Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Az normális, hogy 16 évesen...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az normális, hogy 16 évesen nem volt soha barátom?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok és még nem volt párkapcsolatom, csokoloztam életemben egyszer lassan 2 éve. Nem jöttünk össze azzal a sráccal, mert nem szerettük egymást, de nem ez a lényeg. Mindig mikor közel kerül hozzám egy fiú akkor én vissza lépek és többet nem beszélek vele. Ha rá veszem magam, hogy találkozzak velük akkor is amikor meg akar csókolni akkor én elhajolok meg ilyenek, pedig egyik srácot tényleg szerettem akivel ilyen szitu volt, egyszerűen nem értem miért csinálom ezt...

2021. jan. 16. 02:48
 1/8 anonim ***** válasza:
97%
Ha visszaolvasol pár ilyen kérdést van, akinek huszon-akárhány évesen se volt még. Nem te vagy lemaradva, mások sietnek. Nyugi.
2021. jan. 16. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális, fiatal vagy még, nem vagy elkésve semmivel.
2021. jan. 16. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy normális, idővel majd találsz valakit, nem kell elsietni.
2021. jan. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Normális, persze
2021. jan. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%
Az ilyen kérdésekkel Dunát lehetne rekeszteni, na de hogy válaszoljak is: azzal nincs gáz, hogy 16 évesen még nem volt barátod, viszont azon kezdj el dolgozni, hogy akik bejönnek neked, és közelednek feléd, azokat ne lökd el magadtól, mert így soha nem is lesz.
2021. jan. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Yoda m. ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező lány!

Fő kérdésedre a válaszom: teljesen normális.

Nézd, azt kell látbod, hogy minden korszaknak meg van a maga dilije:

Nagyanyámék idejében pl. aki 17...19 évesen még nem ment férjhez, s nem szült legalább 1 gyermeket, azt akkoriban leértékelték. És öreglánynak csúfolták.

Napjainkban, aki lány még 17...19 éves korában is szűz, azt a többség kinézi, leértékeli, kiközösíti. Ezt látom, hallom. Ez is marhaság.

Ma a lányok, de fiúk is... úgy hiszik, hogy csak akkor teljes értékű felnőttek, ha már NEM szűzek, ha dugtak. Mert a felnőttség velejárójának ezt tekintik. No meg még a 12cm-es sarkú cipellőt, műszempillát, piercinget, kifestést, szilikont, járást, egyebeket, amelyet a "felnőttek" is viselnek, tesznek. (A fiúknak is meg vannak a "felnőttes" ismertető jegyei)

Hát nem.

Nem ettől felnőtt a felnőtt. Hanem attól, hogy képes-e felelősséget vállalni elsősorban önmagáért, illetve embertársaiért. Alapvetően ezért. A többit most nem sorolom.

Utolsó felvetésedre, hogy miért cainálod: Mert abban a korszakodban vagy, amikor az ösztön késztetéseiddel szemben áll a környezeted, a tapasztalásaid elvárása és ez egy ilyen igenis meg nemis (hintázó) bizonytalansághoz vezet.

Javaslatom: - Ne hallgass a környezeted "zajára"... hanem hallgass a szívedre. Az intuíciódra. És ne kapkodj el semmit. Még talán túl fiatal vagy ahhoz, hogy teljes egészében átlásd, mennyi a Te felelősséged saját párkapcsolati kérdésedben. De ezen túl fogsz jutni. Hamarosan. Csak ne légy türelmetlen és követelőző önmagaddal szemben (sem).

Az ERŐ legyen veled!

2021. jan. 17. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
91%
Én 26 éves voltam, amikor megtaláltam a párom. Úgyhogy ilyen korban inkább mással kellene foglalkozni, még ha ez a szöveg nem is tetszik neked, például tanulni, olvasni, hogy művelt ember váljék belőled, és akkor a partnered is komolyabb fiú lesz majd, aki nem hagy ott egykettőre, akire számíthatsz, aki megért.
2021. jan. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Szivessa3 ***** válasza:
100%
Teljesen normális dolog. Mindenki máskor találja meg azt az embert, aki számára a megfelelő. Ez nincsen korhoz kötve. Van aki hamarabb, míg mások találnak rá arra, akivel szeretnék megpróbálni.
2021. jan. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!