Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » 16 éves kor körül normális...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

16 éves kor körül normális egy ilyen kapcsolat?

Figyelt kérdés

Normális egy olyan kapcsolat (kb. 16 évesen), ahol a fiú konkrétan megtiltja a lánynak, hogy bizonyos srácokkal beszéljen és találkozzon? Pár napja hallottam egy ilyen sztorit és abszolút nem értem a helyzetet. Nekem úgy tűnik, mintha a srác csak uralkodna a csaján.

Remélem ez csak fiatalabb korban jellemző. Én sikítva röhögnék, ha a párom ilyet mondana nekem.

19/L



2021. jún. 11. 07:35
1 2
 1/19 anonim válasza:
96%
Ez nem normalis, te is jol erzed, ez nem szeretet, hanem birtoklas, elnyomas!Ha ez feluti a fejet azt meg csirajaban elkell nyomni
2021. jún. 11. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
94%
Pedig nem csak fiatalabb korban van sajnos. :/
2021. jún. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
91%

Meg kéne tanulnia kezelni ezt, de ha nincs, aki megtanítsa, akkor később is ilyen marad.

Általában azoknál szokott ez kialakulni, akik nem túl sikeresek a párkapcsolatokban, esetleg nem tudják elfogadni magukat, nincs elég önbizalmuk, és úgy gondolják, ha megtiltják a nőnek/férfinak, hogy az ellenkező nemmel tartsa a kapcsolatot, akkor azzal magához tudja láncolni a párját, mert nem lesz, aki esetleg elvegye tőle.

Ennek minden esetben ugyanaz a vége: előbb-utóbb a másik fél megunja, és besikerül egy görbe eset olyan személlyel, akitől talán sosem akarna semmit normális körülmények között, majd ha kiderül, akkor szakítanak, ha nem derül ki, akkor máskor is előfordulhat egészen addig, amíg ki nem derül, és nem szakítanak.

Miután szakítottak, önmagától az erőszakos fél nem fogja belátni a tévedését, csak még jobban magába zuhan, és a következő párkapcsolatában még erőszakosabb lesz, mert ennyit fog leszűrni az egészből, hogy nem tartotta a párját kellően rövid pórázon.


A kulcs az önbizalom fejlesztése, amit fiatal korban még könnyen lehet változtatni, és érdemes is lenne foglalkozni vele.

2021. jún. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
92%
Úgy repülne az ilyen pasi, hogy a lába se érné a földet.
2021. jún. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
94%

Sajnos volt ilyenben részem 15 évesen. Először ne hordjak haspólót (egyszer mégis felvettem és megtudta, szakított...persze 2 óra múlva vissza is könyörögte magát), aztán ne beszéljek más fiúkkal... Egy több éves barátságom ment tönkre miatta, ezt sajnálom a legjobban. Aztán nem lehetett Snapchatem, mert szerinte ott a lányok csak meztelen képeket küldözgetnek. Ezután a lány barátaimtól is eltiltott, mert kép alapján nem voltak neki szimpatikusak... megsértődött, ha 2 percnél több idő volt, mire válaszoltam, egész nap szórakoztatnom kellett. Aztán végül már abba sem volt beleszólásom, hogy szexelünk-e, ha ő akarta, akkor csinálta. Ha közben sírtam és mondtam hogy fáj, nem érdekelte, akkor is csinálta. Ha véletlenül én kezdeményeztem, akkor hisztizett hogy milyen k.rv@ vagyok, meg biztos csak a szexért vagyok vele, és hagyjam békén.

Azért lett vége, mert egyszer nem tetszett neki a ruhám, én nem akartam átvenni, ezért megpofozott. Bocsánatot sem kért, napok múlva sem. Sosem ismerte volna be, hogy ő rontott el valamit, mindig mindenért engem hibáztatott. Ezt hívják úgy, hogy nárcisztikus.

Nem volt önbizalmam, azért voltam vele, mert azt hittem, másnak nem kellenék. És ezt ő hitette el velem. Undorítóak az ilyen emberek, lassan építik le az önbizalmadat, hogy úgy érezd, semmit sem érsz, és uralkodhasson feletted.

HA VALAKI BÁRMI ILYET TAPASZTAL, MENEKÜLJÖN!!!! Most azonnal. És nem, nem fog az ilyen ember megváltozni, erre ne is várjatok... Mert ő sosem ismerné be, hogy benne van a hiba, mindenki más a rossz.

2021. jún. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
87%
Sajnos ez felnőtt korban is gyakori. Sokan szenvednek ilyen tévhitben, hogy ha együtt vannak valakivel, akkor az azt jelenti hogy beleszólásuk van az életébe, irányíthatják, megtilthatnak neki dolgokat. Vannak akiket ez megijeszt és amint elkezdik ezt tapasztalni, fejvesztve menekülnek és vannak akik benne ragadnak egy ilyen kapcsolatba, ahogy az előző válaszoló. Viszont ez semmilyen életkorban nem normális. Attól hogy együtt vagy valakivel, még két külön ember vagytok és szabad ember vagy. Amint felmerül hogy a másik korlátozni akar, hagyni kell a francba amíg nem késő.
2021. jún. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
4%
Normális
2021. jún. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
29%

#6: ez annyiban ferdít egy kicsit, hogy onnantól, hogy együtt vagytok, tény, hogy ugyanúgy 1-1 szabad ember maradtok, ez természetes, de már egyáltalán nem függetlenek, és joga van a másiknak beleszólni abba, ha nem ért egyet a párjával, ahogy szintén joga van kikérni a véleményét is, mert onnantól már ketten viselitek a tetteitek következményét.

Ugyanúgy vitákhoz, és később váláshoz vezethet az, ha 2 ember együtt van, de mégis olyan szinten különállónak érzi magát, hogy neki senki ne mondjon meg semmit, mert szabad ember. Mert akkor ez egy gyerekes viselkedés, nem párkapcsolat, ha a két fél együtt nem képes bizonyos dolgokban alkalmazkodni egymáshoz.

Párom például régen, még a kapcsolatunk előtt alkalmanként dohányzott. Megmondtam neki, amikor összejöttünk (tizen éve), hogy ha egyszer is rágyújt, vagy megtudom, hogy cigizett, az volt az utolsó napja velem.

Egy kapcsolatba szerintem az ilyen tiltások beleférnek, mert onnantól, hogy együtt vagytok, ezek közös érdekek.

2021. jún. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
#8 Nagyjából egyetértek veled, de azért egy káros tevékenységtől való eltiltás teljesen más, mintha valaki egy régi barátodtól akarna eltiltani.
2021. jún. 11. 10:56
 10/19 anonim ***** válasza:
84%

Ez egyértelmű, nem is erre fel mondtam, hanem kifejezetten arra, hogy egy párkapcsolat már nem úgy működik, mint amíg szingli az ember. Nem lehet abban a tévhitben élni, hogy egy kapcsolatba nem kell semmit se beáldozni magunkból, a szabadságunkból. Nem nekem, nem a másiknak, mindkettőnknek. Főleg, ha már a párnak gyereke is van.

Mert akkor valóban az lesz, ami az éretlen tiniknél, hogy ők szabad emberek, nem érzik a felelősséget a kapcsolatukért, és lehet együtt vannak valakivel, csak épp szabad emberként ő természetesnek tartja, hogy továbbra is kellesse magát a pasik előtt, vagy szívbaj nélkül smároljon egy csajjal valami random buliban.

2021. jún. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!