Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Aggodalom a szerelemtől?

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Aggodalom a szerelemtől?

Figyelt kérdés

11 éves koromban fülig belezúgtam egy nagyon aranyos, nálam egy évvel idősebb srácba. Rá egy évre össze is jöttünk, de különféle okok miatt csak nagyon keveset tudtunk találkozni. Én voltam az aki komolyabban vette ezt a párkapcsolatot, talán túl bele is éltem magam. 10 hónapig csak chateltünk aztán egy barátunk véleménye miatt szakított velem. Mivel első szerelmem volt rettentően megviselt az eset. Én megpróbáltam barátként kezelni utána, mivel haragudni képtelen voltam rá, de nem sikerült. Később egy tipikusan olyan fiúvá vált, aki bárkit megkaphatott, és ezt ki is használta. 14 évesen elmentünk közösen egy táborba ahol az éppenhogy begyógyult sebeimet újra felszakította. Tetteit nem szeretetből hanem perverzióból tette.


Ez az eset olyannyira megviselt, hogy azóta se (17 vagyok) volt semmilyen kapcsolatom, ráadásul a személyiségem is sokkal visszahúzódóbb és félénkebb lett. Rettegek azoktól, akik közeledni próbálnak, és azoktól az érzéseimtől, amik azt jelzik tetszik valaki, ezért mindenek előtt lebeszélem magam az esetleges boldogságról.


Megfogadtam magamnak, hogy legalább 20 éves koromig nem lesz senkim, hogy csak a tanulásra tudjak koncentrálni (és amúgy se tudok még tisztán gondolkodni). Mostanság azonban a szívem egyre többször megsajdul és vágyakozik egy olyasvalaki után, aki megért és tudom, hogy mindig ott áll mellettem.


Ez az esetet ezalatt a 4~5 év alatt se tudtam teljes mértékben feldolgozni, de legalább már eldöntöttem, hogy sose fogok visszamenni hozzá.


Mit kéne tennem, honnan kéne tudnom, hogy ki az aki csak barátkozni akar, és ki az aki közeledni? Engedjek ennek a hívogató érzésnek, vagy várjak míg idősebb leszek?


(Gondolom ez nem normális, hogy éveken keresztül kivetítem a gondolataimat egy bizonyos személyre, vagy igen? Csak a hormonok játszanak velem?)


Csak szeretnék nem magányos lenni!

Köszönöm előre a válaszokat!^^



2019. márc. 13. 22:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Fordulj pszichológushoz, mert nem tudsz túllépni ezen. Ő segít feldolgozni mélyről jövő problémádat.
2019. márc. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Természetes, hogy ilyen korban vágyakozol egy szerető társra. Túl fiatal voltál, amikor megbántott, fejlődő személyiség, ami miatt érthetően megmaradt benned ez. Hidd el, ha jönni fog egy újabb srác, aki felé (nem kényszerből vagy beleerőltetés miatt) elkezdesz érezni valamit, az első csávó miatti sérelmek egyre jobban tompulni fognak. Ne aggódj, ez nem fog életed végéig gyötörni, kitartás! ;) 17/F
2019. márc. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Már a kérdésedben sok mindenre magad is megadtad a feleletet azzal, amit írtál.

A régi gyerekkori pajtást már elfelejtetted. Ne is gondolj rá!Helyesen gondolkozol, ha most vágysz egy szerető, téged megbecsülő fiúra, akivel tartós kapcsolatot akarsz. Igen, keresgélj, válogass és ne gerjessz magadban negatív gondolatokat a fiúk iránt. Ők a lányokra, lányok a fiúkra vágynak. Ne vetítsd ki a negatív képet magad elé még évek után is. Jól gondolkozol. Iskolaévek alatt is lehet valakinek párja, csak ne menjen a tanulás rovására! Ha egyedül nem tudsz megbirkózni a problémáddal, akkor (ahogy tanácsolták is) menj pszichológushoz és tárd ki előtte a szíved.

2019. márc. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!