Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Mit tegyek, ha egy aszpergeres...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha egy aszpergeres fiú túl félénk, hogy bevallja, hogy szerelmes belém?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy mit csináljak. Ő a másik osztályba jár. Már két éve barátok vagyunk és tudom, hogy szerelmes belém(amikor a szüleivel találkoztam utaltak rá+egyértemű jeleket mutat),de mégsem akarja bevallani az érzéseit. A fiú 19 éves nagyon félénk, aszperger szindrómás és még sosem volt barátnője. A szüleim javasolták, hogy hívjam el valahova(ami nem az iskola), mert lehet, hogy fél az osztálytársai előtt megnyílni, de ahányszor elhívtam valahova mindig furán viselkedett(látszott rajta ,hogy zavarban van). Úgy érzem, hogyha nem csinálok valamit sosem jövünk össze. Gondoltam lehet nekem kéne bevallanom, hogy mit érzek, de a szüleim szerint a fiúnak kéne udvarolnia nem a lánynak és, ez nem helyénvaló. Arra is gondoltam, hogy esetleg rákérdezek, hogy tetszem e neki, de félek, hogy azt mondja, hogy nem, mert fél, hogy elutasítom.

Még sosem volt barátom. Teljesen tanácstalan vagyok, hogy ilyenkor mit kéne csinálni.

Pls segítsetek!



2023. ápr. 11. 15:11
1 2
 1/13 hungarikum_202 ***** válasza:
81%
*Asperger
2023. ápr. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%

"a fiúnak kéne udvarolnia nem a lánynak"

Ez a múlt századi illem.

Most viszont már egyenjogúság van.

Ti harcoltatok érte - akkor most élvezd az előnyeit.

2023. ápr. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
Vagy bevallod neki te, vagy nem fogtok összejönni, nagyjából ez a két opció van most. Hívd el többször, adj neki több jelet, de ha ezekre sem reagál, akkor valld be neki.
2023. ápr. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%

Valld be neki nyugodtan, szerintem annyira félénk, hogy már ki se meri mondani, amit érez irántad.

Ha te elmondod neki, akkor lehet hatalmas megkönnyebülés lenne .

2023. ápr. 12. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
97%
Aspergeres vagyok én is, csak nő. Én mindig bepánikolok, ha ilyen szándékkal közelednek hozzám. Eleinte persze nem is tudom mi a helyzet, ameddig be nem vallják. Nem mindig tudom felmérni ki hogy viszonyul hozzám. Lehet neki fogalma sincs, hogy tetszik neked. Vagy azt hiszi, hogy csak szórakozol vele, bántani fogod. Nekem is volt, aki barátságot színlelt, közben meg rajtam röhögtek a haverjaival. Nehezen ismerjük fel miről van szó, bizalmatlanná tesz minket a sok negatív tapasztalat is. Az lenne a legjobb, ha őszintén megmondanád a srácnak, hogy szereted őt. Magától nem biztos, hogy rájön. De mint mondtam, sokunkat megijeszt, hogy valaki ragaszkodni akar hozzánk. Nem tudunk ezzel mit kezdeni és megfutamodunk. Én 34 éves vagyok. Udvarol egy nem autista férfi. Akárhová próbál elhívni, mindig kitalálok valami kifogást. Nem tudom akarok-e kötődni, képes vagyok-e párkapcsolatra, család alapításra. Még egy moziba, mekibe is nagy stressz elmennem valakivel. Az az igazság, hogy nem minden autistának van igénye társas kapcsolatokra.
2023. ápr. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
92%

"a szüleim szerint a fiúnak kéne udvarolnia nem a lánynak és, ez nem helyénvaló"

Ezek totál régi, elavult illemszabályok. Ne hallgass a szüleidre, ha neked fontos ez a dolog, akkor kezdeményezz te.

Én nem vagyok "mai fiatal", maholnap 40 leszek, de ha 15 éve nem kezdeményeztem volna a férjemnél, akkor most nem lennénk együtt. Nekem bejött, hogy nőként kezdeményezzek, nem voltak bennem ilyen fenntartások. Kifejezetten károsnak tartom az ilyen korlátolt gondolkodást.


Azt megértem, hogy félsz az elutasítástól. De ha csak az illemszabály tartana vissza, akkor azzal ne törődj.


Esetleg először próbálj finomabban puhatolózni a srácnál, hogy egyáltalán érdekli-e a szerelem, járás, van-e bárki, aki tetszik neki, stb. És akkor abból talán el lehet indulni valamerre.

2023. ápr. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
#6 Képzelem mennyire jó lehet egy nyúlbéla feleségének lenni. :D
2023. ápr. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%

#6

Anyósom is mindig apósom szemére veti viccesen, hogy "Ha annak idején nem vettelek volna férjül, sosem lett volna a két szép lányunk!"... 😂😂😂

2023. ápr. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az a baj, hogy ki akarod kényszeríteni belőle a vallomást.

Vallomás és kimondott kapcsolat (akkor mi most járunk? járunk!) nélkül is lehet sok időt tölteni együtt pont úgy, mintha járnátok. Jártok is, csak nincs kimondva. Mit gondolsz, kérdező?

2023. ápr. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Hogyha nem tud ő lépni, muszáj lesz neked. Hogyha valóban úgy gondolod, hogy szerelmes beléd, akkor nyugodtan vallj neki szerelmet, nem hiszem, hogy sokat vesztenél vele, hogyha félénk, akkor úgysem merne otthagyni meg ilyesmi.
2023. ápr. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!