Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Szerintetek jól döntöttem?

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek jól döntöttem?

Figyelt kérdés

Volt egy nagy szerelmem, határtalanul szerettem egy lányt és minden jól is alakult. Hónapokig “barátkoztunk” majd egyre komolyabb lett köztünk a helyzet, gyakorlatilag családtaggá váltunk. Aztán egyszer csak bejelentette, hogy ő nem akarja ezt az egészet, szeretné hogy csak barátok maradjunk. Utána megromlott a kapcsolatunk, majd ismét közeledni kezdtünk egymáshoz, mire egy idő után (3-4 hónap) megint szemesített ezzel és hogy nem kellett volna ismét olyan közel engedjen magához.

Aztán eltelt 2 és fél év, idő közben jó barátok lettünk, de semmi több. Úgy nézett ki a kapcsolatunk valóban működőképes mint barátság, úgyhogy már nem is bántam hogy így alakult.

Aztán tavaly májusban (2 és fél év telt el az előző eset óta akkorra) megismertem egy lányt akivel hamar összebarátkoztunk. Ő nagyon belém szeretett (látható jelét adta, már az első hét után arról beszélt hogy mennyire különös vagyok meg mennyire megváltozott az élete amióta ismer).

Szeptemberben összejöttünk. Minden rendben van azóta is, érzem hogy mennyire szeret, mindent megtesz értem, nagyon figyelmes és olyannak fogad el amilyen vagyok. Soha semmilyen hibámat nem tette szóvá és mindig kiállt értem másokkal szemben is. Ami azt illeti én is, sose hagytam hogy valaki megbántsa és igyekszem mindent megtenni érte.

Azt vettem észre hogy amit iránta érzek az nem az a határtalan szerelem. Tetszik külsőleg, tetszik belsőleg, tetszik a humora, az intelligenciája, a viselkedése és az ambíciója is. Nagyon tisztelem őt és ha valaki rosszat mond róla vagy látom hogy szenved valami miatt vagy nyugtalanítja valami akkor én is rosszul érzem magam és azon vagyok hogy segítsek rajta.

Egy hete kiderült, hogy az előző lány (akivel azóta is jó barátok vagyunk, sőt a testvéreivel is) akkor azért utasított vissza, mert nem akart nekem nehézséget okozni illetve nem akart elijeszteni (az apja súlyos alkoholista volt és tavaly nyáron váltak el, hosszú veszekedések után a szülők). Mint ki derült, végig érzett irántam de nem akart kitenni ilyesminek és nem gondolta hogy valaha is elválnak majd és megszabadul ebből a helyzetből.

De!

Amikor megtudtam, sokan mondták hogy itt az alkalom, csapjak le rá, kezdjünk mindent elölről. Én azonban egyből azt reagáltam, hogy a mostani barátnőmtől annyi szeretet, tiszteletet, ragaszkodást és figyelmet kaptam, mint még soha senkitől. És mindenben őszinte velem (itt nehezményeztem hogy ezt a dolgot az apjával anno a másik csaj nem beszélte meg velem hanem inkább kertelt és hazudozott). Úgy döntöttem, vele maradok és megbecsülöm. Nem tudom elmondani mennyire tiszteletem őt és mennyire tökéletesnek látom, nagyon tisztalelkűnek és őszintének.

Ma feltette a bátyám nekem a kérdést hogy vajon nem fogom megbánni? Biztos jól döntöttem?

Ez a kérdésem, szerintetek helyes döntés?



jan. 21. 01:09
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Szerintem nem is dönthettél volna jobban.
jan. 21. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze olyan lannyal vagy aki szeret kell ennel tobb?
jan. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
65%
Nem! Ne azert legyen velem a parom mert esszeru dontes vagyok. Hanem azert mert szerelmes belem.
jan. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a lényeg, hogy érzed-e a határtalan szerelmet. Ha nem éreznél semmit a barátnőd iránt, akkor simán váltottál volna, de te hűséges maradtál, ami azt jelzi, hogy nagyon is szereted őt. A lehető legjobb döntést hoztad.
jan. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jól döntöttél DE érdekes hogy egyszer sem írtad hogy szerelmes lennél a mostani barátnődbe inkább azt lehet kivenni a szavaidból hogy azért szereted mert ő szerelmes beléd és ez számodra ad egy biztonságérzetet viszont a régi lány volt a nagy szerelem

Itt az a kérdés hogy most boldog vagy e

Ha igen nincs kérdés

jan. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!

Az 5-ösnek szeretnék választ adni:

Mert nem is érzem, hogy kimondottan szerelmes lennék belé. Határtalanul tisztelem, szeretem, fáj ha szomorú vagy valami bántja, bármit megtennék érte és boldog vagyok mellette. Valahogy olyan lány amilyet mindig is akartam (a másik lány nem volt mindenben olyan amilyen lányt szerettem volna, mégis érdekes hogy iránta teljesen mást éreztem).

És igen, határozottan állítom, hogy boldog vagyok mellette, ebben a kapcsolatban mindent megkaptam és megéltem amit valaha egy kapcsolattól elvártam és abszolút öröm vele minden pillanat, hiányzik ha nincs velem. :))

jan. 21. 13:03
 7/12 anonim ***** válasza:
Akkor örülj neki, a kapcsolatotoknak, jól döntöttél.
jan. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Jól döntöttél, viszont nekem ordít a szövegedről, hogy nem vagy szerelmes a barátnődbe. Szereted, látod hogy jó partner jelölt, de nem tudja betölteni az űrt. Figyelj, én egy évig voltam olyannal, akibe nem voltam szerelmes. Titkon tudtam: mi is jól működtünk, rendes ember volt de hiányzott a szerelem. Nem gondolom hogy ebben a felállásban a te részedről ez évekig tartana.

A lány szeret, de ha a szívedre teszed a kezed te kit választanál?

Igen, én is azt mondom mindig a rendes és odaadó partner az igazi. De ebben az esetben, milyen áron?

jan. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

8

Teljesen igazad van, nem is tagadom. Nem vagyok szerelmes belé (vagy legalábbis nem az a határtalan, lángoló szerelem mint a filmekben, vagy amit a másik lány iránt éreztem).

Őszintén nem tudom a kérdésre a választ. Hogyha nem lenne a barátnőm a képben, egyértelműen az első lány mellett döntenék, bár van bennem most is egy óriási harag iránta, amin nem tudok túllépni és nem tudom megérteni hogy miért tette ezt. A mostani barátnőmnek se épp minta családja van, a szülők itt elve el vannak válva, az apjának van még egy gyereke akiért fizet tartásdíjat, az anyja pedig elég magába zárkózott, kissé depressziós. De kezdettől fogva nyílt lapokkal játszott, elmondta ezeket nekem és én el tudtam őt fogadni így.

Elég paradox helyzet…

jan. 21. 22:37
 10/12 anonim ***** válasza:

Én megértelek (23l vagyok) az első kapcsolatomban én is így voltam, és ez exem is. Szerettük egymást, de nem szerelemmel. Még a kapcsolatom alatt is eszembe jutott a régi nagy szerelmem, és titkon sokszor megkérdőjeleztem magam. Végül az exem be is vallotta, hogy másokra kezdett vágyni és szakítottam vele. Utólag is azt gondolom hogy jó döntés volt vele lenni, viszont a szerelmet tényleg nem pótolja. Fiatal vagy még, ne érd be ezzel. Persze tudom: nagyon nehéz, mert a másik meg mindent odaadna érted. Pont ezek a lányok/fiúk azok akik nagyon sokat érdemelnének. Viszont ne alapuljon hazugságon, mert te magad vallottad be most. Szerintem a legtisztább az lenne, ha hosszútávon végiggondolnád, mit is akarsz,l? Jelenlegivel tényleg eltudod képzelni vagy csak állóvíz?

Az előző csajhoz pedig: elcsesztétek, és sosem lesz olyan, mintha akkor lett volna. Bár kitudja… én is kerestem meg régi nagy szerelmet, beszélgettünk, pont mint akkoriban. Semmi nem lett belőle:D


Rendes srácnak tűnsz és tisztességesnek. Magad érdekeid nézd, ha az előző lány kell, próbáld meg, és a jelenlegivel zárd le korrekten. Ha egyik se, akkor légy egyedül és kellő önismeret után jön az a plusz is valakinél:)

jan. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!