Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Nektek mi a véleményetek...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nektek mi a véleményetek arról ha egy kapcsolatban a lány az idősebb?

Figyelt kérdés
Hát sziasztok! Nem azért tettem ki a kérdést mert ez nekem rossz csak mert pár embertől kaptam sértéseket és ezért kérném ki a TI véleményeteket! Szóval a barátom 15 én 19 éves vagyok. Igen, igen már " felnőtt " vagyok ő meg "gyerek". Most mondhatnám azt hogy az ő intelligenciája magasabb mint a többi korableié de nem mondom ez nem igaz. Egy tipikus 15 éves kamasz srác és ezt szeretem benne. ÉS NEM, NEM VAGYOK PEDOFIL! Én meg szerintem egy "normális" 19 éves "nő" vagy lány vagyok. És 5 hónapja járunk. Köszi a válaszokat minden nemű választ várok

2017. jún. 1. 08:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%

Sziaa ^^

Volt nekem is fiatalabb barátom,szerintem semmi gond nincs vele. Mondjuk így elsőre,ahogy olvastam,hogy a te javadra van 4 év..kicsit meglepődtem. DE! Szerintem semmi baj ezzel. szeretitek egymást,megvan a harmónia,akkor nem mindegy?! Főleg,ha nem is látszik a korkülönbség. Úgyis kibukik egyszer,ha nem működik ekkora korkülönbséggel, de lehet,hogy simán évekig együtt lesztek. Én azt mondom,hogy ezzel nincs baj :)

2017. jún. 1. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2017. jún. 1. 08:23
 3/14 A kérdező kommentje:
De akkor ez tényleg soknak számít?
2017. jún. 1. 08:28
 4/14 anonim válasza:
Hát egy kicsit talán igen, de ha nektek így jó... Fő a szerelem :)
2017. jún. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 klopusz válasza:

Szia!


Szerintem semmi gond vele, ha nektek ez így jó. Életem folyamán egyszer volt nálam fiatalabb barátom, igaz, csak két év volt a korkülönbség a javamra :)


Viszont a férjem tizenhat évvel idősebb tőlem. Na, ezen szoktak igazán csodálkozni :)

2017. jún. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

A szerelemben nem a kor számít.

Az, hogy felnőtt vagy, ő meg gyerek, igazából egy mesterségesen felállított különbség. Másfél éve mindketten gyerekek voltatok. Két és fél év múlva mindketten felnőttek lesztek. Ha nem 18 évnél húzzák meg a felnőttség határát, hanem mondjuk 20 évnél (ami mondjuk reálisabb lenne a jelen társadalomban), akkor mindketten gyerekek vagytok még. Bizonyos kultúrkörökben meg 13 év a felnőtté válás korhatára, akkor meg mindketten felnőttek lennének. Szóval ez egy mondvacsinált, mesterséges határ? Az ám.

Nem attól lesz egy kapcsolat jó vagy rossz, hogy ki hány éves. Sehol nincs előírva, hogy milyennek kell lenni annak, akibe beleszeretsz. Egy a lényeg: hogy szeressétek egymást, és meglegyen az összhang.

A pedofíliát meg ne keverjük ide, az totálisan tök más dolgot jelent, még akkor is, ha az amerikai média szereti összemosni a megrontással. Pedofília az, ha egy nemileg érett személy a nemi érés előttiek iránt érez szexuális vonzalmat. Nos, egy 15 éves srác már nemileg bőven érett. Ha 8 évesekre izgulnál, akkor igen, pedofil lennél. De az, hogy egy 4 évvel fiatalabb jön be (akivel gyakorlatilag egy korosztály vagytok), az pusztán annyit jelent, hogy a fiatalabb pasik a zsánered. Ennyi, és semmi több.

A megrontás meg egy jogi kategória, az követi el, aki szexuális kapcsolatot létesít a beleegyezési korhatárnál fiatalabbal. Ami Magyarországon mindig is a 14. életév volt.

Egyébként meg sok boldogságot, és ne feledjétek: a saját életeteket éljétek, és ne másét!

2017. jún. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
93%
kapja be a kis mázlista... ilyen szerencséje nem lehet a kölyöknek 15 évesen
2017. jún. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

Mindig az adott kortól függ, hogy sok vagy sem a korkülönbség.

Vegyük a te esetedet.

15 éves kamasz fiú és 19 éves felnőtt nő. Igen, itt sok a korkülönbség. Vegyük egy másik esetet. 35 éves férfi és 39 éves nő. Itt ideális , elfogadható. Vagy vegyük azt, hogy 10 éves kisfiú és 14 éves serdülőlány. Hatalmas a korkülönbség. Pedig három esetben 4 év van csak.

Szóval nagyon nem mindegy ki mikor mennyi idős.

2017. jún. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A 15 éves srác hatalmas mázlista.:D Ha ti jól érzitek magatokat együtt, akkor csináljátok, ne hallgassatok másra.
2017. jún. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Az hogy a lány az idősebb..
2017. jún. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!