Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » A barátommal külön városban...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátommal külön városban kezdjük az egyetemet, szerintetek működhet?

Figyelt kérdés
8 hónapja vagyunk együtt, már a megismerkedésünk előtt is mindketten Budapestre szerettünk volna egyetemre menni, engem viszont sajnos nem vettek fel, csak itthon Pécsre. Ő az NKE-RTK-ra fog járni, és úgy hallottam ott nagy a szigor, főleg első évben. Félek, hogy el fogjuk veszíteni egymást emiatt, hogy csak hétvégente (jó esetben) tudunk találkozni és együtt tölteni az időt. Nagyon szoros és jó a kapcsolatunk, de nem tudom, ezzel hogy fogunk tudni megbirkózni, főleg úgy, hogy mindkettőnk új közegbe kerül, új emberek, új helyzet, neki új város stb. Szerintetek ha mindketten elég kitartóak vagyunk, meg tudjuk oldani? Volt már valaki hasonló helyzetben, aki tudna tanácsot adni?

2020. júl. 31. 22:16
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Ha valóban szeretitek egymást és bíztok egymásban, akkor nem lesz gond. Az én párom Szegedre jár, én itt vagyok Pesten, nincs gond, mert szeretjük egymást és működik a bizalom. Ha ezek közül nálatok bármelyik félnél nincs meg akár csak az egyik, most szakíts, meg se várd a szeptembert.
2020. júl. 31. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
párom és köztem olyan 1000 km volt 2 és fél éven keresztül. nem volt egyszerű de kitartottunk, mostmár egy éve élünk együtt
2020. júl. 31. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Augusztus végéig legyetek együtt amennyit csak lehet.
2020. júl. 31. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%

Az a mondás járja, hogy a szerelemben nincs távolság, na ez egy picit bukó.

Sokszor nem a távkapcsolat miatt megy szét a legtöbb kapcsolat, hanem a féltékenység. Nem látod, nem tudod mit tesz, azon agyalsz nem e összejött valakivel, aki nálad jobb. Nem tudod feldolgozni a gondolatot, kezd a személyiséged megváltozni és általában bizony ez teszi tönkre a távkapcsolatot, nem pedig a valódi ok a távolság amire mindenki egyből gondolna.

Egyébként miért ne működhetne, ha minden hétvégén találkoztok, nem kell mindig az egyetemre gondolni, mi van azokkal a 18 évesekkel is akik középiskolások és kollégistáknak kell, hogy legyenek, mert messze laknak, ott is van ilyen.

Ha nem lesztek féltékenyek, akkor nem lesz gond, csak bízzatok egymásba. Egyébként ott a neten messenger videóhívás, különféle videós meatingek. Ez a 21. század nem a 19., hogy nem látnátok egymást😉

2020. aug. 1. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
Mi egy városban lakunk, de párom már megismerkedésünkkor is egyetemre járt, ~100km. Aztán én is egyetemre mentem, így lett 300km köztünk. Egyáltalán nem volt vészes nekünk ez a félig távkapcsolat. Minden hétvégén együtt voltunk, minden egyetemi szünetben és nyáron is. A vírus alatt szinte együtt laktunk, jövőre pedig jön a közös lakás. Minden megoldható.
2020. aug. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért látom sokan nemtudják milyen az RTK főleg az elején.Alapkiképzésnél alapból nem mehet haza 1 hónapig.Utána sem biztos hogy kap kimenőt hétvégente vagy ha kapna is nem osztják be ide oda pl:portaszolgálat.Ezért bonyolultabb itt a helyzet és akkor még az internethasználatról ne is beszéljünk.Havi 2x ha látni fogjátok egymást.Készüljetek fel.
2020. aug. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Működhet:) Mi is pont így vagyunk :) Én Pesten Ő Pécstől még 20 km -re Siklós felé. Hol én utazom hol ő és az úti költséget mindig megfelezzük. Így anyagilag sem olyan megterhelő egyikünk számára sem. Nagyon szeretjük egymást. Szóval nektek is kitartást menni fog!
2020. aug. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Sajnos egyelőre a párom koránt sem olyan bizakodó, mint én...

Szerinte nem fog menni, azt mondja neki kell az, hogy fizikálisan egymás mellett legyünk, telefonálni, chatelni sem szeret annyira.

Már most azon aggódik mi lesz velünk, és nem tudom, mit kéne tennem, úgy érzem ő ezt nem is igazán akarja már így, míg én egy nagyobb kihívásnak látom ezt az egészet a kapcsolatunk számára.

2020. aug. 4. 23:16
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A barátnőd inkább el akarja engedni a dolgot, nem akarja erőltetni. Ha igaz szerelem akkor nem állhat közétek. Próbálj mondogatni hasonlókat. Ha ejt, akkor nem feltétlen a távolság miatt, nem akarja. Lehet félne, hogy te vagy épp ő félre lépne és ezt nem akarja. Üljetek le és beszéljétek meg a dolgot, térjetek ki mindenre!

Hajrá, működik több kapcsolatnál, akkor miért ne működhetne nálatok is. Drukkolok

2020. aug. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Vlaki02 válasza:

Szerintem csak tőletek függ, hogy fog-e működni. Én is távkapcsolatban élek, lassan 8 hónapja vagyunk együtt a barátommal és a nagy részét távkapcsolatban éltük. Áprilistól mostanig kb non-stop együtt voltunk, de azelőtt legkevesebb 1 hónapot és legtöbb 2 és fél hónapot töltöttünk távkapcsolatban, vagyis 2 és fél hónapig egyáltalán nem tudtunk találkozni. Nagyon nehéz volt az igaz, de kibírtuk!

Most még keményebb időszak következik, ugyanis ma vissza kellett utazzon és a vírus miatt egy ideig biztos, hogy nem fog tudni hazajönni, ez jelenthet akár 5 hónapot is. Belegondolni is rossz és nyílván már most eszméletlenül hiányzik, de ezt is ki fogjuk bírni! Brutálisan szeretem és ő is engem, a bizalom is óriási, úgyhogy úgy gondolom minden megvan ami kell.

Minden nap videochatelni fogunk és persze egész nap chatelni. Véleményem szerint ezt is ki lehet bírni. Nagyon nagyon nehéz az igaz, de mégéri, hidd el!

Drukkolok nektek!😇

2020. aug. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!