Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Mihez kezdjek az érzéseimmel?

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mihez kezdjek az érzéseimmel?

Figyelt kérdés

20 éves fiú vagyok.

Végzős. Van egy osztálytársnőm akibe hónapok óta szerelmes vagyok (nem csak tetszik, hanem szerelmes vagyok belé), de van pasija. Jóban vagyunk, az utóbbi hetekben, hónapokban már sokkal többet dumálunk és chatelünk és nemrég már sulin kívül is csináltunk közös programot (nem csak kettesben). Egyszerre nagyon jó és nagyon rossz is vele lenni, mert borzalmasan sz*r érzés, hogy nem is próbálkozhatok nála, a barátja miatt. Mihez kezdjek? Most, hogy vége a giminek megbeszéltük, hogy tartjuk a kapcsolatot. Megfordult a fejemben, hogy elmondom neki most majd az érzéseimet, mert most már biztos, hogy nem fogom napi szinten látni szóval elkerülöm a kínos helyzeteket, viszont akkor nem hiszem, hogy akarja majd tartani velem a kapcsolatot. Mit csináljak? Mondjam el neki az érzéseimet? Vagy hívjam el randizni annak ellenére, hogy van barátja? (ezt én nem tartom annyira etikusnak) Vagy egyszerűen csak maradjunk barátok és ha majd egyszer szakít a pasijával akkor hívjam randira? Mit tanácsoltok?


Ui.: a barátja nem az osztálytársunk, 1-2 alkalommal láttam csak, de nem beszéltem még vele, tehát nem ismerem.



2023. máj. 25. 20:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
46%
Mond meg neki mi van.
2023. máj. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
60%
Hát nincs mit tenni, mondd el. Legalábbis én elmondanám.
2023. máj. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%
Ha nagyon nem bírod magadban tartani, mondd el, hogy ne kínozzon.. de sajnos benne van a pakliban, hogy utána a "barátság"(szerintem ahol az egyik fél többet érez, azok nem igazi barátsagok) is megszakad... te döntésed, hogy melyikkel könnyebb együtt élni
2023. máj. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha elmondod neki, akkor nem fog őrlődni benned, hogy mi lett volna, ha nem tudja meg. Leveszel egy terhet a saját válladról.
2023. máj. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Nonameboi ***** válasza:
100%

Ez egy elég nehéz erkölcsi kérdés... a specialitásom.

Szerintem ne halgass a többi válaszolóra (nem rosszból, csak személyes vélemény), ha megmondod neki a szitut, fix hogy nem lesz ugyanolyan a kapcsolatotok, mint elötte. Az érzelmeket el lehet folytani, de a szerelem érzése ellen hatalmas öntudatra lesz szükség. Van esély arra, hogy a pasijával szakít, de akkor se nyomulj rá egyböl, nehéz lesz neki akkor. Az a tanácsom,hogy maradj rendes vele, ezalatt próbáld elnyomni az érzelmeid, amennyire csak lehet. És ki tudja? Talán hamar rádtalál a szerelem megint :)


Emlékezz! Önkontrollra lesz szükséged, ha egyszer belekerültél a rózsaszín ködbe, nehezen szabadulsz onnan. Ne az ösztöneidre hallgass, hanem az ész érvekre, különben egy életreszóló barátot hajítasz el.


Kívánom a legjobbakat!

2023. máj. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is az osztálytársammal jöttem össze, így nem csak a helyzeted alapján hanem egyébként is könnyebben támogatom ezt a helyzetet. Szerintem is mond el neki és ne félj tőle, nagy barátság úgy sem lett volna belőle mert te mélyebben érzel és mást. :) Sok sikert kívánok szorítunk nektek így a világhálón keresztül is.
2023. máj. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
77%
Ja és első kapcsolat és már 8 éve együtt jóban rosszban, utolsó voltam.
2023. máj. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Különösképpen az 5-nek!


Nyílván az van bennem, hogy legszívesebben elmondanám neki, de tény, hogy valószínűleg elveszítenék egy barátot, ami lelkileg lehet, megterhelőbb lenne mint az, hogy most magamban "szenvedek".

Nincs sok barátom szóval az a legjobb ha vigyázok azokra akik vannak. :)

2023. máj. 25. 22:11
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én pont ugyanilyen helyzetben vagyok most, szóval meg tudlak érteni.

Én úgy döntöttem, hogy nem mondom el neki, hogy legalább barátok tudjunk maradni és így megmarad az esély, hogy amikor szakítanak, akkor talán én leszek az első akinek esélye lesz összejönni vele, ha addig nagyon jóban tudunk maradni. Mást nem tudok tenni. Ha elmondanám neki, azonnal lerombolnék mindent, ami eddig közöttünk felépült. Semmi jó nem származna abból, ha megtudná, maximum én megkönnyebbülnék, de valószínűleg soha többet nem beszélnénk. Erősnek kell lennem. Ezt javaslom neked is. Kitartás! :)

2023. máj. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez egy átverés amit csináltok, ha veletek lenne ez amit mondtok szerintetek milyen lenne? Ilyenek csak a filmekbe vannak, és belül nagyon romboló tud lenni sőt ha meg nem úgy lesz örökké egy lehet hogy plátói lehet nem érzésben lesztek. Inkább mondjátok el, amelyik barátságban a másik többet érez, ott már rég nem beszélünk barátságról. Lehet ciki, és kellemetlen, de ha elnyomsz egy érzést valamit magadban is tönkre teszel, és mint mondtam ez am se igazi barátság mert a szerelem befolyásolja minden egyes reakciótokat.
2023. máj. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!