Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Hogyan küzdjem le a féltékenys...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan küzdjem le a féltékenységet?(részletek lent)

Figyelt kérdés

A barátommal fél éve vagyunk együtt. Ő egy nagyon közösségi ember így sok fiú és lány barátja is van. Én "csak" a barátnője vagyok és az osztálytársa, de úgy igazán egyik baráti körében sem vagyok benne ami nekem nem lenne probléma. Viszont például a szoros barátai közé tartozik az a lány is aki az exe de amúgy egy rohadt kedves és figyelmes csajszi akit lehetetlen lenne utálni. Mégis nagyon féltékeny vagyok rá, egyrészt ő régebb óta ismeri a barátomat, másrészt többet is lóg vele meg a többi fiú haverjaival. Nem szeretnék bekerülni közéjük mert a többi sráccal én nem nagyon jövök ki csak a barátommal meg persze a csajjal. De így ők sok olyan programot szerveznek amihez nekem nincs közöm és teljesen megbízok a páromban mégis sajnálom, hogy más több időt tölthet vele.

Most például egy távolabbi barátja hívta őt szabadtéri programra, olyanra ahol iagzából csak ezzel a távoli baráttal van jóban de többiekkel nem annyira. Eleinte nem akart menni de én bíztattam mert támogatom őt. Erre elhívta magával egy csomó osztálytársunkat, olyan lányt is akivel nem is nagyon barátok. Engem meg nem hívott. Mondtam erre h szívesen mentem volna én is csak már programom van aznapra (automatikusnak vettem h mehetnék hiszen a fél társaság az osztályunk) erre azt mondta h azért nem jó ha túl sokan vannak, mert akkor már amiatt évezhetetlen a játék. Ez nagyon rosszul esett. Ez ilyen egyszeri eset egyébként máskor már próbált hívni a barátaival együtt lógni is, az egy teljesen más probléma miatt nem valósul meg.

Én nem vagyok annyira szociális mint ő, az osztályból 2-3 olyan barátom van akivel az iskolai szünetekben is tartom a kapcsolatot ő meg legalább 20 emberrel(ez csak tipp). Közben meg a karantén óta még nem is sikerült kettesben programot szervezni. Néha nem értem őt, de tudom, hogyha rosszabb lesz a helyzet akkor beszélni fogok vele. Most még felesleges nyavajgásnak gondolnám. Ti mit gondoltok?

16/L



2020. jún. 21. 22:18
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
Nem értem, minek jár veled, hiszen láthatóan minimális mértékben sem érdekled.
2020. jún. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Jó a igaz hogy most a pozitív részét nem írtam le a dolognak, de amúgy a jelek szerint nagyon szeret engem. A karantén alatt három hónapig nem láttuk egymást de minden este videón beszélgettünk. Együtt játszottunk internetes játékon stb.. Volt pár mély pontom is akkor mindig meghallgatott és sokat segített is. Folyton érdeklődik felőlem, a karantén alatt írt egy irtó cuki levelet a születésnapomra. Tényleg érdeklem őt csak úgy látom ő nem helyez engem a barátai elé én pedig őt igen. Nem azt várom h ne foglalkozzon a barátaival, csak akkor velem is foglalkozzon annyit és ez alatt a találkozásokat értem, mert interneten tényleg mindennap beszélünk megbeszéljük milyen napunk volt, meg az aktuális problémáinkat vagy újdonságainkat.
2020. jún. 21. 22:34
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is rosszul esne, ha a baratom nem akarna engem elhivni kozos “talalkozora”. Szerintem ulj le vele kettesben, es mondd el, hogy mi bant teged..De ne azt, hogy mit varsz el tole, mert akkor gyakrabban alakul ki a vita. Ha igy sem mukodik, szakitsatok. Hasonloan voltam igy is, es en meg is jartam:(. De azert remelem neked nem lesz olyan durva mint ahogy az enyem vegzodott😊
2020. jún. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olyan pasik, akiknek a barátaik fontosabbak. Vagy ha nem is fontosabbak, egy szinten vagytok.

Messze laktok egymástól, vagy miért nem tudtatok találkozni?

Szerintem mondjuk te is próbálkozhatnál bekerülni a baráti körbe. Én sem tartom a párom barátait az én barátaimnak, de azért elbeszélgetek velük, kedvelem őket. Akit meg kicsit kevésbé kedvelek, azzal is el tudok tölteni bizonyos időnként egy pár órát, vagy pedig nem panaszkodok, ha a barátom egyedül megy el.

Ne érts félre, nem ellened vagyok, de a leírásod alapján elég konfliktuskerülő vagy és a barátod bármit megtehetne, úgyse szólnál semmit.

2020. jún. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
én ezt nem féltékenységnek hívnám, hanem mellőzöttség érzésnek. kicsit mintha kihasználna, plusz egynek kellenél neki, de ez csak tipp.
2020. jún. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!