Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Mit csináljak ebben a helyzetb...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak ebben a helyzetben? Nem akarom elvesziteni.

Figyelt kérdés
20 éves srác vagyok, és van egy csaj, akivel alakuloban vagyunk. Ő 18 éves. Régen barátok voltunk másfél évig majd abból kezdett kialakulni valami(kB október közepe óta) . Nagyon harmonikus volt a kapcsolatunk, nem volt baj..... De tegnap szilveszteri bulin nagyon leittam magam (ja és még azt kell tudni, hogy vannak indulatkezelési problémáim néha, erre szoktam gyógyszert szedni, de én hülye pialas előtt szedtem be, ez nem tett jót). Hazibuliban voltunk többen egyik ismerősömnél.. Éjfél után tűzijáték volt, és oda ordibaltak nekünk a távolból. Azt hittem 'mocsoknak' hívtak ezért elkezdtem rohanni a sárban feléjük, mert felhuztam magam. Távol voltak, de mikor visszafordultam a nagy sár miatt, egy csávó sokat inzultalt, mert nevetett rajtam. Fejéhez vágtam a tolltartomat, ami üres volt, de akkor is. A csaj ki volt akadva, el akart küldeni.. De utána lenyűgözött, de csalódott, azt mondta.. Hajnalban hazakisertem, nem beszéltünk erről... Abban egyeztünk meg, hogy majd ma megvitatjuk.. Beszéltem vele telefonon, azt mondta gondolkodnia kell a dolgon,.. Ra kérdeztem, hogy ezzel vége e a dolognak? Azt mondta, nem erről van most szó, de elcsesztem ezzel eléggé.. Bizonytalan az egészben. Nagy bulikban van ez, ha részeg vagyok.. És sokan vagyunk... Próbáltam tenni ez ellen, de sajnos nem sikerült. Kettesben mindig minden jó,minden megbeszéltünk, harmonikus az egész, soha nem akarnék neki rosszat,.. nagyon szeretem, nem tudnám őt elvesziteni.. Nekem ő az első.. Boldog vagyok vele... Félek elrontottam.. Azért, mert heves a temperamentumom, és atleptem egy határt. Megfogadtam, hogy nem járok bulikba.. Hónapokig. Próbálom kezelni a dolgot, néha volt egy kis bizalmatlanságom.. Ez is kozrejatszott, ha valaki segítene, annak írok privit, és mondok még részleteket.. Tudom jönni fog a menj pszichiáterhez, szedj gyógyszert, idegbeteg állat vagy féle válaszok.. Amennyire csak lehet, kíméljenek most ezek. Csak arra vagyok, hogy minden helyre jöjjön köztem és a csaj között.. Nem akarok kimaszkalni vele állandóan, csak azt, hogy legyünk úgy kettesben, boldogan, mint eddig. Még beszélek vele.. De ti mit gondoltok? Szerintetek meg lehet ezt oldani? Priviben is szívesen írok részleteket..

2022. jan. 1. 19:35
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

"Nagy bulikban van ez, ha részeg vagyok.. És sokan vagyunk... Próbáltam tenni ez ellen, de sajnos nem sikerült. "


Egyelőre.

Aztán majd kettesben is. Akinek indulatkezelési problémái vannak,

gyógyszert szed rá, ráadásul iszik is rá, nagy hülye az a nő,

aki a hátára vesz egy ilyen rakást. Már, bocs.

2022. jan. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

1-es vagyok.

"Nem akarok kimaszkalni vele állandóan, csak azt, hogy legyünk úgy kettesben, boldogan, mint eddig"


Még jó, hogy nem zárnád kalitkába. Mégis mit képzelsz? Azért mert képtelen vagy civilizált ember módjára viselkedni, ő majd nem járhat társaságba,

nem bulizhat?!

Nem fog menni. Nem jósolok hosszú jövőt a kapcsolatodnak, ha lenne is olyan ütődött az a kislány, hogy vállalja a kockázatot.

2022. jan. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok. Nézd, nem rosszindulatból írtam, amit írtam, hanem tapasztalt, érett 50-esként. Most még tepersz érte, mert nem szeretnéd elveszíteni.

De ha most, amikor még változó kamaszkorodban, útban a felnőttkor felé, nem kezelteted az indulatkitörési hajlamodat, később nem csak az alkohol hatására fogsz így viselkedni. Az élet nem más, mint problémák halmazának, problémák sorozatának a megoldása.

Most még belátod, hogy nem volt valós okod a viselkedésedre. Most még.

Ha ez a személyiségzavarod elhatalmasodik, akkor ki akarsz majd bújni a felelősség alól, mindenért ő lesz a hibás, őt fogod okolni az összes indulati problémádért, azt fogod érezni, hogy ő váltotta ki belőled.

Nem a levegőbe beszélek.

Olvasd el Szilágyi Liliána történetét. Az apjának is ilyen személyiségzavara van. A terhes feleségét verte össze, most meg Liliánát és az anyját támadja, mindent tagad, a kisebbik lányt maniplulálja. Súlyos szakmai fegyelmiket kapott, mert nem tudta kezelni az indulatait, és nekiment a bírónak is.

Szóval, de! Kezeltesd magad.

2022. jan. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%

A csaj helyébe messze elkerülnélek. És nem csak téged, hanem az összes ilyen beteg embert. Legyen az indulatkezelés vagy borderline. Egészséges ember épp ésszel nem bírja egy beteg mellett hosszútávon.

De sok sztorit hallottunk rosszabb kapcsolatokról is...

Neked meg csak azt tudom mondani, hogyha nem bírod az alkoholt ne igyál... Pláne úgy, hogy gondolom a gyógyszer szedését nem 2 napja kezdted, hogy "elfelejtsd" ezt.

Az olyan társaságot meg minek keresed akik ezt váltják ki belőled?

2022. jan. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Azért ez durva általánosítás, hogy ilyeneket. Vannak emberek, sokan ilyen problémával. Különböző mértékben van jelen mindenkinél, pl. valaki idegesen néz csak, valaki kiabál, valaki elmegy a testiségig, valaki még ennél is tovább. Fontos, hogy milyen helyzetben.. Csak akkor, ha alkohol jön elő, csak akkor, ha fenyegetve érzi magát.. Vagy alapból a személyisége ilyen..... Vannak okai, hogy valaki ilyen, lehet kezelni helyzettől függően.De most az, hogy Szilágyi Liliana apját,.... a romát, aki bebaszik és kötözködik az utcán,.... a csávót, aki azért feszült, csinál ilyet, mert megcsalta a barátnője.. Vagy az anya, akinek indulatkezelesi problémái lesznek, mert pl. a gyereke betegnek született. Mindenki más ok miatt az.. Mindenki máshogy, másmilyen mértékben. Legtöbb esetben jól kezelhető, ez olyan, mint a depresszió. Nem kell beskatulyáznod, hogy civilizált ember így és úgy.. Életem 99%-ban civilizáltan viselkedtem. Most, hogy van egy kis gond, az szerintem nem tragédia. Nyilván nem helyeslem, amiket csináltam, ezt egy szóval sem mondtam. Másrészt ettől még lehet valaki értelmes, nem egy skizofrén, tudathasadasos vagy szociopata valakire kell gondolni.
2022. jan. 2. 00:59
 6/8 A kérdező kommentje:
A kérdésem az volt, hogy mit tegyek a dolog kezelesenek érdekében.. Hátha volt már más is így. Meg megmenteni a dolgokat, hogy ne egy faszsagon múljon az egész. Kérem, a nyers rosszindulaton kívül valaki, legyszi. Sok probléma halmozódott fel nálam az életben, azokat leirnam valakinek priviben, úgy talán jobban meglehet érteni.
2022. jan. 2. 01:03
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Tehát beszóltak publikusan (azaz valami nyomorék megpróbálta magát felsőbbrendűnek beállítani a te megalázásoddal) és a te aggresszív reakciód erre valamiért nem elfogadható? Minden férfi így reagált volna, és a lányok többsége valószínűleg még fel is izgult volna rá
2022. jan. 2. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Bocs az offért: De mit keresett nálad tolltartó egy szilveszteri buliban? :D


Amúgy ha jót akarsz magadnak, akkor menj pszichológushoz(nem pszichiáterhez!!!), a gyógyszer csak a tüneteket nyomja el, a pszichológus lefog ásni az életednek azon eseményeihez, ami ezt kiváltja, segíteni fog. Ha szégyenled tartsd titokban, bár ezen nincs semmi szégyelni való, inkább az lenne a szégyen ha nem tennél semmit ellene.

Itt feleslegesen vársz valódi segítséget mert mint mondtad nem vagyunk tisztában azzal, hogy ki is vagy és ezen az sem fog változtatni ha privátban leírod az életed történetét egy idegennek, de a pszichológusokat pont az ilyenek miatt találták ki.

Egyébként ezt nem tartom olyan ,,durva" dolognak, mint ahogy ezt te beállítod.

2022. jan. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!