Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ha olyan betegségem van ami...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha olyan betegségem van ami nem gyógyítható, akkor ilyen helyzetben hogyan lehet ismerkedni? (nem átverve)

Figyelt kérdés

Nem szeretnék róla beszélni, de egy olyan dolog ami visszafordíthatatlan és csak késleltetni lehet. Soha nem lehet belőle kigyógyulni!

Ezzel a tudattal, hogy lehet ismerkedni? Lehet egyáltalán? Vagy ezt rá kéne zúdítani különben átverem? De még anonim se merek róla beszélni szóval ez lehetetlen... De közben úgy érzem átverném ha nem tudatnám vele az életemet...

Nem akarom ezért valaki megsajnáljon és szánalomból jöjjön velem valaki össze...

Nem tudom mi tévő legyek, nem nagyon szoktam ismerkedni pont ezért félek ettől.

Nem látszik rajtam meg semmi ilyen csak nem fogok max olyan sokáig élni vagy öreg koromban kicsit problémásabb lesz de az a lényeg semmi ilyen durva, hogy autizmus vagy kerekesszék vagy bármi amihez igazodni kéne vagy túl megterhelő lenne. Nem semmi, egyszerűen egy nagyon lassú folyamat ami nem megállítható csak lassítható....

19/f



2019. márc. 7. 19:56
 1/6 anonim ***** válasza:
77%

Attól hogy betegséged van az nem kizáró ok.

Bárki éd bárhogyan megtalálhatja a maga párját.

Viszont nem jó hogy nem mersz róla beszélni és magadba tartod.

De minimum akivel ismerkedsz, azzal a lánnyal tudasd és semmiféleképpen ne hazudj!

2019. márc. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Ha én beleszeretnék valakibe, ez érdekelne a legkevésbé.

16L

2019. márc. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
62%

Azt hiszem tudom mi is ez a betegség, amiben szenvedsz. Sőt. De ahogy írtad, nem szeretnél róla beszélni ezért nem is írom le.


Egyébként nem hiszem, hogy ez hátrány lenne. Biztos van olyan lány, aki ezt megértené, csak meg kell találni.


F

2019. márc. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
72%

Hidd el ha elfogadod a helyzetet könnyen lehet ismerkedni. Bár az én esetemben ez más helyzet állt fent. De mikor elfogadtam konkrétan újnak láttam a világot.

Nem mondanod kell hogy te elfogadtad hanem legbelül is ezzel a tudattal megbékélni és minden könnyebb lesz.


Ne zúdítsd rá az első alkalommal a kiszemeltedre. Ha úgy érzed bízol benne és készen állsz vezetsd fel neki a témát. Ha érdekli kérdezni fog de ha bánt mindig mondhatsz nemet a válaszadásra.


Ha segíthetek esetleg valahogy szólj nyugodtan

2019. márc. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem csak olyan létezik, hogy szánalomból lesz veled, hanem olyan is, hogy így nem akarja vállalni. Ha hosszútávra tervez, és te jó eséllyel korán meghalsz, akkor erről éppúgy joga van tudni, mint arról, ha te csak rövid távra terveznél, vagy csak egyéjszakásat szeretnél. Lehet, hogy nem az első randin kell erről beszélni, bár ha mély, akkor akár lehet, viszont az sem tisztességes, hogy megvárod, míg fülig szerelmes lesz beléd. Már csak azért is, mert addig is nyomaszt téged a dolog, és így nem tudsz teljesen benne lenni a kapcsolatban. Ill. fordítva is elsülhet a dolog: te leszel fülig szerelmes, és azért nem mered elmondani, mert félsz, hogy emiatt elveszíted. Egy ilyen dolog elhallgatása amúgy felér kb. egy hazugsággal, és egy hazugság nem jó alapja a kapcsolatnak.
2019. dec. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

...De nem kizáró ok. Neked is lehet párod, csak reálisan kell bemérned az igényeidet: ne hercegnőt várjál, aki manöken-típus, gazdag, minden szempontból tökéletes. Lehet, hogy olyan lesz neked is az igazi, akinek szintén van valami betegsége.


Valóban elsőként magadnak kell elfogadnod magadat és a betegségedet, aztán lesz inkább esélyed. Kell tudni róla beszélni, mert úgy könnyebben fel tudod dolgozni, de ha tabuként kezeled, akkor csak szőnyeg alá van seperve. Márpedig ez olyan, mint a felelősségvállalás. Egy normális nőnek a felelősségvállalás vonzó tulajdonság.


Szerintem kezdésnek jó az, ha legalább egy anonim oldalon beszélnél erről, akár itt, most. Lehet, hogy borzasztóan nehéz, de aztán szerintem megkönnyebbülnél. És lehet, hogy jelentkezne valaki, hogy hát ez őt nem is zavarja, vagy neki is ez van, stb., és meg tudtok ismerkedni.

De mitől félsz a legjobban, szerinted ha egy anonim oldalon erről beszélsz, mi lehet a legrosszabb, ami történhet?! Ez olyan, mint a Harry Potterben a mumus. Addig gáz, amíg szembe nem nézel vele.

Talán olvass olyan könyveket, ami a félelem kezeléséről szól.


Pl. Al Ghauoui Hesna (a közel-keleti haditudósítónőtől): Félj bátran c. könyve.

2019. dec. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!