Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Milyen gyakran szoktátok...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen gyakran szoktátok mondani a "szeretlek" szót egymásnak?

Figyelt kérdés
Napi jelleggel, naponta többször, párnaponta, vagy mégis milyen időközönként, és ez mitől függ?

2021. aug. 21. 17:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Volt olyan pasim, akivel minden nap többször is elmondtuk egymásnak, mással csak kb hetente. Kapcsolatfüggő.
2021. aug. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
94%
Minden nap többször is :)
2021. aug. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%
Változó, nincs rá szabály.:)
2021. aug. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%

Félévente egyszer kb. Vagy még annyit sem. Minek kimondani? Ha a tettek nem mutatják a szeretetet, a szó mit ér?

A leghazugabb szó a világon a szeretlek.

Nekem volt olyan barátom aki napjában többször elmondta mennyire szeret, közben nem törődött velem, alig találkoztunk, mindig volt kifogás.

2021. aug. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
87%
A 4-esnek rohadtul igaza van. Ha le van pontozva, ha nem. Én is le leszek, de csak tessék.
2021. aug. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A "szeretlek"-et hiába mondod, ha a viselkedésed nem fedi ezt. Merthogy a szeretet nem tárgy/érzés, hanem az, ahogyan bánsz a másikkal, és hiába a "szeretlek", ha közben nem szánsz időt arra, hogy együtt legyetek. Szóval: nem azon múlik, ki hányszor mondja ki.

Viszont fontosak a visszajelzések, fontos, hogy a másik tudja, szeretsz vele lenni, és az egyik lehetőség erre az, hogy azt mondod, "szeretlek".

2021. aug. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A kommentelők nagy része azt feltételezi, hogy aki sokat mondja, az gyakran nem érzi úgy.


Ezzel én félig meddig egyet értek, nem hülyeség, amit mondanak. Ezen felül hadd fejtsem ki az én álláspontomat.



Tekintve, hogy a szerelem/szeretet egy (a biológiai magyarázatot kivéve) nagyon elvont fogalom, ezáltal szerintem mindenkinek más képe van róla, az "általánosan elfogadotthoz" képest.


Nálam példának okáért nagyon messze kezdődik, egy különleges érzelem, amit nem aggatok rá minden kapcsolatra (legyen az romantikus, szexuális, családi, baráti), ezáltal nagyon ritkán hagyja el (magamtól) a szó a számat. Általában mások szoktak felém nyitni először és nagyrészt kényelmetlenül érzem magam tőle, mert nem véletlen nem mondtam még.



Mivel eddig nem volt még olyan, hogy valakivel kölcsönösen, ilyen mély szintű kötődés alakult ki, ezért a tapasztalataimra hivatkozva én azt mondom, engem bosszant, ha valaki sokat mondja. Egész nyugodtan lepontozhattok, "miféle ember az, aki mem képes őszintén azt mondani: szeretlek?". De a mögöttes magyarázatot fontos megérteni.



Nem vagyok félénk, de (ha már párkapcsolatról beszélünk) jobban szeretem az egyszerű szó helyett egy-egy kézzel írott levéllel kifejezni az érzéseimet, viszont kikerülöm a szót, mint a pestist. Az írás ártalma talán, de inkább hasonlatokkal szemléltetem a gondolataimat, mint egy egyetlen (számomra) teljesen üres szóval.



Szerintem mindenkinek leesett már, lány vagyok. Fiatal, nagyon. Ezért sem volt még alkalmam bárkit is valóban szeretni.

2023. márc. 14. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!