Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » , , Kábítószerhatás" a párkapc...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

, , Kábítószerhatás" a párkapcsolatokban! Miért lehet ez? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Magam is túl vagyok néhány párkapcsolaton illetve látva a közelebbi barátaim kapcsolatait fogalmazódott meg bennem az alábbi:


Általában ezt a ,,kábítószerhatást" a lányoknál 3-4-5 évvel idősebb pasik tudják kiváltani a szerelmükből, ami abból áll, hogy csinálhatnak akármilyen szemétséget, lehetnek bármilyen se.garcok, mondhatnak akármit és még meg is alázhatják a lányt, a lány szerelmesen ,,tűr", szépen lassan tönkremegy lelkileg, szinte csak a rosszat kapja, egy boldog pillanata sincs.


Ha pedig én mint a lány jó barátja azt tanácsolom, hogy figyelj Marika-Gizike-Aranka szakíts vele mert látom, hogy tönkremész emiatt, akkor összedől a világ mert ha szakításra kerül a sor, akkor elveszik minden.


Érdekes módon, mikor ezek a ,,kábítószer" befolyásolása alatt álló lányok osztogatnak párkapcsokati tanácsokat, nagyon könnyen odavetik, hogy ,,hagyd ott ezt a pasit!" és ilyenkor én csak ámulok-bámulok, hogy te atyaég...


Mint írtam én magam is túl vagyok néhány párkapcsolaton, de ilyen befolyással nem tudtam lenni egyik volt barátnőmre se.

Félreértés ne essék: Nem is akarok gusztustalan módon játszani más emberek érzelmeivel, boldogságot hazudni oda, ahol csak nyomorúság van pusztán a szex miatt(?).


Ha ezek a lányok annyira könnyen mondják a másiknak, hogy hagyd ott ezt meg azt, akkor ők miért nem képesek megszabadulni a boldogtalanságuktól?


Mi az oka annak, hogy a srácok javarésze kábítószerként tud funkcionálni? Nem akarom egyik nemet sem szidni, biztos van ez fordított felállásbsn is.


Tapasztalatok?


Mindkét oldal érdekel előre is köszi!


21F



2017. okt. 15. 08:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A lányoknál tényleg így van. Ismerős szitu, amikor egy párkapcsolatban élő lánynak a szingli barátnői adnak tanácsot? Itt is ez a felállás, csak más köntösben. A legboldogtalanabb lány is képes mondani azt egy boldognak, hogy hagyd ott ezt a csávót, mert csak kihasznál. (Esetek nagyrészében nem igaz) Aztán amikor rajtuk van a sor, akkor jön a rizsa, hogy "de hát a szerelem mindent kibír; ő a pasim; az érzések nem tünnek el egyik percről a másikra." A lányok mániája, hogy neki 2-3 évvel idősebb pasi kell, mert ők érettebbek. Ez egy ördögi kör, mert 16 évesen egy 16 éves lány se néz rám, mert nekik a sokkal érettebbek kellenek. A 14 éves lányok körében népszerű vagyok, de én jobban örúlnék, ha a 16 éves kategóriából lenne meg nekem az igazi. Az idősebb pasik meg, azért olyanok a lányokkal, mert tudják, hogy a többi üresfejü, fiatalabb lányt is feltudják szedni. (Az üresfejüt nem sértésnek szánom, de kinek nem inge, ne vegye magára!) A lányok amennyire bután ragaszkodnak a pasihoz, annál boldogtalanabbak lesznek és csak akkor eszmélnek fel, amikor a pasi ott hagyta őket egy másik lányért, aki szintén olyan üresfejü. Most lényegében leírtam a legfőbb párkapcsolati problémát. Remélem tudtam segíteni. További szép napot! Ja és senki se vegye magára, amit írtam!
2017. okt. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Kérdező ezt élvezet volt végigolvasni, nagyon tetszik a fogalmazásod, a szókincsed. Ne haragudj, a témához nem tudok sokat hozzátenni, nem nagyon tapasztaltam ilyet, még baráti körben sem, de ezt muszáj volt leírnom! :)
2017. okt. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Világos, a tini korú lányok nagylányok szeretnének lenni és ha egy huszonéves pasival vannak együtt, érezhetnek valamiféle függetlenséghez hasonló érzést, hogy már nagykorú felnőtt pasijuk van, így hát ők is nagylányok mert méltónak találják magukat egy huszonéves srác szerelmére.


Extrém esetben egy 40-es, őszülő halántékú, tapasztalt és világot látott férfi mellett köthetnek ki, aki biztonságot nyújhat számukra.


De ez nem jogosít fel senkit arra, hogy bábjátékost csináljon a szerelméből. Ilyenkor mégis miért nem tudnak elszakadni mikor másnak odavetik, hogy ők azt csinálnák? Inkább lébecolnak a lelki nyomorban, undorító.

2017. okt. 15. 10:35
 4/11 A kérdező kommentje:
A másodiknak pedig köszönöm! :)
2017. okt. 15. 10:35
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ilyesmi akkor következik be amikor az adott lány otthagy szinte mindenkit a szerelméért. Vagyis nem elhanyagolja a barátait ,ismerőseit ,családját mert ő annyira szerelmes (ami egyébként igaz is lehet) és úgymond magányos lesz ,mert csak a pasija lesz neki ,aki viszont nem építi le a többi embert az életéből (szerintem ez lenne a normális) és így a lány kapcsolatfüggővé válik. Mert ha szakítanának ,nem lenne senkije.

Egy olyan ,egészséges lelkületű ember ,aki egy párkapcsolat létrejötte után is megtartja az egyéb emberi kapcsolatait ,ugyanúgy törődik velük ,az valószínűleg nem fog mindig a másikon csüngeni ,nem fog mindent eltűrni.

2017. okt. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
*elhanyagolja a barátait
2017. okt. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Tehát azt mondod ez nem feltétlen a fiú mocsara?
2017. okt. 15. 10:48
 8/11 anonim ***** válasza:
A lány hibája 50%-ban, de 2 kell a vásárhoz.
2017. okt. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok. Szerintem az már régen rossz ha egy kapcsolatban az egyiknek ilyen hatást kell gyakorolnia a másikra ,mindegy hogy a lány vagy a fiú teszi.

Ez nem mentesít a gerincetelenség alól ,ergó az aki szét gyötri a párját és még érzelmileg manipulálja ,arra inkább nem használok jelzőt hogy minek gondolom.

Ugyanakkor ha valaki hagyja magát manipulálni és hagyja hogy játszanak az érzelmeivel az vagy nem túl okos vagy csak hagyja hogy hülyének nézzék és azt én csak részben tudom sajnálni.

Oké hogy szerelem ,meg érzelmek de ha valaki emiatt teljesen elveszti a józan eszét az valahol meg is érdemli.

Megint mondom az hogy valaki nem képes tiszta fejjel gondolkodni vagy legalább nem képes arra hogy saját magát 'megvédje' az nem jogosítja fel a másikat a szemét viselkedésre.

2017. okt. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondod, túl vagy néhány párkapcsolaton. Akkor talán észrevetted már, hogy azt is tanulni kell. A szerelem hatása olyan dolog, amit meg kell tanulnunk kezelni. Az elsőbálos kislányok még nem tanulták meg, ők könnyen áldozatul esnek a fülükbe duruzsolt megfelelő szavaknak.

Ami pedig az általuk osztott tanácsokat illeti. A szerelem (és sokszor az élet egyéb területe is) olyan, mint a háborgó tenger. Aki éppen benne van a sűrűjében, az a fölé tornyosuló hullámoktól nem látja, merre kell úsznia, hogy partot érjen, hogy lélegzethez jusson. Mások a part menti szikláról hiába látják távcsővel, hogy az illető nem jó felé tempózik, hiába kiabálnak, hiába integetnek, nem tudnak jeleket adni neki, így teljesen magára, az ösztöneire van utalva.

2017. okt. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!