Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A mai csillagászatban hány...

A mai csillagászatban hány százaléknyi olyan dolog lehet, amit bizonyítottnak tekintünk, majd 10-20 év múlva ezt meg fogjuk cáfolni?

Figyelt kérdés
Ugye érdekes a kérdés ? A kérdés erősen arra vonatkozik, hogy az elmúlt 50 évben hányszor és miben tévedett a tudomány ? Ahány százalékban akkor tévedtünk, kb az lehet most is.
2019. júl. 24. 13:39
1 2
 11/14 Wadmalac ***** válasza:
100%

#10: Álljon meg a fáklyásmenet.

Először elkezdesz filozofálni azon, hogy nem tudjuk mérni az időt. Amikor megkapod a választ, hogy de, akkor arra hivatkozol, hogy minden mértékegységünk absztrakció, nem maga a fizikai mennyiség, ezért nem hiteles (ez sem igaz).

Aztán felhozol példának egy szubjektív, nem ISO mértékegységet, aminek köze nincs a jelen fizikai kérdéshez.


Kicsit szedd rendbe magadban a véleményedet, mert a logikai érvrendszerében vannak lukak rendesen.

2019. júl. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
75%

Jelenleg a csillagászatban ami nincs teljesen bizonyítva, azt veheted körülbelülinek.

Mondjuk egy csillag vagy galaxis távolsága... lehet benne akár 10-20% hiba is.

2019. júl. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

A Candelát nem kifejezetten állításom alátámasztására írtam, csak mint érdekességet.

Engem nyugodtan le lehet cseszni bármiért, de a szomszéd topicban ahhoz a csiszoló géphez hogy jön az autó motorja, nem igaz ?

Lecseszel ugyanazért, amit ott elkövetsz.

2019. júl. 26. 10:40
 14/14 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Engem nyugodtan le lehet cseszni bármiért, de a szomszéd topicban ahhoz a csiszoló géphez hogy jön az autó motorja, nem igaz ?


Lecseszel ugyanazért, amit ott elkövetsz."

Látod, ez a baj, nincs érvelési rendszered, logikád. Ott is kiderült, meg is adtam az okát ott is, miért nincs igazad, de most mégis arra hivatkozol.


Egyébként meg ott konkrétan te fikáztad le a válaszom, úgyhogy nekem kéne megsértődnöm. :D

2019. júl. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!