Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért merek kezdeményezni a...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért merek kezdeményezni a lányoknál? 14/f

Figyelt kérdés

Eddig még nem volt barátnőm, bár nagyon szeretnék, van egy lány aki tetszik a suliból (egy évvel fiatalabb nálam), de sehogy sem tudok elég bátorságot gyűjteni és odamenni hozzá! Szerintem én is bejövök neki, de lehet csak bemesélem magamnak. Egyszerűen én sajnos egy ilyen gátlásos ember vagyok, pl.: ha mondjuk eltervezem, hogy odamegyek már végre hozzá, akkor egyből az jut eszembe, hogy nem lesz -e neki ciki vagy nekem, vagy a barátnői nem fognak -e nyomoréknak tartani, ha elutasít! Meg igazából nem is érzem magam szépnek, pedig több osztálytársam is mondta már, hogy az adottságaim megvannak, hogy szerezzek valakit magam mellé, meg hogy átlagon felüli vagyok, de én ezt mégse érzem. Igazából nem is tudom hogyan kezdeményezzek nála beszélgetést!

Közösségi platformokon meg nem tudok ráírni, mert se Instagram-ja nincs, se Facebook-ja!



2018. márc. 26. 18:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehetőleg akkor menj oda hozzá, ha egyedül van és udvariasan bánj vele. Tehát köszönés, bemutatkozás. A barátnői maximum irigykedni fognak, mert manapság egyre kevésbé kezdeményeznek a fiúk. Virtuálisan inkább meg se próbáld.
2018. márc. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Egy nagyon kicsit ismerjük egymást, mivel az iskola amibe járunk most 25 éves és lesz egy gála, majd áprilisba és lehetett választani tanároknál, különböző előadásokra és ő meg én teljesen véletlenül egy tanárhoz jelentkeztünk és most heti egy órában, amíg próbálunk addig egy helységbe vagyunk.
2018. márc. 26. 18:38
 3/9 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=l01cor6qXKg


Itt egy motivációs videó a félelemről. Remélem segít

2018. márc. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hat az a lenyeg h ne ugy kezd hogy oda mesz es egyből, vagy egypár perc múlva vallasz neki, mert nem fog tudni a helyzettel mit kezdeni es nemet fog mondani es 100% hogy ciki es kellemetlen is lesz. Csak egy kifogást kell keresned higy miert mesz oda hozza beszélgetni es akkor beszéltek arrol amiért odamentek hozza. De nem hagyod ott hogy ga megbeszeltetek hanem beszélgettek tovabb ami epp az eszedbe jut es az a lenyeg hogy minél tobbet tobbet es tobbet beszelgessetek hogy megismerjék teged es te is ot hiszen igy alakul ki a bizalom. Ha mar ugy veszed eszre egy par het/honap mulva hogy olyan bizalmas vagy nem bizalmas de magán jellegű dolgokat oszt meg amit amúgy mással nem, akkor tudhatod hogy nagyon jo uton jársz 😃. Minél tobbet néztek egymas szemeb ,es minél tovabb tudjatok azt a szemkontaktust tartani annál jobb. Alapjában ha mar nagyon jol megismeritek egymást az mar egy szimpátiát kelt kettotok kozott es onnan mar sokkal könnyebben fog menni az egesz. Szerencsere nincs a lánynak fecebbokja es semmi mas ,ez azert jo mert legalabb nem jut eszedbe facen ráírni vagy ilyesmi, mer ha igazan tetszik egy lany akkor azt ne a facen vagy mas közösségi oldalon próbáld meg felszedni mer az nem olyan sok esetben jon ossze. Sok sikert es ha vannak kerdeseid vagy esetleg majd későbbiekben lesznek nyugottan irj, mert figyelni szoktam a visszairokat es a kommenteket 😄😃
2018. márc. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen csak ezzel az a baj, hogy ma reggel az osztálytársammal kicsit hülyéskedtünk a kápolnába (katolikus iskolába járok és hétfő reggelente az egész iskola ott szokott lenni egy kb 15 perces "hétkezdetre"), és az osztályfőnököm, aki mellesleg a szigorúságával beillene egy katonaságba, nekem és az osztálytársamnak azt a büntetést adta, hogy egész áprilisban az órák közti szünetekben fent kell maradnunk a tanári szoba előtt! Így viszont esélyem sincs a szünetekben beszélgetést kezdeményezni a lánnyal!
2018. márc. 26. 19:26
 6/9 anonim ***** válasza:

Békülj ki önmagaddal, fogadd el a kinézetedet. Próbáld meg leküzdeni azt, hogy a mások véleményét tartod szem előtt. Mi közük ahhoz, hogy Te mit csinálsz? Ha már nem megoldott a szünet, akkor próbáld megtudni, honnan, hogyan jár be, vagy suli után elkapni vmi ártatlan kérdéssel (segíthetek e vmelyik tantárgyban stb.).

20F


Amúgy jó a felhasználóneved:)

2018. márc. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat megpróbálom megfogadni és megcsinálni őket!
2018. márc. 26. 20:09
 8/9 anonim válasza:

Üdv.


Óva intelek attól,hogy néhány roszabb tanácsot követve egyből lerohand őt.A tapasztalatok ugyan valóban azt mutatják,hogy aki nem mer az nem nyer,vagyis "nincs vesztenivalód" ha odamész hozzá.De sajnos valljuk be,tini korban ez elég nehéz,az ember minden lépését igyekszik úgy megtenni,hogy az a többiek előtt kiemelkedő legyen,egy elutasítás nem fér bele.


Azonban ha lazán odaszólsz,odamész, kicsit hülyülsz velük,és ezáltal vele is,akkor nyerő lehetsz.Ne kapkodd el,még akkor sem,ha már a karjaidba zárnád őt.

Nézd meg,biztosan van facebookja,tudj meg róla többet,nézd meg miket kedvel,próbálj úgy a kedvében járni,hogy az ne legyen nagyon feltűnő.


Aztán egy beszélgetés alkalmával hivd félre,vagy "véletlen" maradj vele kettesben.Ez nehéz dolog,de fontos.Utánna poénosan kérdezz rá,mi lenne ha valamikor együtt elmennétek valahová.Nehéz dolog,dehát,ilyen ez a szép tini kor:)


üdv

2018. márc. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Szia!


Először is egy nagyon fontos dolog hogy, meglegyen az önbizalmad (öntisztelet stb.) Meg kell tanulnod a hibáidat és az előnyeidet amikkel majd tudsz gazdálkodni.


Másodszor ha ez megvan akkor is csak óvatosan csináld; ne ronts rá mint egy tank. Habár lehet hogy elég limitált időd van akkor is próbálj megtaláni egy egyensúlyt aközött hogy ez túl nyomulós és aközött hogy ez túl visszahúzódó. Kezzd el megismerni őt, segíts neki, légy vele udvarias stb. hogy felfigyeljen rád nem kell nagy dolgokkal kezdeni először még csak apróságok, majd pedig szépen fokozatosan.


Harmadszor egy-két személyes infó kell (hol lakik, mikor ér rá stb.) hogy az iskolán kívül is találkozhassatok. Itt is először kisebb dolgokat kell hozni (elmentek fagyizni stb.) és majd utána hosszabb, nagyobbdolgok programok jöhetnek.


Negyedszer ha úgy érzed, hogy készen állsz (álltok) arra hogy bevalld neki az érzéseidet akkor pár tipp:

1. Habár akármilyen biztosnak is érzed magad a dolgodban fel kell készülnöd a kudarcra (persze nem biztos hogy be is fog következni dehát jobb félni...). Ha bekövetkezne fontos hogy talpon tudj maradni akármennyire is fáj.

2. Teheted ezt személyesn (vagy esetleg levélben is nem tudom mennyire divat ez/mennyi lehetőséged van erre de azért majd még részletezem). Itt is fontos hogy megmaradjon az önbizalmad és a bátorságod. Ha ide eljutsz akkor má csináld végig hiszen amúgy soha nem fogod megtudni. Ilyenkor (ha van rálehetőséged/lehetőségetek) próbáld meg egy szép vagy meghitt/nyugodt helyre elvinni/elmenni (és ha egy kis ajándékkal megleped az sem árthat). Ilyenkor fontos hogy kettesben legyetek.

3. Ha azt tervezed hogy levelet írsz (ismét) pár tipp

-gondoskodj róla hogy eljusson hozzá a levél. Persze feladhatod postára vagy becsempészheted a szekrényébe a fontos hogy biztosan eljusson hozzá a küldemény.

-legyen személyes. Talán a neten is találsz ilyen félkész leveleket, a fontos mégis az, hogy a lány tudja hogy a szívedből szól az amit írsz és hogy saját magára is ráismerlyen.

-aláírás. Lehet hogy lottózásnak tűnik a nevedet ráírni mégis nyagyon fontos (egyértelmű okokból)

-egyéb, technikai dolgok. Ezalatt ilyesmikre gondolok, hogy nem mindegy milyen papírra írsz nem mindegy hogy hogy (külalak). Ha szertnéd bedobhatsz egy kis extrát amitől jobban néz ki de mégsem lesz túl csicsás.

-ismétlés. Habár ezt a levelezős dolgot már a bevalláshoz írtam mégis csinálhatod azt, hogy folyamatosan küldesz neki levelet (valamilyen periódus alapján). Ilyenkor eleinte ráérsz csak kisebb dolgokat csinálni (és a neved helyettesíthedet valami mással az aláírásban pl.: titkos hódoló stb.) és csak a végén árulod el az érzéseidet (és a neved).


És pár általános tipp

1. Légy hozzá nagyon udvarias!

2. Ne nagyon káromkodj a közelében! (habár ez tényleg általános)

3. Hívd fel magadra a figyelmét de vigyázz hogy ez másnak ne legyen feltünő

4. Adj a kinézetedre! Habár ezalatt nem azt értem hogy holnaptól csakis zakóban jelenhetsz meg de azért mégis legyen valami kis változás

5. És ismét: legyen meg az önbizalmad!


Remélem hogy tudtam segíteni, és sok szerencsét! :)

2018. ápr. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!