Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Szerintetek elég érett vagyok...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek elég érett vagyok egy párkapcsolathoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nem rég lettem 18 és egyre inkább felmerül bennem az ötlet, hogy bele kéne kezdeni egy hosszú párkapcsolatba.


Egyre több haveromnak van barátnője az egyiküknek (23) már felesége is van. Azon kívül, hogy nagyon tudok örülni a sikereiknek hiszen jó barátaim egy picit kínosan érzem magam mikor velük beszélgetek.


Tudom, hogy bután hangzik, de én komoly kapcsolatot keresek és nem rövidet, annak ellenére hogy kezdésnek sokan ezt tanácsolják, de én ezt kihasználásnak tartom.


Ez eddig szép és jó, de első visszajelzések alapján a következők lehetnek a problémák:

Néha gyerekesen (amikor elengedem magam), gyakrabban pedig nagyon komolyan viselkedek (üzleti témák) amiket a közeli hozzátartozóim értenek de mások egy picit visszataszítónak tartanak.


Egy picit másfele jár az agyam mint a többieknek. Gondolok itt arra hogy sokan mondják hogy ebben a korban utazni kell és világot látni, de hála a szüleimnek már az összes (de tényleg) helyen voltam ami komolyabban izgatott. :)


Gyerekeken gondolkodok, nagy családot szeretnék (extrém sok 5+ gyerekkel), mindeközben a suli szépen halad, a munkahellyel se lesz előreláthatólag probléma.


Nyilván komoly elvárásaim vannak a lánnyal szemben is főleg a közös összhang és gondolkodásmód terén, de valahogy úgy érzem hogy a nagyjából senki sem úgy gondolkozik ahogy én. Bulizni akarnak, kalandozni, "hülyéskedni" amikért én sosem voltam oda.


Én a fentiekből (és néhány jó beszélgetésböl) nagyjából azt a következtetést vontam le, hogy mivel a gondolkodásmódom eltér a többiekétől, nehéz lesz társat találni valamint a sok gyerek szerintem minden nőt elijeszt. Eddig mindenki csak poénra vette. Nyilván ha azt hinnék hogy komolyan mondom akkor gyorsan odébb állnának.


Várom az értelmes hozzászólásokat. :)



2016. júl. 25. 10:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

En es a baratom ugyanilyenek vagyunk, azt leszamitva, hogy nekunk 2 gyerek is eleg lesz majd, ha oda eljutunk. Nincsen azzal semmi baj, ha komoly kapcsolatot akarsz. Nekem a parom az elso kapcsolatom, s mar masfel eve egyutt vagyunk. Jo, nem mondom vannak veszekedesek, de hol nem? Mi mindketten komoly kapcsolatot akartunk, es nem szimpatizalunk az "elmegyek bebaszva a diszkoba es majd valaki hatha meghuz" tipusu emberekkel. Nem vagyunk bulizosak ez teny. Szerintem biztos talalsz valakit, aki komolyan gondolja es nem csak egy futokalandot keres. :)

18L

2016. júl. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen rendben vagy :)

Ha tippelnem kéne te egyedüli gyerek vagy a családban, nem? Csak mert én is egyedüli vagyok és éppen ezért én is sok gyereket szeretnék majd, hogy ők majd átéljék a testvéri szeretetet ne csak az anyait vagy apait.

Szerintem vannak olyan lányok akik nagyon értelmesek, de azért néha szeretnek kikapcsolódni és ezért nem rovhatod meg őket. Na jó persze a kikapcsolódás ne legyen egyenlő az ájulásig ivászattal.

Az utazásokat meg lehet átértékelnéd, ha nem a családdal, hanem a szerelmeddel utaznátok. Az szerintem teljesen más lehet.

"Én a fentiekből (és néhány jó beszélgetésböl) nagyjából azt a következtetést vontam le, hogy mivel a gondolkodásmódom eltér a többiekétől, nehéz lesz társat találni valamint a sok gyerek szerintem minden nőt elijeszt."

Nem hiszem, hogy annyival másabb lenne a gondolkokdásod, hiszen akkor barátaid sem lennének. A lányok meg majd előbb utóbb megtalálják benned az értékeket.

De azért egy ismerkedést ne úgy kezdj el, hogy: "Szia, én öt gyereket szeretnék, hát te?" :')

Remélem tudtam segíteni valamicskét :)

16/L

2016. júl. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem kell aggódni. Keresni kell valakit, aki így elfogad téged. Fontos, hogy ne olyat keress, aki nagyon hasonló hozzád, mert olyat sosem fogsz találni. Egyszerűen olyat keress, akiért oda vagy, és kölcsönösen ő is érted.


Ha már így mutatkozol be neki, hogy 5+ gyereket szeretnél, akkor soha az életben nem fogsz senkit sem találni. Ezen felesleges törni még a fejed. Később valószínűleg változni fog ez a nézeted, ha nem, akkor is évekkel később kell ezen gondolkoznod, amikor aktuális. (Egyébként a gyakorlatban ez valószínűleg úgy lesz, hogy minden egyes gyerek után eldöntitek, hogy be tudnátok-e vállalni még egyet.)


Ha találtál valakit, akkor nem csak neki kell hozzád igazodnia, hanem neked is hozzá. Erre most egy nagyon primitív példa, szemléltetésnek remélhetőleg jó: nem szeretsz bulizni, de a barátnőd igen, akkor néha elmész vele.


Túl előre tervezel. Az életben tapasztalni fogod, hogy nem úgy lesznek a dolgok, ahogy te azt akarod, vagy kigondoltad. Így van ez a párkapcsolatoknál is.

2016. júl. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hat bro en egy fiunak se szulnek ot pulyat plane nem 5+ ot😂
2016. júl. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! 2-en vagyunk egyébként gyerekek a családban. :) Meglátjuk hogy s mint alakul de ahogy írtátok is tény, hogy a sok gyerek mindenkit (99.9%) elriaszt.


100%ig ugyanilyet (mint én) tény hogy kis eséllyel találok, meg kompromisszumokra is kész vagyok de valaki olyat kéne találjak aki nyitott erre és mondjuk nem azzal kezdi, hogy ő először karriert akar aztán majd meglátjuk. Ha értitek mire célzok.


Igen 3-mas, ahogy a hozzászólásodból látszódik te is kivételes egyede lehetsz az Avas-nak. Javaslom, hogy terjeszd nézeteidet.


1-es: Innen is sok boldogságot a pároddal! :)

2016. júl. 25. 14:47
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem 3mas hanem 4es. Elnézèst.
2016. júl. 25. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!