Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Mit tegyek? Folytatás a...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek? Folytatás a leírásban!

Figyelt kérdés

Sziasztok! Együtt vagyok a barátommal már másfél éve és szoktunk vitázni, de mindig meg tudjuk hamar beszélni egy dolgot leszámítva.

Általában (főleg így a vírus alatt) akkor találkozunk ha átmegyek hozzá. Ilyenkor pár napot nála alszok. Eleinte nem zavart hogy játszik a számítógépen a barátaival ilyenkor, mert szerintem napokig csak egymással foglalkozni nem tudunk, a vírus miatt pedig nincs sok lehetőségünk programok terén. Viszont ilyenkor gyakran van hogy reggel felkelünk eszünk stb beszélgetünk, de igazából utánna felveszi a fülest és a barátaival kezd beszélni, aztán játszanak estig utána pedig már csak alszunk mert késő van. Nem akarom kérni tőle hogy ne beszeljen a barátaival, tudom hogy ez neki olyan mint amikor pl más elmegy akármi mást csinálni a barátaival (kimennek valamit sportolni, elmennek szórakozóhelyre, akármi de a barátaival van). Van amikor nem is játszanak csak beszélgetnek, viszont legtöbbször játszik. Van amikor olyan játékkal, amit meg lehet állítani, ahol nem fontos, hogy minden nap játszon. De a lényeg az, hogy akárhányszor szólok neki hogy miért kell minden nap játszania, és miért nem lehetne, hogy amikor itt vagyok akkor le csökkenti ezt az időt csak vita van belőle. Mindig meg kapom, hogy ne akarjam neki megmondani mit csináljon, miért akarom eltiltani a barátaitól, miért kell hisztiznem amint nem velem van foglakozva, stb. Pedig ha nem vagyok itt nyilván beszélünk üzenetek formájában, de nem egész nap. Ilyenkor hagyom hogy azt csináljon amit akar és én is nyilván csinálom a magam dolgát. Viszont ha ott vagyok inkább kettőnkre akarok figyelni, de az hogy alig pár órát beszélünk aztán igazából egész nap játszik a barátaival én meg próbálom elfoglalni magam de nehéz gondolkodnom bármin mert folyton azt hallgatom ahogy beszél a barátaihoz igazából ilyenkor arra gondolok, hogy csak haza kéne mennem mert sokkal produktívabban tölthetném az időmet és közben sajnálom, hogy nem vele töltök több időt. Aztán azt mondja, jó akkor találj ki valamit, de úgy már elmegy a kedvem az egésztől, hogy bármit ketten csináljunk mert látom hogy meg van sértődve és csak rosszul érzem magam, hogy biztos akaratos vagyok ezért azt mondom neki hogy jó mindegy játszon nem érdekel. Nem tudom, hogy én kérek e sokat, hogy ilyenkor pár napra vegyen ebből vissza, vagy igazam van e, vagy mások az ilyet hogyan oldják meg vagy kezelik. 18/L



2021. febr. 21. 19:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

1. Én simán ráb@sznám az ajtót és ott hagynám.

2. A pasid még gyerek (kortól függetlenül). Nem tudja elválasztani a párkapcsolatot és a barátait.

3. Ajánld fel neki, hogy téged is vonjanak be (legalább a beszélgetésbe). Persze csak ha van kedved.

4. Neki ez baromi kényelmes, hogy ott vagy neki te is meg a barátaid is. Ha ezt nem érti meg, hogy (ilyen mennyiségben) a kettő együtt nem működik akkor sok mindent nem tudsz vele kezdeni.

2021. febr. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%

Figyelj nagyon igazad van de tényleg, te jól látod ezt az egészet nincs veled semmi baj

Én is voltam ilyen helyzetben, tudom mennyire idegesítő tud ez lenni

Mostanába ezek a fiúk nagyon ilyenek egész nap játszanak nekem ne mondd😅

Ez így hosszútávon nagyon nem jó

Ha ilyenkor beszélni akarunk velük erről akkor az van hogy mi hisztizünk meg ilyenek, pedig ez komoly dolog és fel kéne fogniuk

Minden csak azért van mert mi többet akarunk velük lenni és az esne jól ha többet foglalkoznának velünk

Szóval megértelek, próbálj vele nyugodtan beszélni, semmi flegmázás és bunkóság, ne úgy vegye hogy támadod vagy panaszkodsz és hibáztatod, csak legyél őszinte és aranyos

Ha fontos vagy neki meg kell értenie és max jó vége lesz aranyos lesz ő is veled

Foglalkozzon a barátaival is de amikor te ott vagy vele akkor vegyen már észre és ne hanyagoljon

Lehet ő ezt nem veszi fel így és nem érti milyen rossz ez neked, mennyit jelentene ha tényleg veled foglalkozna

Ezért kell vele szépen megbeszélni

Ha előrébb juttok és úgy veszed észre tesz érte hogy ne érezd emiatt rosszul magad és veled van úgy rendesen, akkor az úgy jól kijön és működni fog tovább

De ha ez továbbra se változik vagy még rosszabb akkor nem tudsz vele mit kezdeni, nem érti meg milyen fontos lenne ez

Ha semmi nem változik akkor jobb hagyni inkább

De remélem ez nektek csak jobb lesz és meg tudjátok beszélni

18/L

2021. febr. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Irtózatosan pofátlan a barátod, egy 10 éves szintjén van agyilag. Bár szerintem egy negyedikes is hamarabb megértené, hogy nem azért van vele a barátnője, hogy egyedül unatkozzon utána.

Én is relatíve sokat játszom szabadidőmben (nem egész nap, de napi jópár órát, ha nincs semmi dolgom és közben tudok beszélni a párommal), de ha itt van a barátnőm (és nem két napokat szoktunk együtt lenni egyszerre, hanem átlagosan heti 4-5-öt), akkor nem játszom, legfeljebb esténként leülünk közösen, és nézi, ahogyan játszom az egyik játékkal, amit imád. De ilyenkor sem többet egy óránál.

Tehát a lényeg, hogy ez így nagyon nem normális, komolyan el kéne beszélgetni vele. Az első két válaszoló (a kérdés írásakor ennyi van, ennyit látok) nagyon jó dolgokat írt. Tereld a változás felé, vagy találjatok ki kompromisszumos megoldást (pl. Bevon a beszélgetésbe és/vagy kevesebbet ül a gép előtt). Ha hosszabb távon (1-2 hónap) sincs semmi változás, akkor nem éri meg tovább folytatni ezt a kapcsolatot, mert teljesen fel fog emészteni téged. Meg különben is: a fontossági sorrend sok dolgot el tud árulni.

2021. febr. 21. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
#3 vagyok: lemaradt, hogy 16/F, tehát bőven a Gamer korszakban vagyok. No meg azt se lehet mondani, hogy biztos azért kevésbé érett a barátod, mert fiatalabb nálam: nem az.
2021. febr. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Teljesen jogosan érzed ezt, főleg ha ez akár egy egész napon át így megy! Meg tudlak érteni. Én amikor a barátommal vagyok (távkapcsolat és alig tudunk találkozni) már azt is nehezményezem, ha 10 percet Facebookozik :D Jó, néha csak poénból. Viszont a te esetedben nem értem, hogy a fiú nem látja, hogy ez neked rossz? Szerintem - főleg ha ottvagy - legelsősoron veled kellene foglalkoznia. Ezt mindenképp mondd neki, hogy neked ez nem esik jól. És majd meglátod, hogy reagál.
2021. febr. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat elég megnyugtató ez a visszaigazolás hogy nem gondolom ezt az egészet annyira rosszul... most azon gondolkodom hogyan hozzam ezt szoba nyugodtan hogy meg tudjuk beszélni úgy hogy ne megint vita legyen belőle mert eddig hiába mondtam hogy ez nekem így nem jó vagy nem érti vagy elbeszélünk egymás mellett és egyáltalán nem egy nyugodt beszélgetés alakul ki belőle tényleg ilyenkor azt kapom meg hogy én vagyok az önző és nem tudom elviselni hogy nem velem van fogalalkozva... pedig tényleg el tudok viselni csak nyilván van egy határ nálam is Ugyhogy remélem sikerül ezt nyugodtan megbeszélnünk..

Mégegyszer köszönöm hogy mindenki ilyen kedvesen válaszolt ♥︎

2021. febr. 22. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!