Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Egy szakítást ti hogyan éltek...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy szakítást ti hogyan éltek át/meg?

Figyelt kérdés

volt már pár kapcsolatom, ami most volt 2es fél évig tartott, váratlanul vegertert 9napja már, normális hogy alig tudom elfelejteni? Minden második gondolatom ő? És vajon ő is így érez? Gondol rám? Hiányzok neki? ;/

Talán azért is fájt ennyire, mert láttam már benne a jövőm és annyira jó volt :/ 21/f



2023. jan. 8. 21:13
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

Vodka az arcba, irány a harcba!

Elmegyek bulizni valamelyik szórakozóhelyre, és megünneplem, hogy ismét szingli lettem.

2023. jan. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ezek nagyjából ilyen gondolatok mindenki másnál, még a szakembernél is. Meg hogy lehetett volna-e jobban, hol rontottam el, mivel szerezzem vissza, stb.

Ilyenkor azt mondja a pszichológia, hogy egy válságnál kétféle megküzdés van: jó adaptáció és rossz. A rossz az, ami más függőségre cseréli fel az érzelmi kapcsolatot, pl ivás, szerencsejáték, más ártalom, vagy a "kutyaharapást szőrivel" módszer, azaz egy gyorsan kiválasztott másik pár.

A jó megküzdés ezzel szemben próbál egy belső növekedést elérni. Nemcsak nyalogatja a sebeit, hanem valóban felkészül arra, hogy legközelebb jobban fogja csinálni, illetve az időt értelmes, hasznos, személyiségfejlesztő tevékenységeket végez, amik enyhítik a fájdalmat és kicsit elterelik a figyelmet: olvasás, filmek, manuális tevékenység (megtanulni valamilyen újat vagy végezni egy hobbit), sport, mások felé nyitás: segítés, karitatív elfoglaltság. Kétségtelenül ez a nehezebb út, de hosszú távon ez készít fel egy valóban sikeres párkapcsolatra, és ezen túlmenően is több haszna van az egyén fejlődése szempontjából.

2023. jan. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A második kérdésedre: igen, azzal, hogy hirtelen összetörtek a terveid, egy légüres térbe kerültél, újra kell építeni az identitásodat, a személyiségedet, a céljaidat. Ez nehéz élethelyzet, fordulópont. De hát az élet ilyen, sokféle kihívást tartogat, amelyek mindig válaszút elé állítanak: innen felfelé vagy lefelé mész, jobbra vagy balra. Ha tudatosan dolgozni kezdesz magadon, sokkal jobb, elégedettebb és boldogabb emberré válhatsz hosszú távon. Kérj segítséget pszichológustól, vagy coach-tól, ha úgy érzed, elborít a tehetetlenség.
2023. jan. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%
Sehogy. Nem fogadom el. Akár feljelentésig megyek zaklatásért.
2023. jan. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%
merre laksz?hogy nézel ki? Lehet , tudnám feledtetni
2023. jan. 9. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%

Akárki akármit mond,a kapcsolatot is meg kell gyászolni ha fáj.

Kitéptek belőled egy darabot,teljesen normális ha nem érzed jól magad a bőrödben.

2023. jan. 9. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 NTBS ***** válasza:
Tudnék mesélni. Maradjunk annyiban, hogy az idő sok mindent gyógyít. És jönni fog egy új pár. Előbb-utóbb.
2023. jan. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen 2-es a hosszú és tömör választ, igazából ahogy vége lett valamiert elhataroztam magam hogy át alakulok teljesen testileg elkezdtem edzeni, és figyelni mit hogy eszek,próbálom elerni az álmaim, és ha egyszer netalan vissza jönne tudjak neki nemet mondani. :)
2023. jan. 9. 18:13

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!