Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Erdélyi székely fiúkról...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Erdélyi székely fiúkról vélemény? A szüleim miért nem fogadják el?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A fiú Erdélyben él, egy kisebb faluban. Nagyon aranyos, tudjátok az a tipikus székely kiejtése van, ráadásul az a jellegzetes székely arca van, és gyönyörű kék szeme. Sokat dolgozik, mert vannak otthon állataik, és a szüleinek földjük.A szüleim viszont a háta mögött, előttem parasztnak, románnak, hívják. Pedig mi is kisvárosban élünk, nem értem miért kell lenézni.Szerintetek mit tegyek, hogy a szüleim elfogadják a fiút?



2017. júl. 1. 13:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
a szüleid retardáltak...
2017. júl. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Meg rasszisták.
2017. júl. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%
Figyelj, nem tudsz sokat mit ellene tenni, hidd el tapasztalatból mondom. A magyarok többsége rasszista. Hiába mondok 200 érvet, úgyis kihozzák belőle, hogy paraszt román cigány vagyok. Pedig rohadtul közöm nem volt a románhoz. Még az elvileg legjobb barátaim is képesek voltak ezt mondani, és ki kiabálták hogy XY egy román cigány, meg hasonlók. Vagy megismerik és abbahagyják, vagy, a szemébe is megmondják, vagy ugyanúgy a háta mögött folytatják. Én már csak ignorálom az ilyeneket.
2017. júl. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Rendkívül primitív szüleid vannak már ne is haragudj. Ez sajnos a mai magyar átlag. Ennyi erővel, ha Magyarországot holnap hozzácsatolnák Horvátországhoz, akkor mindenki horvát lenne hirtelen és nem magyar ? A székely nem román és soha nem is volt az ! Ennyi erővel magyar = cigány, ugyanaz a nép, mivel ők is egy országban születtek, élnek.

És akkor mi van, ha valaki paraszt ? A paraszt legalább keményen dolgozik és tudja mit eszik. Normális ember számára a tisztességgel végezett munka nem szégyen. Márpedig ez a székely (is) szorgalmasan, keményen dolgozik. Ha minden magyar csak fele ilyen lenne, mint ez a "román paraszt" akkor nem ott tartana az ország, ahol.

2017. júl. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, nem tudom hogyan segíthetnék, talán ha megismernék a fiút igazán. Én is székely vagyok! És az igaz, hogy van aki falun él, és dolgozik. Na de, miért lenne szégyen a munka? Attól még lehet művelt! Persze, köztünk is vannak rosszindulatú, szemét emberek és talán nem minden székely járt egyetemre, de ettől függetlenül lehet az illető inteligens. Inteligens azért, mert képes megoldani a problémait, kezelni a konfliktusokat vagy akármi mást. Kérdezd meg mi zavarja a szüleidet annyira abban a fiúban!
2017. júl. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat! :) Tudom, sajnos a szüleim ilyen primitív felfogásúak, ahogy ti is írtátok. Pedig a fiúval abszolút semmi probléma nincsen, rendes, tisztelettudó a szüleimmel. A székelyed beszédén is például kiakadtak, hogy beszéljen rendesen magyarul. Gondoltam hogy ez lesz már mielőtt bemutattam volna nekik. Na mindegy, az ő kedvükért biztos nem hagyom el...
2017. júl. 2. 17:06
 7/8 anonim ***** válasza:
Pont ők beszélnek rendesen magyarul :)
2017. júl. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Hetes, a számból vetted ki! Hogy lehet bajukra, ha valaki nem a nyelvújított, szlengekkel szennyezett magyart beszéli, hanem egyel régebbit?

Kedves kérdező, te pedig légy okosabb a szülőknél, és ne hagyd, hogy az ő előítéletességük befolyásolja a kapcsolatotokat. Ha méltó rá a fiú, megismerik, megszokják, és később remélhetőleg ők fogják szégyellni, ahogyan az elején viselkedtek. Üdv: Egy székely

2017. júl. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!