Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Halott ügy vagy sem?

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Halott ügy vagy sem?

Figyelt kérdés

Nem rég elkezdtem beszélgetni Messengeren egy sráccal. Eleinte nem nagyon bíztam benne, mert mondom bár vannak közös ismerőseink, mégis csak ismeretlen. Mostmár lassan 1,5 hónapja beszélgetünk meg telefonálunk és hihetetlenül aranyos, figyelmes. Rengeteg a közös, az esetek 80%-ban egyszerre lépünk bele a beszélgetésbe, ugyanazt akarjuk leírni stb., tehát eléggé egy hullámhosszon vagyunk. Mindketten érezzük, hogy ebből lehetne valami. Igen ám csakhogy a szüleim nem engedik, ezt a fiúzás dolgot. Mert ez az alap duma hogy tanulni kell, meg segíteni otthon. Amit megértek. De kitűnő vagyok, és otthon is mindig segítek amiben csak tudok. De ennek ellenére nem engedik, hogy talalkozzak a sráccal. Értem én, hogy nagyon féltenek, mert ők sem ismerik a fiút, és valószínűleg én sem engedném el a lányomat egy vadidegennel kettesben. Csak valahogy annyira különleges ez az egész a sráccal, amit nem tudok csak úgy eldobni, vagy na, értitek.

Eléggé tanácstalan vagyok, és azért érdeklődöm, hogy hátha tudtok valami tanácsot adni. Vagy amúgy szerintetek is halott ügy? 😔



2018. dec. 30. 00:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Az alapján, amiket leírtál, nagy a valószínűsége, hogy egy jó kapcsolatba kerülhetnél a fiúval, és érthető, hogy kíváncsi vagy rá élőben is.

Először is, nem tudom, hány éves lehetsz, így egy kicsit nehezebb jó tanácsot adni, de én a helyedben beszélnék erről a dologról a szüleimmel. Az már alapból nagyon jó kiindulópont, hogy láthatóan megérted a szüleid aggodalmát, és úgy-ahogy osztod is a véleményüket.

Szerintem a dolog rizikópontja az lehet, hogy kettesben találkozol először a fiúval. Említetted, hogy vannak közös ismerőseitek. Kérdezd meg őket, hogy nem lenne-e kedvük együtt elmenni valahova, moziba, korcsolyázni, vagy valami hasonló, csapatos programra. Így a szüleidnek is biztosan egyszerűbb elengedniük téged, és egy ilyen program tökéletes arra, hogy közelebb kerüljetek egymáshoz, vagy ha mégsem lennétek el olyan jól személyesen, a többi ismerősöddel csevegj inkább.

Próbáld megmutatni a szüleiddel való beszélgetés során, hogy tisztában vagy azzal, hogy vigyáznod kell, ha egy idegen társaságában vagy, hogy iőben hazaérsz majd, stb. Mutasd meg, hogy felelősségteljes vagy, és a tanulmányaidat és az otthoni teendőidet sem fogod elhanyagolni. Elvégre, ha másfél hónapja beszélgetsz vele onilne vagy telefonon, és az átlagod továbbra is kitűnő, és a szobád is rendben maradt, akkor valószínűleg tudnád kezelni a helyzetet, ha személyesen találkoznátok. Ha kicseréled az online eltöltött órákat személyes találkozásokra, akkor már jó vagy az idődet illetően.

Fontos az, hogy tudj egyensúlyt tartani, és hogy erről biztosítsd a szüleidet is.

Na és persze, ami a legfontosabb, tégy is úgy, ahogy megígérted nekik :)

Sok sikert hozzá!

18/L

2018. dec. 30. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Mivel személyesen nem ismeritek egymást, nem biztos hogy a valóságban is össze illenétek. Szerintem hagyd annyiban és fogajd szót a szüleidnek. Akivel együtt kell lenned az életben azzal úgyis megtaláljátok egymást amikor kell. És azzal majd nem kell erőltetni semmit mert minden jön majd magától.
2018. dec. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!