Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Utcán leszólítani valakit és...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Utcán leszólítani valakit és úgy ismerkedni bunkóság? (többi lent)

Figyelt kérdés
Van esetleg valakinek tapasztalata?alkalmazzátok?Hogy fogadjátok ha ilyenben részesültök?

2017. júl. 5. 16:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%

Ez az utcai leszólítgatás kimondottan a legalja pronyó réteg szokása, Kérdező. Már neve is lett a jelenségnek: kőművesfütty.

Semmiképp nem tartom hatékonynak ezt a módszert. Elég csak megnézni, hogy a fent említett réteg mennyire "sikeres" csajozás terén vele...

Ez az egyik. A másik meg, hogyha ilyen módszerrel szólogatod le a nőket futószallagon, jogosan merül fel bennük a kérdés, hogy "ez minden nőhöz odamegy? ma vajon hanyadik lehetek neki?".

A harmadik meg: az utcán az emberek nagytöbbsége siet valahova, ügyet intézni, vásárolni, járműhöz, satöbbi. Nemigen fogja díjazni, ha egy vadidegen feltartja, még akkor se, ha alapjáraton mondjuk tetszene neki a fószer. Ez eléggé durva betolakodás más intimszférájába.


És végül: az egész utcaközönség szemtanúja lesz a (nagy valószínűséggel sikertelen) kísérletednek. Egy vicces kedvű atyafi meg esetleg fel is veszi az egész jelenetet az okosteldzsójával, és már tolja is fel azzal a lendülettel jewtube-ra "Béna srác csajozni próbál és megszívja" címmel. Rengeteg hasonló van a népszerű fail-videók közt, szóval jó eséllyel másnap már rajta fog röhögni a fél internet...

2017. júl. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Huh ez odavágott:D

Egyébként "vidéki cáosban élek,és külvárosban próbálkoznél,ahol nincs tömeg max 1-2 ember,szóval ne a 20.000 fős pesti utcák jussanak eszedbe az utca szó alatt,bár nyilván mivel nem emeltem ki hogy vidék,és azon belül külváros,nem tudtál mire asszociálni:)

2017. júl. 5. 17:17
 3/13 A kérdező kommentje:
Városba*
2017. júl. 5. 17:17
 4/13 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy milyen módon, milyen helyzetben, milyen stílusban.

Jött már össze nekem úgy randi, és később kapcsolat, hogy egy városi kis fesztiválon, az utcán odamentem a kiszemelthez tüzet kérni. Pedig se nem füttyögök, se pronyó nem vagyok, se legalja. :)

2017. júl. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Jah, azért többféleképpen lehet ezt csinálni, nem feltétlenül "kőművesfütty" kategória létezik csak.

Ha már látásból ismersz valakit, rutinosan tudod, hogy ugyanarra jártok legalább egy darabon mondjuk munkába és látod, hogy tele van a keze cuccokkal, simán megkérdezheted, hogy segíthetsz-e cipelni, stb. Ezzel semmi gond szerintem.

2017. júl. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Na jó de itt a Kérdező arra gondolt, hogy egy tök vadidegent érdemes-e leszólítani. Ha már látásból ismerik egymást,ott mindenféleképp van mire alapozni a sikert. Nem garantált, de kisebb valószínűséggel fog lekoptatni.
2017. júl. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én "örülnék" neki ha leszólítanának az utcán. Persze ne arra gondolok, hogy bárki bármikor megragadja a karomat hogy " Szevasz Lyárunk? ". Ha valami frappáns szöveggel mész oda egy lányhoz (csak akkor ha látod hogy nem siet sehova) az nagyon aranyos szerintem bátor és becsülendő! Manapság a fiúk többsége a facebookon ismerkedik, amit személy szerint egyenesen utálok. Oké, ha nem ismer személyesen akkor muszáj, de aki akár látásból is ismer vagy gyakran "futunk össze" véletlenül, akkor abban legyen annyira bátorság, hogy odajön. :) 16L
2017. júl. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Melyik is a most divatos leszólogatós szöveg? A "Szia cica van gazdád?"
2017. júl. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Utolsó:az,de én maradnék a konzervatívabb szövegeknél:D

Köszönöm a válaszokat,különösen a lányak,így kicsot megismerhettem a másik oldalt is,és valóban,vadideenről van szó,a látásból ismertek nem nagyon vannak erre:DMivel itt eléggé elizoláltak egymástól az emberek

2017. júl. 5. 23:26
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Most fog érni engem a piros pacsi dömping, de leírom:

A lányok gyakorlatilag két pólus végletein élnek, és közte sehol.

Megy az önkorholás hogy "én nem tetszem senkinek", "én nem vagyok elég csinos", "csak a modell lányokkal törődnek" és a többi jól ismert jól begyakorolt frázis, ami szinte már a női genomban van kódolva, DE ha egyszer véletlenül is leszólítaná bárki, miközben egy 40 perces buszozás során csak ül és néz ki az ablakon, akkor jön a "mekkora suttyó", "tolakodó p#cs", "utolsó proli" leszólása a szerencsétlen srácnak, aki teljesen normális stílusban, minden fajta macsóskodás nélkül ment oda, és nem nyálasan, de elmondta hogy szeretne ismerkedni.


Mert milyen lehetőségek is vannak ismerkedésre?

oké, középiskolásoknak nyilván a suli. De szerintem itt a legtöbben rendelkeznek tapasztalattal középiskola téren, és tudják hogy mennyire gyökér társaságokba tud kerülni a sors útján az ember. Mi van ha olyan osztályba kerül valaki, vagy egyenesen olyan évfolyamba amiben nem talál keresve sem hozzá illőt? (az olyan esetekről nem is szólva mint hogy gyakorlatilag nincsenek lányok egy osztályban. Volt ilyen ismerősöm, 27 fős osztályában volt 3 lány. Mit csináljon? Abból kényszerüljön válogatni, akár tetszik akár nem?)


Egyetemen, fősulin ez ugyan úgy áll. Mi van ha nincs az osztályodban olyan akivel ismerkednél? Vagy mi van ha egy túlnyomó részt hímdominált szakon vagy?


Persze, mind középsulisoknak, mind egyetemistáknak el lehet menniük koncertre...az örök aduász amit hozzá lehet vágni egy szinglihez. "Menjél koncertre".


Of course... Mert biztos lesz diákmelóból 7-8 000 forintom hogy havonta egy két alkalommal elmenjek ismerkedni koncertre.

Tudom hogy 2000 forintos bulikat is szoktak tartani, de ha egyszer nekem nem jön be egy banda, akkor nem jön be.

Azok a túlnyomó részt külföldi bandák meg elkérik az árat ahova mennék.

Annak meg elég kicsi az esélye hogy elsőre összejön. Drága mulatság lenne.


Vagy másik örök aduász : "menj szórakozóhelyekre"


Ember, kapcsolatot akarok, nem egy dizájnerdrogtól pörgő, vagy épp vodkától sikolyrészeg csajt akarok egyéjszakára, akiről mellesleg kiderül hogy 3 évvel felfelé hazudta a korát...

Ha már előkerült az a rétegmegjelölés hogy "pronyó" akkor gondolom tusztában van vele mindenki hogy a felkapott szórakozóhelyeken milyen népek fordulnak meg.


(valamint vagyok olyan finnyás kis p#cs hogy nincs kedvem egy vizezett sörtől és cigifüsttől nehéz levegőjű, szar zenét ordíttató helyen normális lányokat kutatni. Akkor már megyek a sivatagba fókát keresni)


Munkahely... hát jelenleg egy telefonokkal és GPS-ekkel foglalkozó helyen tesztelek képernyőket. Ülök egy helyben, esetleg felállok néha egy raklapnyi cuccot magam mellé pakolni oszt' cső. Nem igazán ismerkedésre való hely, és ha az egész épületben van 2 velem egykorú lány, akkor talán sokat is mondok.


Mi marad?

Táborozni szeretek. Túratábor, csillagászkodás, teljesítménytúrák, természetvédelem, ezek tök jók, mert nyugis helyen vagy, és szinte biztos hogy olyanokkal vagyok körülvéve akik hasonlóak mint én. Egyetlen probléma hogy egy évben július-augusztus idejére vannak ezek koncentrálva.


Egyébként nem értem hogy akár csak 15 éve miért volt teljesen normális az utcán, villamoson elkérni egy telefonszámot, vagy bármi ilyesmi. Ma meg...

Tudom, ma a virtuál hódít. Mennyivel is jobb bökdösni meg likeolgatni...nem is értem miért problémázok itt.


20/f

2017. júl. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!