Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Miért nem merem kimondani,...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem merem kimondani, hogy "szeretlek"?

Figyelt kérdés

Viszonylag friss párkapcsolatban vagyok egy fiúval (mindketten 19 évesek vagyunk), eddig minden tökéletes, nem is kívánhatnék nála jobbat. Viszont a "szeretlek" szóval problémáim vannak. Nem az érzéssel, egyértelműen szerelmes vagyok, de nem merem kimondani.


Pontosabban pár hét járás után együtt voltunk egy házibuliban, ott szalonspiccesen kicsúszott a számon, ő is mondta, de egyikünk részéről sem volt még olyan komoly, hiszen nem rég jöttünk össze, nem volt ideje elmélyülnie az érzésnek.


Azóta viszont barátom többször is mondta (illetve írta is), de én bennem van egy gát, hogy viszonozzam. Azt érzem, hogy ha megteszem, akkor hatalma lesz felettem, tudni fogja, hogy meg tud bántani (bár így is kimutatom, hogy odáig vagyok érte).


Az előző kapcsolatomnak (ami az első komoly volt) nem lett szép vége, legalábbis az én részemről, sokáig sírtam a fiú miatt, pedig utólag látom, hogy nem érdemelte meg, de hát első szerelem... Viszont abban a kapcsolatban úgy jártam, hogy én sokkal többet adtam, egyértelműen én voltam a szerelmesebb és ezt ki is mutattam. Aztán minden indoklás nélkül kidobott, mint a macskát f*$ni.


Lehet emiatt nem merem kimondani a szeretlek szót, mert félek, hogy megint így járok? Filmes klisé, de tényleg azt érzem, hogy szeretni gyengeség, hiába tudom józan ésszel, hogy ez butaság.


Sokszor amikor együtt vagyunk legszívesebben kimondanám, van, hogy majdnem kicsúszik a számon, de aztán visszafogom magam. Pedig az érzéssel tényleg nincs gond, abban nem kételkedek.

De amiatt is aggódok, hogy ha sokszor nem mondom vissza (nyilván nem azt válaszolom, hogy köszi, de nekem az érintés a szeretetnyelvem, ilyenkor megcsókolom, hozzábújok, ilyesmik) akkor elbizonytalanítom, vagy megbántom, pedig ez az utolsó, amit szeretnék.


Volt már valaki ilyen helyzetben? Tudom, hogy ezt magamban kell tisztáznom, de tud esetleg valaki mondani valami bíztatót, vagy tanácsot adni?


Köszönöm!



2020. júl. 5. 09:44
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

Fárasztó, hogy mennyire túlgörcsölöd.

Az egész misztikum ami ezt övezi egy cringe közhely.

Éld az életed, és ne ezen szenvedj.

Have fun. :)

2020. júl. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Ha úgy érzed akkor mond ki, ha még nem érzed úgy akkor is mond ki mert ez az elvárás! Ki kell mondani more
2020. júl. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az előző kapcsolat miatt vannak gátlásaid, de biztos a párodnak is feltűnt, hogy nem viszonzod ezt a "szót", hanem mindig kibújsz alóla. Nem érdemes, kétségeket kelthetsz benne.

Neked semmibe nem kerül, de neki feldobhatja a napját.

2020. júl. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Erre van egy nagyon jó megoldás. Hívd félre este (nem tudom miért pont este, talán akkor nyugodtabbak az emberek) és mond neki, hogy szeretnél neki mondani valamit, ami neked nagyon fontos, ezért szeretnéd, ha végighallgatni.


Ezután mond el neki, hogy mit érzel. Ha elvisznek az érzelmek és esetleg elsírod magad sem gond, max odabújsz hozzá és majd megnyugtat.


Nem tudom mennyire érint téged mélyen ez a dolog, de az érzéseid egy kapcsolatban ne titkold el, mert ezeket nem jó magunkba tartani és csak örlődni rajtuk.


Hidd el, ha tudsz beszélni az érzéseidről vele, akkor sokkal szorosabb lesz a kapcsolatotok és ő is egyre többet fog adni magából/bátrabban fog beszélni a saját érzéseiről.


Ha valami tipp/segítség kéne, akkor nyugodtan írj privátban.

2020. júl. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én se mertem kimondani, amikor viszont ő mondta nekem, annyit tudtam rá kinyögni, hogy köszönöm. Azóta nem keres. Addig mondd ki neki, ameddig tudod... nincs mit takargatni és eltitkolni.
2020. júl. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
25%
Igen
2020. júl. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerelem és szerelem között hatalmas különbség tud lenni kérdező. Ne félj, ha találkozol a nagy Ő-vel, elnyomhatatlan kényszert érzel majd, hogy ezt a tudtára add. Addig meg 1-es okfejtését tartsd mérvadónak.
2020. júl. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!