Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Távkapcsolat, beszélgetés?...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Távkapcsolat, beszélgetés? (csak megértő, tényleg segíteni akaró emberek válaszát válom, akik esetleg tapasztalattal is rendelkeznek)

Figyelt kérdés

Jelenleg a barátomtól -ha nevezhetem így- egy óceán választ el, és némiképp elakadtam. De inkább leírom a történetet dióhéjban az elejétől.

Szóval egy másik kontinensen lakik, régebben éltek itt, ezért nyárra visszaköltözött Magyarországra. Július eleje óta ismerem, rengeteg időt töltöttünk együtt, de eleinte senki nem gondolta hogy ez lesz ebből, csak közös baráti társaság miatt jártunk össze, de már az elejétől fogva nagyon kedveltem, de sosem úgy tekintettem rá, hanem mint egy nagyon jó barátomra, cimborámra akit már ezer éve ismerek, még akkor is amikor semmit nem tudtam róla.

Egy hónappal később úgy alakult, hogy kiderült, mégiscsak van itt valami több is. Ebből viszont csak pár napot élvezhettünk, mert repült haza.

Így a világ két végéről megbeszéltük, hogy mi tulajdonképpen együtt vagyunk, legalábbis mindkettőnk ezt szeretné.

Most van egy hónapja hogy elutazott és realizálódott már bennem, hogy tényleg milyen nagyon nehéz dolog ez.

Már az első héten majd' megbolondultam hogy nem látom, de ez nyilván érthető azok után hogy előtte szinte minden nap találkoztunk, meg ez egy olyan dolog, amihez egy idő után kénytelen-kelletlen hozzászokik az ember, hisz nincs más választása.


De most jön az igazi kérdés: Hogy lehet fenntartani akár a beszélgetést így?

Videóchatelni, online hívni nagyon keveset tudtunk, részben az időeltolódás, részben az akadozó internetkapcsolat miatt, ezért leginkább facebookon tartjuk a kapcsolatot. Hatalmas álmom, hogy ősszel meglátogassam, megpróbálok mindent meg is tenni ennek érdekében.

Viszont a beszélgetéseink nagyon elakadtak.Meg lehet kérdezni, hogy mi történt aznap, hogy van a másik, stb... Szinte ugyanaz a válasz. Ő is suliban van, én is suliban vagyok napközben.

Vannak más barátai is távol tőle, nem tudom velük miket beszélget, de nyilván nem ilyen semmilyeneket.

Mostanában sokszor visszaolvasom a régi üzeneteinket, és nagyon irigylem azokat az időket, mikor annyira jelentéktelen és semmitmondó dolgokkal is olyan jól elszórakoztattuk egymást.


Tudom hogy neki is rossz ez az egész, és hogy ilyen problémák egyáltalán nem merülnének föl ha többször találkozhatnánk, de úgy fogom föl, hogy ez egy ideiglenes állapot.

Nem tudom mit dobhatnék be, hogy segítsem a kommunikációt és ne csak párszavas válaszokkal társalogjunk, nem tudom mi lenne a megoldás.


Nem feltétlen kérem a rosszindulatú kommenteket, tudom mennyire lehetetlen helyzetben vagyok, de nekem sokat jelent ez, és ezen nem fog változtatni a távolság.



2016. szept. 5. 17:57
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia, tőlem ne várj világmegváltó választ de amennyire tudok segíteni annyira segítek. Hány évesek vagytok? Mondjuk ha már fősulira/egyetemre jársz akkor kimehetnél oda diákmunkára valamilyen szünetben vagy ilyesmi. És akkor ott lakhatnál addig akár nálunk is. És ő mikor jön legközelebb ide? Hát facen, igazából tényleg nem tudom hogy miről lehetne úgy igazán elbeszélgetni... nekem is úgy van hogy a spanjaim egy részével a semmiről is órák hosszat tudok beszélni, Míg a másik részével majdnem hogy a mizu?-ig se jutok el... Valami témát dobj fel pl. ha szereti a kutyákat akkor beszélgess vele arról meg ilyenek. :) Ha bármi kérdésed lenne még amire szerinted tudok válaszolni nyugodtan írj! :)
2016. szept. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Tapasztalatból mondom, hogy ez általában nem jön össze. Nem elkeseríteni akarlak, lehet, hogy ti lesztek a kivétel, de nem sok az esély arra, hogy együtt maradjatok úgy, hogy "élvezitek" is. (Nem félreérteni.) Nekem is volt távkapcsolatom, de nem bírtam sokáig, pedig viszonylag sűrűn láttam az akkori barátom. De nem ment. Így, hogy konkrétan sosem látod, mac nyáron, hát szerintem még kevesebb az esélyetek. De nem lehetetlen. Meg tudjátok oldani valahogy, én komolyan szurkolok.
2016. okt. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!