Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hogyan szólíthatnám meg őt...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan szólíthatnám meg őt úgy, hogy ne legyek tolakodó/illetlen?

Figyelt kérdés

Tudom hogy ez nem igazán a "tini" kategória, de jobb ötletem nem volt, hogy hova írhatnám ki a kérdésemet :'D. A sztori a következő:


Már többször is szemet szúrt nekem egy fiú, aki ugyan arra az egyetemre jár, ahova én. Egyszer láttam a parkban egyedül ücsörögni amikor én órára mentem, egyszer a kávézóban láttam valakit hátulról aztán amikor közelebb kerültem a sorba, megláttam, hogy megint ő az. Többször észrevettem rengeteg ember között úgy, hogy háttal volt nekem. (Ezen kívül láttam még többször is pl. egy boltban). Azt viszont nem tudom melyik szakra járhat :/

Azonban ő azonban szerintem Erasmusos diák.


Több ok miatt is meg szerettem volna megszólítani:

(0. Tetstszik a kisugárzása, ez egyértelmű :D őt is eddig egyedül láttam, én is egyedül járok minden hova az esetek 90%-ában mert teljesen új vagyok a városban és alig ismerek valakit).


1. Szeretnék japánul tanulni, de mivel a kezdő szintű órák rossz időpontban vannak és nem tudok részt venni a tanár ajánlotta, hogy készüljek fel otthon és ha átmegyek a vizsgán szeretettel vár a 2. szintű csoportba. Otthon mondták többször is, hogy miért nem kérek meg valakit aki ismeri a nyelvet, hogy csak annyit segítsen, hogy hol kezdjem el, mit érdemes tanulni és nem utolsó sorban érdekel a kultúra is, mind a japán, mind a koreai. Sok youtube videóban láttam, hogy a koreai diákok (nálunk ők vannak többségben) általában kínaiul/japánul tanulnak az iskolában vagy alap szinten beszélik valamelyik nyelvet.

Azonban nem merek odamenni hozzá segítséget kérni, mert szerintem gáz lenne... Ez olyan mintha sztereotípiába sorolnám őt. Tulajdonképpen a kinézetre alapján tudok tippelni arra, hogy koreai, másra nem tudok alapozni. Emellett semmi nem garantálja hogy tud/szeretne segíteni nekem ebben.


2. Nemzetközi modell szerződésem van és első sorban Dél-Koreába/Japánba/Kínába tudnának kiközvetíteni. A korom ellenére a szüleim nem támogatják az ötletet, mert nagyon messze van és ha gondok támadnak nem tudnak értem csak úgy eljönni, mintha pl Horvátországba mennék ki. Ezért többször gondoltam arra, hogy szívesen beszélgetnék olyan diákokkal akik arról a környékről jöttek, hogy még is milyen a kultúra (nem az interneten keresztül nézve) és még is mennyire "veszélyes" oda modellként kiutazni. Bevallom Kínától kicsit tartok, de Japánan nem félnék. Csak a tömegközlekedéstől :D mert ahhoz béna vagyok. Szóval szívesen vennék egy kis idegenvezetést/információt.

De milyen az már, hogy odaülök hozzá a kávézóban és megkérdezem tőle: "Szia! Mesélnél arról a helyről ahonnan jöttél?"


Problémák is akadnak...

1. A lakótársaim mondták hogy többen élnek itt már születésük óta és attól függetlenül, hogy csak egymással társalognak/ülnek le kávézni, nem azt jelenti hogy nem tudnak magyarul.

Ezért ötletem sincs hogy magyarul vagy angolul szólítsam meg? Mivel folyton egyedül van, nem hallottam még beszélni.


2. A kávézóban/parkban ahol többször láttam már, mindig rengetegen vannak. Sok a kíváncsi szem és a fül. Rettenetesen kínos lenne ha annyi ember előtt beégnék. Alapból félős vagyok, főleg ha fiúkat kell megszólítani, na de még tömeg előtt!


3. Egy ilyen jóképű fiú soha nem állna le velem beszélgetni.


4. Félek, ha rájönne (mert előbb-utóbb úgy is kiderülne), hogy szeretem a kpop-ot, és az animéket azt hinné, hogy csak azért szeretném megismerni őt mert ázsiai származású, és csak a "fangirl" szeretne magának egy trófeát szerezni. Ez természetesen nem így van! (Hangsúlyozom, nem ezért érdeklődök iránta).


Tudnátok valami tanácsot adni hogyan nyithatok felé? Elég elveszett vagyok >//<



2017. okt. 2. 20:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Várj, azt mondtad modellszerződésed van, akkor csak nem vagy csúnya, aka miért ne állna veled szóba? :D amúgy szerintem ne rohand le ezekkel a nyelvi problémákkal. Ha alapból egyedül van, csak menj oda hozzá, mondd meg neki hogy láttad már itt ott stb. A kpop és anime szeretetedet pedig átfordíthatod úgy hogy érdeklődsz a kultúra iránt, azt szerintem nem veheti rossz néven :) sok sikert!
2017. okt. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Van egy jo megoldas sok embernek ajanlottam mindig bevalt . Kell egy kb. 3 meter magas szoba egy jo eros kampo meg amit rakotsz
2017. okt. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Szerződött vagyok ügynökségnél de az önbizalom nem volt kritérium :'D

És mellesleg ki gondolja a 176cm-nél magasabb lányokat vonzónak, akikre fel kell nézni? Hát lehet nem egy alacsonyabb termetű fiú.

Valóban nem szeretném letámadni...de nem tudom hogy képes lennék-e lazán beszélgetni valakivel ha mindenki ott figyel.


#2

Inkább... zacskót kéne húznom a fejemre... akkor nem látom a többieket és nem ismernek fel később... de ő sem fog látni :/

2017. okt. 2. 20:44
 4/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok, ugyanolyan magas mint te, és őszintén, én még magas fiúnak sosem tetszettem😂

És nincs valami közös ismerősötök? Hátha úgy könnyebben közelebb tudnàl hozzá kerülni

2017. okt. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Sajnos nincs :/ az a baj, hogy azt sem tudom milyen szakos. Mert szokott a kávézóba tanulni de pl. ma sem tudtam kinézni milyen könyvből tanul mert a borítót nem láttam.


Együtt érzek veled :'DD és köszi a tanácsot!

2017. okt. 2. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!