Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért nem jutott eszébe még...

Miért nem jutott eszébe még senkinek a környezetbarát gránát?

Figyelt kérdés

Nagy nyomáshoz szokott mélytengeri halakat, ha odalent bezárjuk egy nyomáskabinba, ha azt felhozzuk a felszínre, és hirtelen FLAPP,  lecuppantjuk a tetejét, akkor az a külsö nyomás hirtelen csökkenésétől szétrobbanna nem?


Véleményem szerint ezeket nagy nyomáson tenyészteni is lehetne. Így ezen gránáthalak lényegesen olcsóbbak lennének, mint a természetes közegükből felhozottak.


És természetesen ezek a gránátok sokkal egészségesebbek lennének, mint a klasszikus gránátok.


2019. júl. 28. 12:27
1 2
 1/11 Gugu Gabor ***** válasza:
100%
nyilván és akire ráfröccsen egy kis halbelsőség majd megadja magát mint paintbalban
2019. júl. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azért amekkora nyomás uralkodik több kiróméter mélységbe, szerintem egy ilyen robbanás tőből leviheti valaki lábát is...
2019. júl. 28. 12:36
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Könnygáz-, hanggránát? Inkább környezetbarát...
2019. júl. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mivel a halakban (tudtommal) nincs bezárt gáz, nem is robbannának, és semmi bajuk nem lenne. A bennük lévő folyadékok kitágulnának ugyan, de csak szinte észrevehetetlen mértékben.
2019. júl. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
De, szerintem hasonló hülyeségek milliószámra jutnak emberek eszébe. Szerencse az, hogy más nem is foglalkozik velük.
2019. júl. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem a mélytengeri halak nem örülnének neki.

Ha sok halat pusztít akkor nem környezetbarát :(

2019. júl. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szóval ha jól értem, akkor az az ötlet, hogy egy mélytengeri halat felhozunk/kitenyésztünk egy nagy nyomású tartályban, a tartályt hirtelen kinyitjuk, ettől a hal jól felrobban. Ha eléggé nagy nyomás volt a tartályban, akkor leviszi az ellenség lábát is.


Amit én ebből nem értek, az a hal. Minek? Így is úgy is a nagynyomású tartály az amit hozni-vinni kell, akár van benne hal, akár nincs. Ha nincs, akkor akár valami hasznosabbal is meg lehetne tölteni. (Márpedig a tartályra szükség van, máskülönben a halat csak mélytengerközelében lehetne bevetni, ami nem túl praktikus egy fegyver esetében.)


Egyébként a válasz a kérdésre amúgy pont ez. A bomba lényege nem a hal lenne, hanem a tartály. Márpedig olyan tartályt, amibe egy kézigránáttal összemérhető erejű légnyomás elfér, a kézigránát méreténél, súlyánál és áránál sokkal nagyobb méretben és súlyban illetve drágábban lehetne csak létrehozni.

2019. júl. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én sem értettem, hogy a hal az ellenség lábához hogy jut el nyomás alatt.
2019. júl. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Sajnálom, azt hittem az egészséges gránát megválthatja a világot.
2019. júl. 29. 15:02
 10/11 Wadmalac ***** válasza:
100%

A hal nem pukkanna nagyot. Tele van folyadékkal.

Nyomásmentesítve szegénynek kidobná a száján az úszóhólyagja a belső részeit, a véréből az elnyelt gázok szinte kiforrnának, de ennyi.

Az tuti, hogy jó gusztustalan lenne, tehát ha csak az a cél, hogy az ellenség jó nagyot hányjon, működhet.

Arra viszont a zacskós csirkebél-bomba is jó és olcsóbb.


Amúgy a mélytengeri nyomás expanzióképesen, tehát gázban tárolva sem lenne "nagy durranás", szó szerint sem.

Egy sokezer bar nyomású gázpalack elvileg nagyot szólna, de azt megoldani, hogy csak akkor, ott eressze ki a nyomást, ahol és amikor kell, odáig legyen teljesen biztonságos, állati drága lenne. És nehéz.

Egy hagyományos kézigránát robbanóerejének megfelelő gáznyomást borzalmasan vastag speciális, drága anyagú burkolatban kéne tartani. Ha van egyáltalán, ami kibírná.

És azt is el kéne érni, hogy ez tényleg hirtelen fel tudjon szabadulni, de odáig meg magától ne. Hirtelen nem is látok rá más megoldást, mint robbanóanyaggal sérteni fel a tárolóedényt, hogy robbanni tudjon.

Akkor meg, ha úgyis kell robbanóanyag, nem olcsóbb és könnyebb, egyszerűbb a sima gránát?


Gyártottunk mi is "környezetbarát" bombát, a Nitrogénművekben, a Balaton mellett, műanyag házas aknát. Csak betiltották. :D

Persze a gyártás nem a környezetbarátságról szólt, hanem arról, hogy nem jelezze a fémdetektor. Ezért is lett betiltva, nem lehetett aknamentesíteni utána.

2019. júl. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!