Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Mit csináljak? Engedjem el?...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak? Engedjem el? Totálisan elcsesztem?

Figyelt kérdés

Azon gondolkodtam, hogy pszichológushoz fordulok, de rájöttem, hogy hülyeség lenne, mert a pszihológus nem azon segít ami az igazi problémám, nem tud tanácsot adni, nem ez a dolga, hanem az, hogy a lelki világot helyre állítsa, de én még ott nem tartok jelenleg is dolgozik bennem ez a rotor, ami szabályosan leépít.


Következő a story:

Lassan 1 év 4 hónapja szerelmes vagyok egy lányba.. Ezzel a lánnyal 3 hónappal a szerelembe esésem előtt voltam, együtt majdnem 1 hónapig, de akkor még gyerek voltam, nem tudtam annyira komolyan venni, csak az volt a lényeg, hogy legyen egy csajom és elvesszen a szüzességem.

1 évig a szerelembe esésem után csak érlelődtem, nem mertem kezdeményezni, voltak fellángolások amik kioltódtak, voltak próbálkozások amik feleslegesek voltak, ezek után történt, hogy végre megtörtént, elhívtam egy találkára, aztán tali előtt egy nappal letiltott és utána egy hónapig le voltam tiltva, majd fel oldott és rám írt, hogy sajnálja. Ekkor én nekem bánatomba felszedett habi barátnőim voltak és megmondtam neki, hogy megbocsátok, de nem fogunk talizni.. aztán 2 hét után végeztem a habi kapcsolatokkal és írtam neki, hogy talizhatunk... beszélgettünk utána kimaradt egy hét beszélgetés, szétstresszeltem magam. Utána ráírtam és valahogy eljutottunk a taliig. Jó volt meg minden, de itt kezdődnek a bajok. Én hülye needy voltam, azaz rajta csüngtem túl reagáltam ezt az egészet, ez az egyik. A másik meg, 0 bizalmam volt a csaj iránt, én meg a szerelmes fejemmel mindent elképzeltem, hogy csak szórakozik velem, és mit tudom én miért van velem. (Mert végül is mi indoka lenne rá, hogy velem legyen... szeretem, igen de ebből nem tud táplálkozni nem lesz tudom miért lenne neki jobb ettől. Rajongás abból viszont már tud táplálkozni mert fényezem az egóját, de normális ember szerint ez taszító, irántam is rajongtak emberek, de hát egy idő után nem tudok vele mit kezdeni.)

És meg is kérdeztem, hogy milyen szándéka volt, azt mondta semmi. Azt is kérdeztem, hogy szeretett e valaha, és azt mondta, hogy igen, de nekem ezt mondhatja mert felesleges....

Szóval nem tartom valószínűnek, hogy csak úgy volt velem. Ha eltekintünk a rajongástól nem tudom, mit tud ezen kihasználni, hogy szeretem, szerelmes érzelmeket táplálok iránta? Azt mondja mindig, hogy aranyos vagyok és hiányzom..


Volt egy nap amikor el akartam mondani neki, hogy egyáltalán nem bízok benne, megbeszéltük, hogy talizunk vasárnap 5kor. Eljött a vasárnap, azt mondja a csaj, hogy glamour napok vannak menjünk vásárolni, mondtam, hogy elmehetünk ha megbeszéltük a dolgokat, erre azt mondta, hogy de nekem mindenképp el kell mennem vásárolni. Behisztiztem, mondtam akkor menjél szevasz. Aztán megbeszéltük végül, hogy este talizunk. Rám ír 21kor, hogy bocsi lemerültem... Aztán elmondtam neki, hogy szevasz, mert ugye szerelmes fejemmel mindent elképzeltem, hogy csak kihasználja az érzéseim stb... nem érek neki semmit. Aztán letiltottam(dedó).

3-4 hét utána, miután nem kezdtem elfelejteni, hanem ezeket az érzéseket elnyomtam magamban és csak néha jutottak már eszembe, de akkor is fontosak voltak. Egyik haverommal bebasztunk, és valamiért felhívtam, nem emlékszem, hogy jutottam el odáig csak az volt, hogy láttam ahogy a telefon a kezembe őt hívja, mind ezt hajnal 3kor. Nem vette, fel de viszont írt. Aztán én meg fogtam és szét kúrtam a telefont.


Mikor utoljára beszéltünk, ő haraggal vált el tőlem idézem "hát téged kajak nem lehet megérteni"

Megkérdeztem mit nem ért, elmagyarázom és azt mondta "Nem kell".

Konkrétan nem mondtam el neki, hogy azért nem akarok folytatni vele bármilyen kapcsolatot, mert nem bízok benne, de viszont mikor azt mondta, hogy "igen, de neked hiába mondom úgy sem hiszed el" akkor mondtam, hogy persze, hogy nem hiszem el hisz nem bízok benned.

De viszont nem úgy tűnik mint ha érdekelné. Azt nem tudom, hogy tudja-e hogy ilyen komolyak az érzéseim.


Konkrét kérdések:


1. Van értelme a folytatásnak?

2. Ha nincs, akkor megfognak szűnni valahogy ezek az érzések? (1,35 év alatt nem nagyon sikerült)

3. Lehet-e abba valami, hogy tényleg csak kihasznál és rohadtul nem érdeklem?

4. Elnyomom az érzéseim szerintetek? Ha igen miért?



Most kezdem felfedezni az élet valódi oldalát, úgy élek ahogy nekem jó. Régen ez úgy volt, hogy a másoknak való megfelelési kényszerem egy kutyát csinált belőlem. Ha kell én odaállok és a szemébe mondom, mit érzek, bárki röhöghet rajtam, nem fog érdekelni. Ami visszatart, az az, hogy döntésképtelen vagyok, illetve kételyeim vannak a csaj felé (érdeklem vagy nem)


Én 16F, ő 17L.



#szerelem #idiótaságom
2018. dec. 13. 00:46
 1/8 A kérdező kommentje:

Needy jelentése: Folyamatos megfelelés,

Needy ember: Olyan akinek az az életcélja, hogy egy nő legyen mellette, aki egy nő nélkül nem érzi teljesnek magát.

Needy cselekvések: Saját elvek félre helyezése, a barátnő miatt, folyamatos irkálás


Needy egy visszataszító tulajdonság

2018. dec. 13. 00:51
 2/8 anonim ***** válasza:

Én úgy látom, hogy ennek semmi értelme nincsen.

Ahelyett, hogy leülnétek megbeszélni az érzelmeiteket vagy hogy mi bánt a másikban gyerekesen viselkedtek és letiltjátok a másikat, majd egy x idő után feloldjátok egymást és újrakezdődik a dolog.

Szerintem egyikőtök sem áll készen egy kapcsolatra, főleg akkor nem ha te magad nrm bízol meg benne.

És ha most így viselkedtek egymással, gondolj bele milyen lenne egy kapcsolatban.

Felejtsd el ezt a lányt.

Ha lefoglalod magad akkor az idő elteltével el fog múlni ez az érzés.

A fellángolás és a szerelem között is sok különbség van és ez nem szerelem.

Ha valóban szerelmes lennél, akkor nem így cselekednél.

2018. dec. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Csak én csinálom a dedót.....

Nem hiszem, hogy fellángolás mert az nálam nem ilyen szokott lenni.

2018. dec. 13. 12:56
 4/8 A kérdező kommentje:

1.35 eve lefoglalom magam de semmi...

Egy atlagos ember amikor leul es kiuriti a fejet na nekem ez nem megy o miatta

A bizalmat meg o rombolta le bennem de szerintem ezt lehet epiteni.

2018. dec. 13. 13:15
 5/8 anonim ***** válasza:

Én 34 éves vagyok, és van némi élettapasztalatom. A leírtak alapján úgy gondolom, hogy nagyon is indokolt az, hogy elmenj egy pszichológushoz. Ez egy elég negatív viselkedési minta, egy negatív énkép, és negatív a kivetített kép is. Fiatalon, akkor amikor még kevés kapcsolatod ment erre rá. Minél több kapcsolatodban játszod ezt el, annál erősebbek lesznek a tünetek, annál nehezebben lépsz túl rajta, és nehezebben vágsz bele egy KOMOLY kapcsolatba. Összességében annál jobban félsz majd szeretni, annak ellenére, hogy vágysz a szerelemre. Az ilyesmiből elég könnyen lehet egy kapcsolaton beli erőszak. Szóval van miért elmenni pszichológushoz. Most még könnyen elejét veheted segítséggel annak, hogy eldurvuljon benned ez az egész.


1. Az én véleményem szerint nem lesz ebből már semmi, max szenvedés.


2. Ez rajtad múlik. Sérült vagy, ezért érdemes elmenni pszichomókushoz. Attól függ, hogy milyen módon igyekszel feldolgozni a sérelmeidet. Az önsajnálat, és a harag mérgezi az egészet, mélyíti a sérülésedet, megnehezíti, hogy túllépj az egészen. Lehet, hogy nem tudatosan érzed ezeket, de szerintem ez van, és tipikus.


4. Túl kell fejlődni ezen az egészen. Mit gondolsz, mit ÉRZEL most, amit el kell nyomnod?! Szerelem? Kétlem. Szerintem te nem szerelmet érzel most, és nem ezen kell túllépned. Fel kell ismerned, hogy milyen szükségleteid vannak, mi vezetett ahhoz, hogy ilyen viselkedési mintát stb. választottál, és át kell gondolni, hogy vajon tuti, hogy ez kell-e ahhoz, hogy amit igazán szeretnél, megkapd.

2018. dec. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hát te szerintem valamit, nagyon félre értesz.. soha az életbe nem jutott volna eszembe az, hogy egy lányt bármilyen módon bántalmazzak, erőszakoljak..


Az egyetlen dolog az az, hogy nagyon szeretem ezt a lányt....


Mostmár csak egyetlen dolog tart vissza az egészben az pedig a lustaságom..


Az elött meg szerintem az volt az egyetlen problémám, hogy nem mertem bevallani, hogy szerettem, de ez már elmúlt

2018. dec. 15. 22:06
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem értettem félre semmit.

Aktív erőszak az ütés, verés, becsmérlés... Passzív erőszak az érzelmi zsarolás, a mártíromság, az öngyilkossággal fenyegetőzés, és olyasmi mondogatása, amiket itt nagyjából leírtál. Egyáltalán nem romantikus.

Egyáltalán nem szerelem, hanem egy tárgyiasítása a másiknak: annak pótlására szolgáló forráseszköz, amit hiányolsz magadból. Persze valójában illúzió, ahogy írtam, de nem vagy még azon a szinten, hogy ezt belássad.

Gondolj bele, mi hiányzik magadból, és látni fogod, hogy az vonz csak benne, hogy sóvárogsz, hogy tőle megkaphasd.

2018. dec. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Magadat hazudtolod meg :D Egy szóval nem irtam, hogy megütném vagy zsarolnám....


Nem hiányzik magamból semmi...


De nem kérek a te tanácsaidból köszi

2018. dec. 18. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!