Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Furcsa a dikákok között ez a...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fizikakedvelő kérdése:

Furcsa a dikákok között ez a lányideál?

Figyelt kérdés

Minden kornak megvannak a maga nő/férfiideáljai és ezeknek a "serdülő" változatai is. Erőteljesen úgy érzem,hogy mindkét oldalon az ideál több(beleértve a politikát,a médiát) tényezőnek köszönhetően alakult át. S a nőideálnál "kihalóban" van a kedves,finom,gyöngéd "lírai" nőideál,legalábbis úgy vélem. Ugyanígy a fiúknál is van hasonló folyamat. Ma már egy fiú mondjuk olyan lánnyal tud könnyebben azonosulni aki felvesz olyan viselkedésmintákat(élvezeti termékekkel szemben tanusított lazaság stb.),amelyek valamikor fiújellemzők voltak(persze ez általánosítás,de azért mégis). S azt találom mondani,hogy:az ilyen típusú lányokra nincs "kereslet". Azokra a nőkre akik olyanok mint Audrey Hepburn vagy Ingrid Bergman.

Tényleg így lenne?

Válaszokat előre is köszönöm!



2019. jan. 23. 16:49
 1/3 anonim ***** válasza:
42%

Én rossz szónak tartom ezt az ideált. Úgy hangzik mintha mindenkinek egy adott esetlegesen fiktív személyt kéne utánoznia. Én inkább normákban gondolkodom.

A férfi legyen férfias. Nézzen ki úgy mint egy férfi, tisztelje, becsülje és védje a nőt. Tartsa vissza a fölösleges érzelmeit, ne legyen nyámnyila.

A nő legyen nőies. Ne legyen kisfiús, szeressen, gondoskodjon, legyen gyengéd.

Na most hiába dobálózom ezekkel a nálam általános jelzőkkel, sorolhatnék még párat, de ezek inkább irányvonalak, amelyeket sokszor akarva sem tudunk teljesíteni, pusztán genetikából adódóan. Vannak nőiesebb férfiak és férfiasabb nők, de ideális esetben azért törekedjenek arra hogy helyesen töltsék be a "szerepüket" az életben (ez nagyon lesúlytóan, konzervatívan hangozhat, de igenis van szerepünk az életben, higgyünk bármit, például akinek nincs szerepe saját bevallása alapján annak az a szerepe hogy nincs szerepe).


Egyébként a normák és elvárások változnak. Sajnos, nem sajnos, néha azért van ebben jó is, de amennyi aberráltság van ma ezt nehéz észrevenni.


Van egy lány ismerősöm, akinek szinte kizárólag fiúk a barátai. Pedig még csak nem is fiús az illető, egész egyszerűen könnyebb neki így, meg a nőket pletykásnak tartja ami nagyon taszítja.


Én nem észlelek semmiféle különösen egetrengető változást a társadalmunkban (ezt a témát illetően, mert amúgy tömérdeknyi változás van akár évente is). De aggasztót biztosan nem.

2019. jan. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Fura kérdés, de faxán hangzik. Ez engem is érdekelne.
2019. jan. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Ma már egy fiú mondjuk olyan lánnyal tud könnyebben azonosulni aki felvesz olyan viselkedésmintákat(élvezeti termékekkel szemben tanusított lazaság stb.),amelyek valamikor fiújellemzők voltak(persze ez általánosítás,de azért mégis)."


Na, ezt fejtsd ki, légyszíves.


Amúgy egy szoval se mondanám, hogy a fent említett színésznők csúnyák lettek volna, de nekem egyik se az ideálom külsőre. Én inkább a kicsit vastagabb lányokat szeretem (általában). Illetve a magasság nagyon fontos. Pl Pokorni Lia elég közel áll hozzá, főleg, amikor kicsit meghízott. Ő 173 cm és kb 72 kg lehetett akkor. De ez nem azt jelenti, hogy más típusú lányokat nem találok vonzónak, de általában magasnak kell lenniük. Amúgy a fentiek is 170 és 175 cm-esek, szóval asszem ez másoknál is előny.

2019. nov. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!