Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Mennyire lesz ez meghatározó...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire lesz ez meghatározó a késöbbiekben?

Figyelt kérdés

Barátommal több mint 4 hónapja vagyunk együtt. Voltam már náluk párszor és meg kell hagyni elég érdekes szülei vannak... Főleg az anyja. Elég hisztis és parancsolgatós. Ha esetleg ott vagyok én is akkor se fogja vissza magát. Ugyanúgy hisztizik,barátomat ugyanúgy leszidja minden hülyeség miatt. Általában mindig "segítséget kérnek tőle" (ugráltatják) és mostanság az anyja említette,hogy én is segítsek nyugodtan (mindezt amolyan hisztis,flegma stílusban). Valamint az is baja,hogy a páromnak szoktam szólni,ha éhes vagyok,nem megyek oda és kezdek turkálni a hűtőben. De ő pont ezt várja el..... hát érdekes. Lényeg,hogy elvárja,hogy én is ott "segítsek" mikor konkrétan talán életemben 4-szer voltam ott és fogalmam sincs mi hol van,mit hova kell tenni. Ráadásul nem otthon vagyok. Nem azért megyek oda,hogy melózzak. Mikor a párunk nálunk van tőle se kérünk semmit. Viszont idegesít az anyja. Direkt elkerülöm ha ott vagyok,mert nem kedvelem. Viszont ő sérelmezi,hogy nem beszélgetünk. Mit lehet ilyenkor tenni? Milyen hatással lesz ez a kapcsolatunkra? (Itthon igaz mindig segítek ha megkérnek,de "kis lázadó" révén nekemazért makacsabb a természetem.) Kérlek adjatok tanácsot!

18/l



2016. aug. 2. 16:20
 1/10 anonim ***** válasza:

Meghatározó lesz. És ha sokáig együtt szeretnétek maradni, valahogy ki kell gyere az anyjával.

Mert könnyen megkeserítheti az életedet, a párodét is. Sőt tele is beszélheti a fejét.

Nem muszáj puszi pajtásoknak lennetek, de a konfliktusokat valahogy el ekll kerülni. :)

2016. aug. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Konfliktusunk kimondottan nincs mert én mindig csak csendben hallgatom ahogy magyaráz. Rájagyom. Nem veszekszem. Egész egyszerűen csak annyi,hogy nem fogok megváltozni mert ő aztO "parancsolja".
2016. aug. 2. 16:44
 3/10 anonim ***** válasza:

A szülők mindig ott lesznek, jól teszed, hogy nem kezdesz el vitázni velük ilyen apróságokon, hanem tovább lépsz egyszerűen. Komolyan ez a legjobb taktika.

Szerintem próbáld kikerülni őket, ritkábban ott lenni, vagy akkora programot szervezni (akár csak ha sétáról vagy piknikről van szó), és csak este hazamenni (ne túl későn, mert az újabb vitát szül). Vagy menjetek be a szobába filmet nézni, társosozni stb. és kérjétek meg (udvariasan), hogy ne zavarjanak mert filmet néztek.

Nem kell megalázkodnod, vagy eltűrnöd, hogy flegmán beszéljenek veled, egyszerű, nyugodt és udvarias stílusban védd meg magadat, lehet, hogy megfog lepődni de ha nem tervezel a rabszolgájukká válni, muszáj.

2016. aug. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy a kedves anyós azt sérelmezi,hogy mikor ott vagyok akkor kerülöm őket. Valamint nem örül annak se,ha a párommal mondjuk több órát vagyok a szobában mert "elrablom a munka elől".
2016. aug. 2. 17:08
 5/10 anonim ***** válasza:
Remélem nem bàntalak meg , de nem csak enyelegni kell a pàrodhoz jàrni. Felénk azért szokàs, hogy a fiú jàr a lànyos hàzhoz és be besegìt de fordìtvais előfordúl. Meg a làny bent takarìt vagy ilyesmi a,fiú az após jelöltnek segìt. Szóval egy szép 18éves làny is megteheti. Van a fiús anyukàkban egy olyan kérdöjel , hogy e melett a làny melett a fia vajon jól fog e élni tisztàn jàrni tisztasàg lessz e nàluk fog e rendesen enni kapni...??? Meg szeretnének ismerni,hogy kerülöd a fiú anyukàjàt az arra vall , hogy tudat alatt nem tudsz megfelelni neki. Ha anyuci pici fia akkor rossz hatàssal lessz a kapcsolatotokra.
2016. aug. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#5

Nem bántasz meg,mert ez a te véleményed. Igaz nem a kérdésre válaszoltál... Mindazonáltal nem értek egyet. Nem vagyok a szokások híve. Mi modern család vagyunk,ahol mindenki egyenlő. Nem vagyunk szerepekre osztva. Főleg nem szokások alapján... Köszönöma válaszod,de semmit nem tudok vele kezdeni.

2016. aug. 2. 17:32
 7/10 anonim ***** válasza:

Pedig valamilyen szinten igaza van az 5-ös válaszolónak.

Meg kell felelned a szülőknek. Nem csak egy embert veszel el, hanem a családját is. Ugyanez igaz a sima párkapcsolatra is. Elkerülhetetlen, hogy ott legyél a családjában.

Nade. Milyen képet alakítasz ki magadról, ha csak romantikáztk egész nap, közös programokat szerveztek, ilyesmi, de a szülők, testvérek azt látják, hogy nem csinálsz semmit, nem vagy házias, segítőkész, "jó arc"?

De ugyanez fordítva is, a fiú se csak enyelegni járjon hozzátok.

Én amikor barátnőméknél voltam, volt sokszor, hogy besegítettem elmosogatni ebéd után, akár a takarításba, akármibe, mert nem éreztem magam jól úgy, hogy körülöttem dolgoznak én meg ülök és nem csinálok semmit.

21/F

2016. aug. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ettől függetlenül sem tervezek változni. Párom egyébként egyke-nincs tesója. Helyette kutyájuk van... Valamint nálunk nem várják el,hogy bármit is tegyen,mert a szüleim tiszteletben tartják,hogy mivel csak két max három napot vagyunk együtt,ezért szeretnénk kettesben lenni. Addig a pár napig tudnak nélkülözni.
2016. aug. 2. 19:09
 9/10 anonim ***** válasza:

Jó, oké, az ő családja pedig más beállítottságú. Meg kell találni az arany középutat, kompromisszumot. Nem szabad makacsul ragaszkodni semmihez, amit a fejünkbe veszünk, mert egy merev nyak könnyebben kitörik.

Valakinek valahol enyhíteni kell! Igazából kicsit mindenkinek. :)

2016. aug. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát...oké

Egyet tudok...: HAZUDJ (mentsd a bőröd)

2016. aug. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!