Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Ti mennyire tűritek, ha...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mennyire tűritek, ha alkoholt fogyaszt a párotok?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a párommal 4 éve együtt vagyunk. Én olyan családból származom, ahol fogyasztunk alkoholt, de csak ünnepekkor, és keveset. A párom családja már másképpen áll ehhez a dologhoz. Az apukája alkoholfüggő, és a testvérei is szeretnek iszogatni, de ők még nem függők. Én ezt nem nézem jó szemmel náluk. Nem tudom megérteni hogy amikor csak egy sima hétvége van, miért kell inni?! Vagy amikor valami munka van náluk, ahhoz miért kell az ital?! Ezt számtalanszor mondtam is neki, hogy nem szeretem, de erre a válasza mindig az, hogy én őt ne akarjam irányítani, ő nem lesz papucs. Majd jön az, hogy addig ne szóljak bele, míg nem viselkedik gázul. Viszont, nekem ezt nagyon nehéz tűrnöm, mert félek, hogy ebben a közegben, ő is alkoholfüggővé válik, és ezt is mondtam már neki. Viszont azt veszem észre, hogy nem nagyon hallgat rám, mert az már "papucsság" a szemében. Tanácstalan vagyok, hogy most én reagálom túl a dolgokat, vagy tényleg nem jó ez így, ha egy sima hétvégén is isznak? Általában ami előkerül az a pálinka, 2-3 pohárral, whisky 3-4 pohárral..


A válaszokat, illetve a véleményeket, tanácsokat előre is köszönöm!


Én 19/L

Ő 19/F



2020. jan. 3. 15:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%

Ebben a közegben nőtt fel, ezt szokta meg, neki ez a természetes. Nem nagyon tudod megváltoztatni. Hogy függő lesz,az sajnos benne van a pakliban, bár ez rajta áll.

Valóban nem jó ez a sok alkoholizálás, sajnos én úgy látom nem tudsz mit tenni ha ilyen makacs, neked kell "engedni", azaz elfogadni a közeget. Ha neked nem felel meg kilépni ebből a kapcsolatból.

2020. jan. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%
Egyenes út hogy alkaholistáva váljon a jövöben, de a legrosszabb hogy nem lehet vele megbeszélni a problémákat, mert ő azt csinál amit akar a jövöben máshoz sem fog másképp hozzáállni, hosszútávon nehéz lesz vele
2020. jan. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Nagyon sokszor próbáltam engedni.. de sajnos nekem is elég erős természetem van, és valahogy mindig kijön belőlem. Sokszor van úgy, hogy próbálok nem szólni, csak csendben hallgatni, de akkor meg a viselkedésem leplez le.. (flegmább, nem törődőm leszek olyankor.. mondhatni úgy hogy le**arom olyankor őt..)

Azt szeretném, ha ő is megértené, hogy ez nem helyes, és hogy ez hova vezet.. :( csak azt nem tudom, hogy hogyan értessem meg vele..:(

2020. jan. 3. 15:44
 4/16 anonim ***** válasza:
86%
#1 vagyok. A leírtak alapján szerintem sehogy nem tudod vele megértetni:/ ahogy a #2 is írta, megy a saját feje után, nem lehet vele megbeszélni a dolgokat.
2020. jan. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nemrégiben, volt egy nagy vitánk ebből. Bálban voltunk, és már többet ivott a kelleténél. Kértem, hogy hagyja abba, de nem hagyta. Felment bennem a pumpa, és megfogtam az üdítőmet és egy kicsit ráöntöttem belőle a nadrágjára. Erre, ő természetesen felháborodott, hogy hogy van nekem ehhez jogom.. és azt kaptam, hogy elült mellőlem, és elkezdett mégjobban inni, miközben rám mosolygott. Én pedig sírva elmentem a mosdóba.

Tudom, hogy tőlem sem volt ez helyes, de ha a szavamra nem hallgat, mit tehettem volna? :(

2020. jan. 3. 15:48
 6/16 anonim ***** válasza:
39%

A legtöbb rákos megbetegedés az alkohol vagy/és cigaretta miatt van.


Hidd el, ha mellettem egy lány igy inna, én nem tolerálnám, mert ha szeretsz valakit nem akarod, hogy 40-50 évesen kinok között haljon meg a szemed láttára.


Mert ez oda vezet, millió embert láttam igy meghalni.

2020. jan. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
#6-os.. pont ettől félek.. meg ugye attól is, hogy olyanná válik, mint az apukája. Az anyukája elviseli így az apukáját, de én ezt nem tudnám utána csinálni. Még hallani is rossz, amikor náluk vagyok, hogy az apja, hogy beszél, az anyjával.
2020. jan. 3. 15:57
 8/16 anonim ***** válasza:
84%
Pedig nagyon úgy tünik hogy az apjára ütött
2020. jan. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Igen, a természete azt tiszta olyan. Ő is olyan hirtelen indulatos, meg ugyanolyan hisztis.
2020. jan. 3. 16:05
 10/16 A kérdező kommentje:
Csak ő az első kapcsolatom. És amúgy, amikor nem iszik, meg nincs semmi, akkor nagyon jól kijövünk. Csak ez az ital dolog az, amiben ellentétek vagyunk. Nem is lenne azzal bajom, ha mondjuk egy szórakozó helyen, ha elmegyünk, ott beiszik, mert ott ez jobban helyén van. De egy bálban, vagy családi összejövetelen, nem az a fontos, hogy annyit igyon az ember, hogy már érezze, hanem hogy megtisztelje az eseményt egy itallal. És én a szüleim előtt is gáznak érzem, amikor sokat iszik, mert ez milyen képet mutat már róla..
2020. jan. 3. 16:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!