Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Az baj, ha nem szeretem az...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az baj, ha nem szeretem az ilyen ,,örökre együtt leszünk" szövegeket?

Figyelt kérdés

1 éve vagyunk együtt barátommal. Ő nagyon szereti irogatni nekem, hogy örökre velem akar lenni meg hasonlók. Nem akarok túlzásokba esni. Évek múlva derülhet ki, hogy nem jó vagy más dolgok is történhetnek. Hiába ígérem neki, nem attól lesz biztos, hogy örökre együtt maradunk. Fiatalok vagyunk és változunk sokat. Kicsit úgy érzem, mintha birtokolni akarna és rám van erőltetve. Nekem már halványult a rózsaszín köd.

16L 17F



2020. júl. 19. 23:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Realista vagy, ő nem igazán. Szerintem nem akkora baj.
2020. júl. 19. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Továbbá a ,,ha elhagynál nem élném túl"... már idegesítő... folyamat lealacsonyítja magát.
2020. júl. 20. 00:45
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Szinte egyik tinédzser párkapcsolat sem tart örökké. Akkor sem, ha nagyon szerelmesek vagytok egymásba, mert az évek alatt ebben a korban még nagyon sokat változik a személyiségetek, értékrendetek.

Ezen felül amit a barátod csinál az manipuláció. Látszik, hogy valamennyire ki akarsz lépni ebből a kapcsolatból. Ha még nem is, azért már afelé hajlasz. Ő meg folyton írja neked ezeket a szövegeket és ezért nem mersz cselekedni, nehogy hatalmas sebet okozz neki.

Elárulom, nem fogsz. Csak manipulálni próbál, ha neked nem kényelmes a kapcsolat lépj ki belőle és ne törődj a másik nyavalygásával.

16f

2020. júl. 20. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Mikor együtt lógunk tök jól megvagyunk. Egy jó darabig féltékenykedett a semmire, 1 hónapja majdnem szakítottam vele, azóta javult a helyzet pár fokkal, de még mindig nem érzem az igazinak...
2020. júl. 20. 01:09
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a baj, hanem az, hogy nem érzed igazinak, mégis vele vagy és ezzel elveszed a lehetőséget tőle és magadtól is, hogy másokkal igazán boldogok legyetek.


Ha már nem szereted, akkor lépj tovább és nem lehet csak azért valakivel maradni, mert érzelmileg zsarol.

2020. júl. 20. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 TR75 ***** válasza:
100%

#4

A nyílt féltékenykedésről váltott az érzelmi zsarolásra (,,ha elhagynál nem élném túl").

Hát, ez gáz. Szerintem bizonytalan az énképe, vagy nagyon birtokolni akar.

17 évesen tényleg elég ritka, hogy valaki megtalálja élete nagy szerelmét (mondjuk pont én tudok egy-két kivételt, de ez tényleg nem jellemző).

2020. júl. 20. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Régebben is mondogatott ilyeneket párszor. Én nem érzem úgy hogy olyan erősen zsarol... szeretem, de az ilyen örökre szövegek nem jönnek be.
2020. júl. 20. 10:51
 8/16 TR75 ***** válasza:
100%

Ha már konkrét és zavaró lenne a szövege, az már fenyegetés lenne. Okosba kell az érzelmi zsarolást csinálni, hogy megingasson, és ne akard otthagyni. Bizonytalanságot okoz benned, lelkiismereti dilemmát egy kívülálló szempontjából amúgy egyértelmű helyzetben.

Ha "halványul a rózsaszín köd", akkor ki kell lépni.

2020. júl. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
100%

Én úgy gondolom, hogy ha szereted, akkor érdemes lenne beszélni vele arról, hogy te hogy érzel. Mert a kommunikáció az egyik legfontosabb alappillére egy jó kapcsolatnak. De amúgy én se bírom az ilyan dumát, hogy ,,örökké szeretlek” meg ,,meghalnék nélküled”, mert szerintem ez erős túlzás, ahhoz képest hogy tuti nem lehet 100%-ig komolyan gondolni, mert azért ezek elég erős kifejezések.


Szóval a lényeg, hogy beszélj vele, ha meg úgy érzed nem tudsz vele beszélni erről, vagy nem érné meg felhozni a témát, akkor gondolkozz el rajta hogy érdemes-e tovább húzni egymás idejét.

2020. júl. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem akár tini fiatalok párkapcsolatáról van szó, akár nem, igenis fontos, hogy el tudod- e vele képzelni a jövődet, és vele akarsz- e lenni. Ez nem jelenti azt, hogy így is lesz, és örökre együtt lesztek, de úgy tűnik, mintha te nem is akarnál, a srác pedig igen.

Akárhány éves is lehet egy pár, ha nem csak hülyítik egymást, akkor fontos, hogy el tudják képzelni együtt, és ne úgy álljanak hozzá, hogy jajj, bármi történhet. Persze, hogy bármi történhet, és erre nem baj, ha fel vagyunk készülve,de a legtöbb szerelmes ember nem realista.

Amúgy nem egy párról tudok, akik nagyon fiatalon jöttek össze, és évtizedek óta szeretik egymást.

2020. júl. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!