Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Hány éves kortól nem korai,...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hány éves kortól nem korai, hogy csajozzon/pasizzon valaki?

Figyelt kérdés
Nyilván ez így nem meghatározható korban, mert valaki már lehet, hogy 14 évesen tud értelmes fejjel fűzni valakit, de lehet az ellentéte is, hogy 16 évesen mondjuk még nem tud erről a témáról normálisan gondolkodni. De mondjuk a mai világban hány éves kor az átlag amikor valaki érett?

2020. aug. 3. 16:22
A kérdező szavazást indított:
14
15
16
17
18
64 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
46%
Mit jelent nálad hogy csajozzon pasizzon? az hogy a kezét fogja megpuszilja az óvodában is már normális. Az hogy d.gnak az meg 14-15 éves kortól elfogadható.
2020. aug. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%
Lényegtelen a kor. Amikor saját maga akarja, akkor és kész. Ne érdekeljen mások véleménye. Te érzed belül, nem ők. Ha 14 akkor 14, ha 20, akkor 20.
2020. aug. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
94%
Az ártatlan próbálkozások (szerelmes levél stb) már 12-13 éves korban is normálisak, a komolyabb kapcsolati szándék (randi stb) inkább 14-15
2020. aug. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Stark2000 ***** válasza:
100%
Ez nagyon sokmindentől függ, nem igen lehet belőni kor alapján.
2020. aug. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Kisgyermekkorától kezdve.

Nem csak én mondom, sok pszichológiai tanulmány is született erről, hogy a gyermekkori szerelmek ha nem is nélkülözhetetlenek, de elég fontosak az érett felnőtt társas élet kialakulása szempontjából.

Természetesen azt felejti el mindenki, hogy vannak bizonyos életkori sajátosságok. Nem az a probléma, ha valaki "korán kezdi" (sőt, az csak jó), hanem az, ha nem a korának megfelelő módon csinálja. Én emlékszem, hogy oviban micsoda szerelmek voltak. :) Nekem kiscsoportban már volt barátnőm, de ahová nagycsoportba átkerültem (költözés miatt), ott volt egy lány, akibe a fiúk fele bele volt zúgva.

Természetesen mint mondtam, az életkori sajátosságnak megfelelően. Nem dugtak, nem "felnőttködtek", hanem kedvelték egymást, együtt játszottak, meg ilyesmi.

A baj az, amikor a gyerek túl korán felnőtt akar lenni. 12 évesen már feküdjünk le, mert "úgy csinálják a nagyok", játsszuk el a nagy komoly párt, vitázzunk az "élet nagy kérdéseiről", játszmázzunk (ami felnőttként is buta dolog), és vegyünk át minden, de legfőképp a negatív viselkedésmintákat a felnőttektől. Na, ezt nem szabad. Nem szabad rohanni. Az érzelmekhez viszont nem kell felnőttnek lenni.

2020. aug. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!