Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ezek valóban nagy elvárások...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ezek valóban nagy elvárások lennének? Velem lehet a gond?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, tudom, hogy még van rengeteg időm és nem kellene ezen ennyire kattogni, de a napokban nagyon elgondolkoztam a témán és szokásosan túl gondolom szerintem az egészet.


Szóval, nem volt még kapcsolatom ami részben miattam is volt. Egy időben nem is foglalkoztatott a téma, mert úgy éreztem, hogy amúgy sem férne bele az életembe, így nem is foglalkoztam vele.

Egészen addig, amíg váratlanul be nem toppant az életembe egy fiú, aki teljesen felkavart. Interneten kezdtünk beszélgetni egy témában, és azon kaptam magam, hogy egyre többet és többet beszélünk és meglepően hasonló a gondolkodásunk bizonyos, fontos témákat tekintve (itt pl előjött a párkapcsolat, elképzeléseink stb.) és a személyiségünk is, ez akkor nagyon megfogott, mert ezelőtt sosem éreztem még, hogy ennyire egy hullámhosszon legyek valakivel, és nagyon örültem, hogy végre találtam egy korombeli fiút akiben ez megvan.


Sajnos találkozóra nem került még sor, de folyamatosan tartottuk a kapcsolatot és írogattunk, mondhatni egyre jobban egymásra hangolódtunk és nagyon jól alakultak köztünk a dolgok. Amit még tudni kell rólam, hogy picit vanank problémáim a bizalommal viszont neki teljes mértékben megadtam, mert éreztem, hogy őszinte és valóban komolyak a szándékai.


Azonban az idő múlásával nyilván előjöttek olyan dolgok is amivel kapcsolatban nem feltétlen értünk egymással egyet, de ezt nem gondoltam volna, hogy probléma, hiszen mindenki más és másként gondolkozik. Aztán rövid időn belül kiütközött egy olyan tulajdonsága ami engem borzasztóan zavar, még ezzel sincs gond, nem szóltam semmit, viszont néha nagyon túlzásba viszi és úgy érzem, hogy nincs tekintettel rám ilyenkor és ez rosszul esik.


Na most a kérdés lényege igazából nem konkrétan erre a fiúra irányul, csak muszáj volt kiadnom magamból 😅 illetve részben miatta merült fel bennem a kérdés...


Tényleg olyan nagy elvárás lenne egy őszinte, figyelmen és törődésen alapuló hűséges kapcsolat?


Mert ha nekem valaki fel kelti az érdeklődésemet (ami nem mindig könnyű) akkor akaratlanul is tudni szeretnék róla mindent, minden kis részletet és azon vagyok, hogy szebbé tegyem a napját.


Viszont én ezt nem igazán kapom vissza senkitől, de lehet, hogy bennem van a hiba és velem van a gond :(


Nem tudom igazából véleményekre vagyok kíváncsi, hogy ti mit gondoltok erről! Akár a fiúval kapcsolatban, akár csak saját tapasztalat alapján, bármi érdekel ami ideköthető, mostanában foglalkoztatnak az emberi kapcsolatok nagyon.


Szép estét nektek! :)



2021. okt. 9. 20:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"Aztán rövid időn belül kiütközött egy olyan tulajdonsága ami engem borzasztóan zavar, még ezzel sincs gond, nem szóltam semmit, viszont néha nagyon túlzásba viszi és úgy érzem, hogy nincs tekintettel rám ilyenkor és ez rosszul esik."


Ezt lehetett volna egy kicsit részletezni, mert lehet igazad van és olyan felé közeledsz aki felé nem kéne, de lehet túldramatizálod. Emiatt írtam a lenti választ, de könnyen megváltozhatna 1-2 fontos részlet tudatában.


"Tényleg olyan nagy elvárás lenne egy őszinte, figyelmen és törődésen alapuló hűséges kapcsolat?"


Ez kéne normális legyen, de ez alapján úgy tűnik te kicsit máshogy értelmezed:


"Mert ha nekem valaki fel kelti az érdeklődésemet (ami nem mindig könnyű) akkor akaratlanul is tudni szeretnék róla mindent, minden kis részletet és azon vagyok, hogy szebbé tegyem a napját."


Ez már ilyen alárendelt szerep-szagú fojtogatásnak hangzik, nem törődésnek. Mindenkinek vannak határai, titkai, személyes tere, amit nem akar megosztani vagy nem akar beszélni róla, tartsd tiszteletben.


Emellett az élet nem csak felhőtlen kacagás, megvannak a szomorú pillanatai és ez is normális, nem kell felvidítani ilyenkor és nyomulni rá. Lehet támogatni, meghallgatni, van amikor tényleg megvan a helye hogy kihúzz adott hangulatból valakit, de nem ez az általános.


Ez is természetes része a létezésünknek, a fájdalmat és a szomorúságot is meg kell élni, majd átrágja magát az ember, tanul belőle, megerősödik, elindul új irányokba vagy megvalósítja magát és még ki tudja mit hozhat ki belőle. Attól hogy valakinek épp szr kedve van, még nem történik semmi, majd jobb lesz. Ha nem, akkor úgysem te fogsz segíteni, hanem szakember kell neki.

2021. okt. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Jaj, szó sincs arról, hogy rátelepedném bárkire is, tisztában vagyok vele, hogy mindenkinek kell egy kis "én idő" ezt én is igénylem, szóval nem gondolnám, hogy ezt túlzásba vinném.


Igazad van, hogy kicsit hülyén és félre érthetően fogalmaztam meg azt a részt, de természetesen normális keretek között gondoltam a törődést, mint ahogy te le is írtad.

2021. okt. 9. 21:56
 3/5 anonim ***** válasza:
66%
Egyébként ezek a normális elvárások, nem az amit mostanában látsz a legtöbb nőtől férfitól, és hosszabb távon is jobban jársz ha ezeket a dolgokat figyelembe veszed. Az nem kapcsolat ahol csak a dugás megy...aztán közbe semmit nem tudnak a másikról.
2021. okt. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
"Tényleg olyan nagy elvárás lenne egy őszinte, figyelmen és törődésen alapuló hűséges kapcsolat?" - Elméletileg ez lenne a normális...
2021. okt. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is azon vagyok hogy arra a kérdésre, hogy:


"Tényleg olyan nagy elvárás lenne egy őszinte, figyelmen és törődésen alapuló hűséges kapcsolat?"


Erre az a válasz, hogy ez a normális, ha hosszútávú kapcsolatra vágysz, ezeknek mindenképl lennie kell, de ezt kifejthetted volna jobban:


"Aztán rövid időn belül kiütközött egy olyan tulajdonsága ami engem borzasztóan zavar, még ezzel sincs gond, nem szóltam semmit, viszont néha nagyon túlzásba viszi és úgy érzem, hogy nincs tekintettel rám ilyenkor és ez rosszul esik."

2021. okt. 10. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!