Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Mit tegyek, hogy észrevegyen?...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, hogy észrevegyen? Miről beszéljek vele? 16l

Figyelt kérdés

Van egy fiúbarátom, aki egy kicsit kezd tetszeni, viszont több, mint két hóbapja nem beszélünk. Nem vesztünk össze, de szerintem az ő legjobb fiúbarátja kavart be a dolgokba.

Mostanában néha beszélünk messengeren, de egyszerűen nincs témaötletem, ő meg nem annyira akarja a beszélgetést tovább vinni. Legalábbis ez jön le általában.


Mit tegyek, hogy észrevegyen? Nekem az is elég ha barátként kapom vissza...


2019. márc. 23. 00:08
 1/2 anonim ***** válasza:

A legtöbb esetben elég egy általános nyitott kérdést megkérdezni.


Ne tarts ördögtől valónak, de sok nővel azért nem tudtam hosszútávon sokat beszélni se interneten, se a valóságban, mert alaptémákon kívül semmi értelmes diskurzust nem tudtam megejteni vele. Saját véleményük ritkán volt, tájékozottnak lenni általános dolgokról mostanság nem trendi. (bár máskor sem volt az) Most már idősebb vagyok de pl. MSN-s időkben (2010 előtt picivel) volt olyan hölgy akivel egész éjjel-hajnalokban beszélgetünk a világmegváltó ötletektől, és adva volt hogy mindig legyen valami téma. Persze én nem feltételezem itt névtelenül senkire hogy unalmas vagy butácska alak legyen.


Közös témákról alapvetően könnyű beszélni, de szerintem mindenki szívesen beszél a hobbijáról, a céljairól, meg arról ami érdekli.


A kommunikációt a nyitott beszélgetéssel lehet jól fenntartani, persze amíg nem izzadtságszagú.

Gondolok például olyan kérdést teszel fel amit nem csak egy igen/nem-el tudsz megválaszolni, hanem jobban ki kell fejtened, vagy nem kell utána kérdezni, mert már elmondta.


Egy példa:

Jó volt ma suli? Általában kapsz rá igen/nem/jó voltot, ez 1 zárt kérdés, és általában 1 szavas választ kapsz rá.


Történt valami ma a suliban? Ez már nyitottabb, ezt is ellehet egy szóval intézni de általában itt már kifejtik ha volt valami. Persze szülőknek mindenki a ''semmit'' válaszolja. :D


Meséld el kérlek mi volt ma suliba. Ez már nyitott kérdés, ezt már ki kell fejtenie. Ha valakivel olyan viszonyban vagy, úgyis kifejti.


Persze ezek csak példák, mással is belehet helyettesíteni, de ha eltudsz indítani egy témát egy teljesen alap kérdésből, akkor szépen belelehet lendülni nyitott dolgokkal, és egyszer csak azt veszed észre, mindent kiad magából. Ezt kiváltképp igaz a nőkre, mert ők mindig szeretnek magukról mesélni a számukra szimpatikus alakokkal.


Szóval. Nyitottság, rugalmasság, és persze egy raklap tájékozottság, tudás, na meg persze tapasztalat, de az idővel úgyis jön magától.

2019. márc. 23. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Kérdezd meg hogy mi a baja ....
2019. márc. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!