Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Hogyan irjak rá?

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan irjak rá?

Figyelt kérdés
Van egy fiú kb egy éve ismerem fél éve nem láttam már nagyon szeretem ōt még mindig már másik suliba is át mentem de nem birom elfelejteni és arra gondoltam hogy leirom neki hogy mit éreztem/érzek mert már nem birom magamban tartani de viszont eléggé bátortalan vagyok és félek a reakciótol is de nemtudom mit csináljak vagy hogy csináljam... Valami ōtlet?

2023. jan. 2. 14:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
19%
"Szia! Mizu?"
2023. jan. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Reg beszeltunk, hogy vagy?
2023. jan. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Majd beszelgetes utan, van kedved talalkozni x napon?
2023. jan. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%

A fentieket tapasztalatlan tinik írták. Ha így írsz rá, azonnal függő, alárendelt viszonyt alakítasz ki vele. Ráadásul ha ő nem viszonozza az érzelmeket, jól pofára is fogsz esni.


A helyes megoldás: kérj tőle kölcsön valamit. Nem pénzt, természetesen, hanem pl. egy könyvet, amiről tudod, hogy megvan neki.


Miért?


Ez egy pszichológiai trükk. Benjamin Franklin fedezte fel, bár ő nem ismerkedéshez használta. Volt egy ellensége, egy másik tudós, aki kígyót-békát kiabált rá a sajtóban, és utálta őt. Ahelyett azonban, hogy a kor szellemének megfelelően párbajra hívta volna, egyszerűen írt neki egy levelet, hogy kölcsönadná-e ezt és ezt a könyvét, mert szeretné elolvasni, de sehol sem fér hozzá. A másik tudós, nyilván elég döbbenten, de eleget tett a kérésnek. Franklin pár hét után visszaküldte a könyvet, egy levéllel együtt, amelyben megköszönte, és hozzáfűzött pár gondolatot a tudós egy akkor megjelent szakmunkájához. Ezután egy életen át kiváló barátok maradtak.


Később, a XX. században tudományosan kutatták ezt a jelenséget, és kiderült, hogy valóban van egy ilyen fura kapcsoló az emberi agyban: az ellenszenv rokonszenvre változik, ha a két személy valamilyen módon elkezd együttműködni. A kölcsönkérés pedig éppen ezt a kapcsolót állítja át. Hacsak nincs a két személy között feloldhatatlanul súlyos ellentét (pl. az egyik megölte a másik anyját), akkor valószínűleg működni fog.


Mi köze ennek az ismerkedéshez? A srác nem biztos, hogy érdeklődik irántad. Sőt, valószínűleg nem. De bizonyára nem is utál. Ha kölcsönkérsz tőle egy könyvet vagy hasonló dolgot, megnyomod benne ezt a kapcsolót. Amikor visszaviszed a könyvet, megköszönheted, és máris van miről beszélgetnetek: erről a könyvről, más könyvről, stb. Könyv helyett persze bármi mást is lehet, konzoljátéktól dekopírfűrészig.

2023. jan. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

#1 A szia mizu a lehető legrosszabb kezdés ilyenkor. Ez a szó kb azt jelenti, hogy írd már le az elmúlt fél év történéseit úgy 5 sorban, hogy ne kelljen sokat olvasnom :D


Viccet félre téve, 4-es nagyon szépen leírta, én megfontolnám az ő gondoltamenetét.

2023. jan. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Amit a négyes írt nekem nagyon tetszik, bár én sosem adnám kölcsön a könyveim :D


Nálam nem rég bevált, amikor ráírtam valakire (bár itt csak egy régi fiú-lány barátságról van szó, mindketten kapcsolatban vagyunk) hogy ugyan fussunk már össze, mert régen beszéltünk. Én jobban értékelem, ha hosszú idő után személyes a beszélgetés, minthogy a chatben follyon le

2023. jan. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
4# mekkora beteg allat
2023. jan. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Miért lenne beteg? Tapasztalt.
2023. jan. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
O mondja hogy tapasztalan, kozben meg eleteben nem ment oda, csak ilyen szerelmes konyveket olvas xd
2023. jan. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Tapasztalt a lofa.szt
2023. jan. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!