Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Az ingakörhintát, hogy lehet...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az ingakörhintát, hogy lehet túlélni?

Figyelt kérdés

A csajom hintaőrült, imádja a legveszélyesebb extrém vidámparkokat is és ilyen téren meglehetősen erőszakosan tud követelőzni, én vagyok az egyetlen aki vele tart ilyen kalandokban, de a tegnapi városligeti kalandunk kicsit gázosan sűlt el, mert másnaposan rángatott fel az extrém ingakörhintára (pendulum carnival ride) a városligetbe, és amikor már nagyon kikészültem a menet vége felé ordítva küldtem el a kXrva anyjába ott mindenki előtt :/. Még a szemben ülők is kiröhögtek.


Az anyját tíz évesen vesztette el, nekem meg eléggé lelkifurdalásom van. Már otthon bocsánatot kértem tegnap, de ez így is gázos. Mit csináljak?


Úgy gondolom, hogy azért ül fel ezekre és keresi a veszélyt, mert istenre haragszik, és kihívja a sorsot amikor csak lehetősége van rá én pedig veletartok, mert nem akarom, hogy egyedül haljon meg. Különben is nyaggat és veszekszik ha nem szállok fel vele. Nyáron olaszországba készülünk, a legutóbbi lehetőség óta (3 éve) viszont felszedtem 15 kilót és szerintem végem lesz ott is. Ráadásul az egy egész napos lesz nem két három hinta. Ötletek, hogy ne dögöljek meg?



2022. máj. 30. 08:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk ne szállj fel. Nem mindenkinek való az ilyen.

Egyébként én is elveszítettem a szüleim, de nem azért szeretem az ilyen extrém dolgokat, mert megakarok halni, vagy mert I. haragját akarom. Ez hülyeség. Szimplán szereti. Inkább az nem normális, hogy ennyire erőszakos, te meg ennyire puha vagy.

2022. máj. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Aki értékeli a választ az miért nem írja le a véleményét?
2022. máj. 30. 10:16
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert egyetértek az első válaszolóval.

Egyébként elég sok zavaró (felesleges) információ van megadva a szövegben.

Az a véleményem, egyébként, hogy ez egy elég fura hobbi.

Meg őszintén a kérdést sem értem. Te magad leírtad, hogy utálod a körhintákat, de "nem akarod, hogy a barátnőd egyedül haljon meg" ezért felülsz vele te is.

Ha pedig a praktikai része érdekel: nem tudom, hogy hogyan éld túl ha felülsz.

2022. máj. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Nem írtam, hogy utálom, csak nem bírom annyira főleg nem másnaposan, bár az már csak a hintán jutott eszembe, hogy tegnap kicsit pálinkáztam másik rendezvényen, és még a himnuszt is megsirattam.


A "zavaró" információ a helyzet érzékeltetése céljából került a leírásba, mivel nem annyira hétköznapi a téma, te sem tudsz rá konkrét választ ahogy írtad.

2022. máj. 30. 11:20
 5/20 A kérdező kommentje:

Igazából nem a körhintákat utálom, csak a veszélyt nem szeretem.


Nem valami bíztató, ha látod amikor beülsz, hogy a hegesztésről lepattintja a rozsda a festéket, és még mielőtt felülnél az előző menetnél látod végig, hogy az egész szerkezet gerince kileng, mert valószínűleg nincs stabilan letalpalva.


Megkérdeztem páromat arról, hogy mit gondolna, mi történne ha mondjuk a földben lenne egy rejtett üreg 3-5 méteres mélységben, amire letalpalták az egész cuccot és az menetközben beomlana?


Nem igazán érdekelte (szerintem el sem tudja képzelni), ahogy a rozsdásodás sem hatja meg.

2022. máj. 30. 11:24
 6/20 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem csak neked túl nagy a veszélyérzeted. Ezeket naponta többezer ember használja és nagyon ritkák az ilyen balesetek.
2022. máj. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem erről az a véleményem, hogy egy párkapcsolatban kölcsönösen tekintettel kell lenni egymásra. Nem attól lesz jó egy párkapcsolat, hogy mindenben gondolkodás nélkül csináljuk azt, amit a másik szeretne.

Engem például nem tudna senki rávenni, hogy egy hasonlóra felüljek. Miért? Mert nem élvezném. Sőt, nincs kizárva, hogy rosszul is lennék rajta, az pedig nekem is, és neki is kellemetlen lenne. Inkább üljön fel egymaga, érezze jól magát, én meg megvárom. :-) Lehet, hogy nem akkora nagy élmény, mint egyedül, de pont a te példád mutatja, hogy van, amikor az ellenkezéssel okozod a kisebb kárt.


Az erőszakos követelőzés pedig soha nem jó. Ez hosszabb távon meg fogja mérgezni a kapcsolatot.


Te annyiban vagy hibás, hogy nem ellenkeztél, amikor tudtad, hogy nem vagy a megfelelő állapotban ehhez.


"Úgy gondolom, hogy azért ül fel ezekre és keresi a veszélyt, mert istenre haragszik"

Ezt nektek kell tudni, meg adott esetben egy pszichológusnak. Bár a veszély keresésével pont, hogy nem fog semmire megoldást találni. Meg igazából azért ez elég kicsi veszélyfaktor. Nem lehet, hogy inkább csak az izgalmat keresi?


"én pedig veletartok, mert nem akarom, hogy egyedül haljon meg"

Jóó, ez így filmekben nagyon romantikus, de a valóságban butaság. Mondjuk ha történik egy baleset, mi "garantálja", hogy együtt halnátok meg? Lehet, hogy ő meghal, te meg túléled. De az is lehet, hogy csak te halsz meg, ő meg túléli. De még ha mindketten meg is haltok, az miért is jobb, mint ha túlélnéd? Igen, tudom, szerelmes vagy... de néha próbálj meg kicsit ésszerűen gondolkodni!


"Különben is nyaggat és veszekszik ha nem szállok fel vele."

Na, ezen kell változtatni. Állj már ki magadért!


"Ráadásul az egy egész napos lesz nem két három hinta. Ötletek, hogy ne dögöljek meg?"

Mondjuk nem szállsz fel mindenre.

Én maximálisan megértem, ha egy embernek adott dolog a hobbija, de ha a szerelmének meg nem az, akkor miért kell erőltetni? Elég silány és szegényes az a kapcsolat, aminek egyetlenegy kedvtelés a mozgatórugója. Ha ez így van, akkor az a kapcsolat addig tart, ameddig - jelen esetben - te minden körhintára hajlandó vagy felülni. Ha meg nincs, akkor nem kell ebből akkora nagy problémát csinálni. Le kell ülni megbeszélni, hogy bizony vannak dolgok, amik neked nem tetszenek, és nem érzed ott jól magad. Ennyi. Ha van egy kis esze, megérti, ha meg neki ez egy kapcsolat alfája és omegája, akkor úgysem ti vagytok egymásnak a megfelelő társ.


"Aki értékeli a választ az miért nem írja le a véleményét?"

Mert nincs hozáfűzni valója a válaszolóhz, ugyanazt meg felesleges sokszor leírni. Vagy mert nem akar külön válaszolni. Mindenki szabad akaratából dönti el, hogy ad-e választ vagy sem. :-)


"Nem valami bíztató, ha látod amikor beülsz, hogy a hegesztésről lepattintja a rozsda a festéket, és még mielőtt felülnél az előző menetnél látod végig, hogy az egész szerkezet gerince kileng, mert valószínűleg nincs stabilan letalpalva."

Akkor nem kell felülni. Probléma megoldva.


"Nem igazán érdekelte (szerintem el sem tudja képzelni), ahogy a rozsdásodás sem hatja meg."

Én azt veszem észre, hogy te egy kissé túlbecsülöd, ő meg alulbecsüli a kockázatokat. Barátnőd meg kissé gyerekesnek tűnik, te meg nagyon határozatlannak. Fejlődnötök kellene még egy érett párkapcsolathoz. Mindkettőtöknek.

2022. máj. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
És ő mit mondott az incidens után? Mert az is sokat elmond.
2022. máj. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
85%

Már nem azért de a ku*va anyázásért ráadásul mindenki előtt, úgy vágtalak vopna ki mint macskát szarni.

Amúgy meg ne legyél már barom, ezzel az isten haragja szöveggel. Azert ül fel ezekre, mert élvezi és izgalmas.

2022. máj. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
87%

Amúgy vágod hogy ezek a körhinták nem veszélyesek, ugye? Szerinted mindenki meghal aki felülre? Ne legyél már barom. Biztonságosra vannak kitalálva.


Úgy meg rá se néznék többet a pasimra, ha ordítva k***a anyázik nekem, ráadásul mások előtt. Pláne ha még anyámat is elvesztettem. Hogy lehetsz ekkora tapintatlan nyomorél barom? Ahoz bezzeg nincs tököd, hogy megmond neki, hogy nem mersz/akarsz felülni a körhintára. Azért örjöngve szidni a csajod nyilvánosan megy. Gondolj már bele, ember, ez k***a gáz.

2022. máj. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!