Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Ez is bántalmazó kapcsolatnak...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez is bántalmazó kapcsolatnak számít?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Elgondolkodtam, hogy vajon az is bántalmazó párkapcsolatnak számít-e ahol nem történik semmiféle fizikai bántalmazás, még csak fel sem merül VISZONT mindennapos a megalázás, a másik megbántása.


Én egy ilyen kapcsolatban vagyok/voltam. Jelenleg nem tudom hányadán állunk a párommal, de ő nagyon labilis. 1 éve és lassan 2 hónapja vagyunk együtt. Az eleje nagyon jó volt, de már ott is elkezdte megmutatni magát ahogy jobban felszabadult előttem. Ha valami baja volt magával vagy más felidegesítette akkor rajtam töltötte ki, velem beszélt alpári módon, sokszor úgy mint egy kutyával, megalázott a szülei, barátai előtt. Már háromszor szakított velem, mondván nem szeret de mindig visszaédesgette magát és azt mondta hazudott mikor ezt mondta csak hogy ellökjön magától és megóvjon. Nagyon gonosz dolgokat tett velem és az egyik közeli barátja szerint lehetséges hogy az egyik hullámvölgyünk alkalmával meg is csalt, ő legalábbis egy lánnyal látta távozni egy szórakozóhelyről és csak másnap délelőtt ment haza.


Másrészt viszont nagyon fura mert ha olyan a kedve és minden klappol akkor nagyon jó vele lenni, kedves és figyelmes, odaadó. De ha az emberrel ennyit játszadozik valaki és ennyiszer megalázza akkor már a boldog pillanatoknak sem tud örülni csak fél mikor jön a következő megpróbáltatás.


Ezeknek a hatására érzem, hogy megváltoztam. Először borzasztóan viseltem. Nagyon sokszor siratott meg szándékosan, aztán csak állt ott és nézte, nem vígasztalt meg azt mondta gyerekes dolog sírni. Ennyi idő múltán viszont valamiféle tűz is fellobbant bennem. Nem is tudom, nem harag de nagyon hasonló. Ha most megaláz azonnal visszaszólok mintha tűzről pattantam volna és képes vagyok azokkal dobálózni amit tett. Megerősödtem volna vagy kezdek olyanná válni mint ő?

Csak nem akarom hagyni hogy becsméreljen és azt higgye egy tárgy vagyok amivel kedve szerint szórakozhat.



2017. máj. 6. 16:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
amit leírtál bőven kimeríti a bántalmazó kapcsolat fogalmát.
2017. máj. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Néha félek tőle.

Távkapcsolatunk van szóval leginkább interneten keresztül beszélgetünk és észrevettem, hogy amikről itt beszélünk azt élőben szóba sem meri hozni, de ugye úgy hogy nem kell a szemeimbe néznie bátrabban mond dolgokat, őszintébb.

Én nem tudom hogy pszichopata-e vagy csak szimplán érzéketlen de a következőket mondta már nekem.

"Tudom hogy rossz, de néha szeretem nézni az emberek fájdalmát. Szeretek fájdalmat okozni. Neked is. " ezt lelkileg értette, fizikailag nem bántana, pedig esküszöm inkább.


"Szeretlek, de néha egyszerűen annyira idegesítő vagy hogy szeretnélek megfojtani"


Ha az ellenkező nemű barátaival van, akkor mindig képeket küldözget hogy velük szórakozik, és viccből olyanokat ír amik nem jók egy kapcsolatnak. Egy alkalommal számon kértem. Azt mondtam, remélem tudja, hogy ha szándékosan akar féltékennyé tenni azzal nem fogom őt jobban szeretni, épphogy az ellenkezőjét teszem.

"Szeretlek féltékennyé tenni, mert abból érzem hogy törődsz velem.

2017. máj. 6. 16:34
 3/7 A kérdező kommentje:

Egyébként nem fényezem magam egyáltalán, csak elmondom hogy én nem tettem semmit. De tényleg. Amikor rondán beszélt velem, bunkózott mindig próbáltam nyugtatni, nem én okoztam ezeket, állandóan dühkitörései vannak, és súlyos önértékelési gondokkal küzd. Én is, de egyszerűen nem értem attól hogy lehetne jobb hogy valamit bántunk.

Egyszerűen annyira..félelmetesen érzéketlen

Múltkor elmeséltem neki, hogy egy közeli ismerősöm, egy idős hölgy meghalt.

Erre csak annyit mondott "az emberek meghalnak".

2017. máj. 6. 16:37
 4/7 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy épp ezért vagyok most ilyen impulzív. Mert eddig elnyomtam magamban. Soha nem szóltam vissza, nem akartam én lenni az olaj a tűzre. Amikor nagyon nehéz volt akkor is megálltam, hogy ne szóljak vissza elengedtem a fülem mellett. Talán betelt a pohár.
2017. máj. 6. 16:39
 5/7 anonim ***** válasza:
Mindenképpen szakíts!
2017. máj. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Ahogy előttem is írták, igen ez kimeríti ezt a fogalmat. Én úgy gondolom, hogy egy kapcsolat mindig két emberen múlik. Ha ez egyszer megtörténik, az lehet a párod hibája. Ha kétszer, talán az is. Viszont, ha ez rendszeres, az bizony a te felelősséged is.

Akaratán kívül soha senkit nem leszel képes megváltoztatni. A legjobb szándékkal és a legváltozatosabb eszközökkel sem. Amit mondasz, azt nem objektív tényként kezeli, hanem érzelmeket és játszmákat társít hozzá. A fejéhez vághatod százszor is hogyan viselkedett, ne remélj változást.

Helyes, hogy kiállsz magadért. Egyenrangú fél vagy, társ az életben, de mint ilyen nem csak jogokban osztozol, de felelősségben is. Egy szar kapcsolat félig a te hibád, bármekkora barom is a másik. Félig a tiéd, mert eltűröd és benne maradsz a tarthatatlanban.

Ez alapján ítéld meg először magadat és utána kettőtöket.

Tudd, hogy egy párkapcsolat nem háború. A felek nem ellenfelek, nem a másik ellen küzdünk, hanem egy közös jövőkép egy közös cél felé haladunk. Sok magát felnőttnek hazudó ember is ebben a posványban ragad, dobálózik a keze ügyébe akadó szeméttel és próbálja a másikat a felszín alá nyomni, hogy ő kapjon épp levegőt.

Lehetnek az úton buktatók és meredek lejtők, de mindig előre kell haladni. Néha elesve és felsegítve, néha a másiknak bakot tartva, de előre.

2017. máj. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez bizony bántalmazó kapcsolat.u

Feltételül szabnám a páromnak, hogy kezeltesse magát vagy nem maradnék vele. Ez csak rosszabb és veszélyesebb lesz!

Az ELSŐ alázás után szakítottam volna.

Vagy te szeretsz szenvedni?

2017. máj. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!