még kifelejettem, hogy a barátok társasága és segítsége itt kifejezetten jót tud tenni!


Ne emlegesd őt, se a kapcsolatot és ne rágódj rajta.

Ülj le és idézz vissza minden szép emléket és rakd el magadnak valahol a gondolataidba, a többi rosszat pedig engedd el.


Foglald el magad valami olyasmivel ami érdekel téged és szereted csinálni, én pl zene fordításba kezdtem és nagyon jól lekötötte a figyelmemet és még hasznos is volt!


Nehéz lesz a következő időszak, de amiket előttem mondtak és amit én is kifejtettem, azokat használva könnyítheted meg a saját dolgodat.


Fel a fejjel és kitartást!

2019. jún. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!