Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Igaz, hogy ugyanaz a motor...

Igaz, hogy ugyanaz a motor nagyobb nyomatékú (erősebb) és nagyobb fordulatszámú ha a tekercse deltában van, mint ha csillagban?

Figyelt kérdés
Van egy BLDC motorom, ami csillag kötésben van.Elektromos biciklihez használnám.Érdemes lenne egy csillag-delta kapcsolót rátenni,hogy erősebb, gyorsabb motort kapjak, vagy elég, ha egyszerűen átkötöm deltába és nem kapcsolgatok?Merthogy a motorvezérlővel amúgy is lehet szabályozni a feszültséget/áramot.
2019. szept. 7. 09:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem valami más hobbit kellene keresned, ahol sikerélményre is számíthatsz.
2019. szept. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ez elég nulla válasz volt.Te meg más elfoglaltságot kellene keress és nem azt, hogy kinek hol lehet beszólni.Elég unalmas lehet az életed.
2019. szept. 7. 10:50
 3/14 EagleHUN ***** válasza:
52%

[link]


"

A háromszög kivitelű tekercselésnél alacsony a forgatónyomaték alacsony fordulatszámon, de magasabb lehet a legnagyobb fordulatszám. Csillag kivitelnél magas a forgatónyomaték alacsony fordulatszámon is, de nem olyan magas a legnagyobb fordulatszám. [1]


Bár a hatékonyságot nagyban befolyásolja a motor felépítése, a csillagkapcsolás általában nagyobb hatékonyságú. A háromszög huzalozásnál káros magas frekvenciás áramok folyhatnak végig a motoron. A csillagkapcsolás nem tartalmaz zárt hurkot, amiben káros áram folyhatna, így nem jelentkeznek ilyen veszteségek.


A vezérlő szempontjából a két kivitel kezelése egyforma, bár az olcsóbb vezérlők a csillagkapcsolás közös csatlakozási pontjáról olvassák a feszültséget.

"


Tehát amit szeretnél abban négy bibid lesz a dologban:

- Kevésbé hatékony. Szóval hamarabb fog merülni az akkumulátor ugyanakkora táv mellett.

- Kicsi lesz a nyomaték. azaz pedálozás nélkül nehezen vagy sehogy nem fog elindulni. Rossz esetben le is ég.

- Deltában káros nagyfrekvenciás áramok fognak folyni melyek rongálják a motorod hosszú távon mindenképpen.

- Vezérlőd a csillagkapcsolás közös pontját figyeli.

Enélkül nem fog megfelelően működni! Vagy lecseréled azt is egy drágább vezérlőre ami kezelni tudja a deltát.

2019. szept. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 EagleHUN ***** válasza:

Mindent egybevetve oda pont jó a csillag.

Ne piszkáld, nem értesz hozzá.

2019. szept. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

EagleHUN,köszi szépen.

A motor valójában egy hoverboard motor, amelyet rászereltem a biciklire és így gumi gumit érve hajtja a bicikli kerekét.A motor névleges teljesítménye 350W és csillag kapcsolásban van.Kipróbáltam, megy vele a bicaj, még hegyre is aránylag jól bírja, csak egy a baj vele, hogy max 17 km /h a végsebessége.Nekem meg több kellene.Ezért gondoltam, hogy átkötöm deltába.A vezérlő amit vettem hozzá egy egyszerű kínai ebike vezérlő, nem figyeli a null pontot, csak 3 fázis vezeték megy a motor fele és a a hall szenzorok vezetékei.

Youtubeon láttam valakit aki átkötötte deltába és így sokkal gyorsabb lett.A nyomatéka nem tudom hogyan változott...stb

2019. szept. 7. 14:44
 6/14 A kérdező kommentje:

EagleHUN

De akkor pont jogos a kérdésemben a felvetés, hogy érdemes-e egy csillag delta kapcsolót használni.Mert ha úgy van ahogy írtad, akkor sima úton delta kapcsolásban használnám, hegyre pedig csillagban.Nem?

2019. szept. 7. 14:56
 7/14 EagleHUN ***** válasza:
Nos ha meg tudod oldani vagy vásárolható olyan vezérlő elektronika ami kicsi és könnyű és át tudja kapcsolni akkor igen megérheti.
2019. szept. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Egy egyszerű mechanikus kapcsolo ez a csillag-delta kapcsoló,semmi extra.A motor vezerlő meg szintén egy tömeggyártott olcsó kinai cucc.
2019. szept. 7. 16:38
 9/14 EagleHUN ***** válasza:

Nem csak egy egyszerű kapcsoló:

https://www.youtube.com/watch?v=n_QPVEdaBgw&t=37s


- Pl Időzítéssel (időzítővel) meg kell oldanod hogy ne legyen zárlat az átkapcsoláskor!

2019. szept. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nekem ilyenem van : [link]


Ez nem elég?Amikor kapcsolnám át csillagról deltára vagy vissza, akkor nem nyomnám a gázkart...igy is lehetne zárlat???

2019. szept. 7. 18:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!