Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Plátói szerelem. Hogyan...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Plátói szerelem. Hogyan léphetnek végre túl?

Figyelt kérdés

Na, szóval..régebben volt egy srác az életemben aki nagyon mély nyomot hagyott bennem. Több éve már annak, hogy utoljára találkoztunk, kicsit bonyolult volt a kapcsolatunk. Egy társaságba jártunk napi szinten, de nem volt túl szoros a kettőnk kapcsolata, néha beszélgettünk. Nekem azonban sosem volt közömbös a fiú, és néha ő is adott olyan jeleket mintha én sem lennék az számára. Mosolygott rám, sokszor nézett engem, kereste az alkalmat, hogy ha csak pár szót is, de beszéljünk, apróbb érintések is voltak amiket ő kezdeményezett, voltak kétértelmű poénjai/megjegyzései. Amikor pedig beszéltünk akkor hogy is mondjam szinte izzott a levegő, meg volt a kémia...de nem lehetett köztünk semmi és ezzel mindketten tisztában voltunk. Igazából nagyon közvetlen srácról van szó, meg néha ellentmondásosan is viselkedett velem, (nem is köszönt, rám sem nézett, került engem) ezért sokszor elbizonytalanodtam azzal kapcsolatban, hogy ő mit gondolhat rólam...próbáltam távolságot tartani mert úgy éreztem belefáradtam, de aztán mindig történt valami ami újra felkavarta az érzéseket bennem és úgy éreztem neki sem vagyok közömbös. Szóval igen, nagyjából így nézett ki kettőnk kapcsolata. Állandóan kerülgettük egymást, de soha nem történt semmi köztünk.


Na de a lényeg, mint írtam jó pár éve már nem találkoztunk, mivel kikerültem egyik napról a másikra abból a társaságból. Akkor eléggé megviselt engem, folyton rá gondoltam és hiányzott, hogy beszélgessünk. Utána úgy éreztem, hogy az idő segít és azt gondoltam, hogy túl léptem rajta, legalábbis azt hittem...egy pár napja újra előjöttek az emlékek, és az az érzés amit akkor éreztem évekkel ezelőtt. Fogalmam sincs mi válthatta ki belőlem, komolyan azt hittem már hogy túl tettem magam rajta, de most akaratlanul is mindenről ő jut eszembe és nagyon zavaró, hiszen tudom, hogy nem kellene vele foglalkoznom, de egyszerűen nem megy.


Próbáltam nyitni más fiúk felé, de sajnos nagyon gátol az ismerkedésben. Őt keresem mindenkiben, és nem tudok érezmileg közel engedni magamhoz senkit.


Nagyon hülyén érzem magam, hogy rajta "szenvedek" még most is és nem bírom elfelejteni. Nem gondoltam volna, hogy valaha is lesz ilyen személy aki ekkora hatással lesz rám holott nem is volt köztünk semmi igazából. És őszintén nem gondolom, hogy ezek után lesz másik ilyen fiú az életemben.


Fogalmam sincs mit kéne tennem, hogy végre túl jussak rajta és tudjak igazán nyitni mások felé. Voltak azóta fiúk akik szerettek volna tőlem többet, de én nem tudtam őket igazán közel engedni.

Arra gondoltam, hogy amiatt van ez mert lezáratlan maradt a kapcsolatunk. Sosem beszéltünk kettőnkről, hogy mi volt ez az egész és most utólag úgy érzem, hogy ez hiányzik a leginkább a tovább lépéshez..


Van valakinek valami jó tanácsa? Nagyon rosszul érzem magam ://


2023. jún. 8. 19:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Szinte ugyanebben a cipőben jártam én is. 3 évig "kerülgettük" egymást, mire teljesen eltűnt az életemből.

Több mint 2 év kellett ahhoz hogy belenyugodjak teljesen a dologba, mivel nálunk sem derült ki hogy most mi is történt. Tudom sablonosan hangzik, és akkoriban én sem hittem benne, de az idő tényleg segít. Teljesen csak a barátaimra koncentráltam, és mikor kiderült hogy már van barátnője, kevésbé érdekelt mint bármikor is. Szóval neked is azt ajánlom, hogy ne görcsösen akard elfelejteni mert úgy nem fog menni, és én a helyedben az ismerkedést is egy kicsit szüneteltetném. Legyél olyanokkal akik fontosak neked, és hidd el hogy egyre kevesebbet fogsz már rá gondolni.

2023. jún. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Szerintem keresd fel és beszélj vele. Ha szimpatikus voltál neki és tényleg érzett valamit, akkor örülni fog neki. Még ha nem is lenne semmi belőle, szerintem neked is könnyebb lesz túllépned rajta. Legalábbis én ezt tenném, ha valaki ennyire a fejemben van és beszélni akarok vele, akkor felkeresném.

Nincs veszteni valód. :)

2023. jún. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat


#1es ezzel csak az a bajom, hogy ideig óráig működik az, hogy lefoglalom magam valami mással vagy a barátaimmal vagyok addig minden okés is, nem gondolok rá, viszont amikor éppen nincs mit aktívan csinálnom főleg este felé akkor mindig újra eszembe jut 🫤 de köszönöm a tippet, próbálom elterelni a figyelmemet róla hátha..


#2 erre már én is gondoltam, csak sajnos nem tudom hol tudnám őt felkeresni, közösségi oldalon már próbáltam és nem találtam elérhetőségét.. telefonszám vagy ilyesmit pedig nem tudok.

Anno amikor én kikerültem a társaságból akkor amennyire én tudom nem sokkal később ő is és akkoriban azt hittem az lesz a legjobb ha nem beszélek vele ezentúl és teljesen lezárom magamban ezért akkor nem kerestem fel.


Viszont így utólag nagyon örülnék ha tudnánk tisztázni egymással mindent és ha csak pár mondat erejéig, de beszélni vele, hogy hogy van, mi van vele. Talán akkor könnyebb lenne. Csak sajnos nincs több ötletem, hogy hogyan találhatnék rá, meg aztán ha mégis sikerülne kicsit tartanék is reakciójától ennyi év után felbukkanok a semmiből.

2023. jún. 9. 21:46
 4/4 anonim ***** válasza:

Mivel nem ismerted annyira, ezért magadban úgymond kialakítassz egy számodra ideális képet róla. Tulajdonképpen, nem is az ember tetszik ezen a ponton, hanem maga az érzés. Mármint hogy mit érzel iránta.


Nekem is volt régebben ilyesmi. Egy évig voltam oda egy fiúért, aztán nem beszéltünk, nem is találkoztunk. Egy év után rám írt, és beszélgettünk. ( Ekkor már nem éreztem semmit iránta. )

Aztán ki is derült, hogy amúgy elég bunkó, csak akkoriban nem láttam ezt, mert egyrészt nem ismertem annyira, másrészt egy az előbb említett idealizált képet alakítottam ki magamban róla.


Szerintem neked is hasonló van, én úgy léptem túl rajta, hogy szimplán elfelejtettem az egészet. Az idő segít. Vagyis nekem segített.

2023. jún. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!