Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Szerintetek mit tehetnék...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mit tehetnék ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Na, előre szólok hogy ez szerintem kicsit zavaros lesz, de próbálok érthető lenni.


18 éves srác vagyok, és még soha nem volt semmilyen kapcsolatom, pedig már nagyon vágyok rá,már egészen kiskoromban is csak kigúnyoltak mert már akkor sem voltam a "Menők" között. Az a típus voltam aki inkább olvasott amikor a többiek fociztak stb. Kiskoromban terrorizáltak is a "Másságom" miatt, ezen természetesen a lányok csak nevettek.


Ez odáig fajult hogy mire ötödikes lettem (akkor már nem terrorizált senki) nehezemre esett átsétálni egyedül a folyosón mert csak az járt a fejemben hogy "tuti engem néz, olyan jó csaj, most meg miről beszél barátnőjével, tuti arról milyen kövér vagyok..." Fiúknál meg "Most is tuti megint rajtam röhög mindenki"


És ez a szociális szorongásom meg is maradt azóta is, főképpen korombeli lányoknál jön elő kifejezetten, de még az utcán is ha egyedül vagyok, nem szeretek fiatalabb társaságok mellett elhaladni, kényelmetlenül érzem magam egyszerűen. Kicsit régebben próbálgattam azért ismerkedni de annak is vagy megalázás vagy kihasználás lett a vége, szóval nem sokszor próbálkoztam. Nem láttam értelmét, én az a típus vagyok aki filmezek, sorozatozik, olvas, zenét hallgat, játszik a gépen, kimegy fotózni sétálni ilyesmi, Más dolgok is érdekelnek mint a legtöbb fiút (tudományok, művészetek, természet feletti, hadi technika stb) és emellett alacsony is vagyok és kövér is. Szóval hát ja, nem igazán vagyok az a típus akivel a korombéli lányok szívesen összejönnének.


Szóval szerintetek mit tudok tenni, hol/hogyan érdemes próbálkoznom.



2018. jan. 18. 19:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Én most 20 éves vagyok, de 16 évesen ugyan nem volt ehhez hasonló szorongásom, önbizalomhiányom volt, és hasonló helyzetben voltam.


Azt tudom neked javasolni, hogy ne görcsölj rá arra, hogy kapcsolatod legyen. Nekem sem volt még (bár ez részben annak köszönhető, hogy én komoly kapcsolatot szeretnék olyan lánnyal, akivel ezt el is tudom képzelni, és ő is velem, ami nem könnyű :D), de én emiatt nem érzem rosszul magam egyáltalán. Ami sokat segít, amikor magányosnak érzed magad, és főleg ha olyan mértékű önbizalomhiányod van, mint amit te most leírtál, az az, ha ahelyett hogy arra feszülsz hogy ki mit gondol és miért nincs barátnőd, inkább magaddal kezdesz el foglalkozni, és magadon változtatsz minden formában. Ha te semmit nem teszel magaddal, sem fizikailag, sem pszichésen, akkor nem fog változni a helyzet! Kezdj el valamit, amit mindig ki akartál próbálni, de eddig nem merted, menj el sportolni - tudom, ezt biztos sok ember mondta már neked, és eleged van belőle, de hidd el, a sport nem csak a fizikumodon fog javítani. Az önbecsüléseden, a magabiztosságodon, a lelki erődön is változtatni fog, ugyanis semmi nem ad több önbizalmat, mint amikor pár hónap után megnézed magad a tükörben, és azt mondod: sikerült valamit véghez vinned, amit elhatároztál! Jobban fogsz tetszeni magadnak fizikailag, boldogabb leszel, jobban fogsz bízni magadban, így le fogod győzni az önbizalomhiányod és a szorongásod, ami a kisugárzásodon is nemhogy javítani fog, de teljesen megváltoztatja. Én is voltam kövér, én sem vagyok égimeszelő bár alacsony sem, én is undorodva hallgattam a "miért nem sportolsz valamit" és "ne egyél már annyit" típusú jótanácsokat, de egyszer elhatároztam, hogy tényleg megcsinálom, meg is csináltam, az ismerőseim teljesen más embert láttak maguk előtt minden szempontból, amikor ez sikerült, főleg a magabiztosságom miatt.


Ha a sport valamiért nem megy, mondjuk van olyan betegséged ami ezt tényleg nem engedi, akkor valamilyen hobbiban teljesedj ki. Én például rájöttem, hogy egész tehetséges vagyok a slamelésben, élvezem is. A lényeg, hogy a komfortzónádat hagyd el, a gép előtt ülésből szakíts ki annyi időt, amit valami kicsit fejlesztőbb dologgal töltesz. Hidd el, megéri. 20f

2018. jan. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes választ! :)
2018. jan. 19. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!