Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A tervrajzok miért kék alapon...

A tervrajzok miért kék alapon fehérek? Gondolom nem mindegyik az, de én tv-ben meg itt ott ilyeneket láttam.

Figyelt kérdés
2010. júl. 14. 18:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
2010. júl. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
a Call of Duty World at War -ban a Nazi Zombie Factory alaprajza is ilyen :O
2010. júl. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az elsőnek kösz, de nem tudok angolul, annyira. Valaki leírná röviden magyarul?
2010. júl. 14. 20:17
 4/7 sulfur ***** válasza:
100%
A fordításban sajna nem segíthetek. Viszont én csak fehéren fekete rajzokat fogtam eddig a kezembe. Nem is egyet.
2010. júl. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
47%

mert az a trendi -.-"

am általában nem kék-fehér

2010. júl. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

nem a tervrajz kék alapon fehér, hanem a tervrajz másolata.

maga a tervrajz, az fehér papírra fekete tintával készült. másolatot viszont úgy csináltak belőle, hogy egy fehér papírt bevontak vegyi anyaggal (ammónium-ferrocitrát

és káliumferrocianid oldata) és erre rávetítették a rajzot. ahol a rajz fehér volt, ott a vegyi anyag kék színű festékké (berlini kék) változott, ahol a vonalak voltak, ott nem érte (annyi) fény az anyagot és nem ment végbe a reakció. aztán a maradék vegyianyagot lemosták és az eredmény egy kék alapon fehér másolat, aminél valójában a kék a festék és a fehér a papír eredeti színe.

2010. júl. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azta. Ezen már én is gondolkodtam, de nem tudtam én sem. Most már ezt is tudom. :D Érdekes világban élünk. :)
2010. júl. 19. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!