Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Milyen vastag egy országhatár?

Milyen vastag egy országhatár?

Figyelt kérdés
Én úgy tudom, hogy olyan, hogy országhatár nincs, hanem két ország metszéspontját nevezik határnak, én ezt úgy tudom, hogy tart egy ország valameddig, és onnantól rögtön kezdődik a másik, de hallottam olyan teóriákat, hogy van egy 200m vastag határság minden ország között, és azon belül is hallottam olyat, hogy ez a 200 m alatt nincs ország az egy senki foldje, hogy véget érvaz ország és 200 m mukva kezdődik a másik, de olyat is hogy ez a 200 m es határsáv mind a 2 országhoz tartozik, tehát ebben a határsávban 2 országban vagyok egyszerre, belépek horvátba és 200 m mukva lépek ki magyarból. Hogy van ez pontosan?
2019. okt. 7. 17:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az első a helyes válasz. Nincs olyan, hogy senki földjén vagy, ahogy olyan se, hogy egyszerre két országban. A határátkelő egyik vége itt, a másik vége ott van, valahol a kettő között lépsz át a másik országba, általában egy tábla jelzi.
2019. okt. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Ez acsak majdnem teljesen igaz mer például Ciprus és Észak-Ciprus között a határon van egy kis rész ami a a senki földje (katonai bázisok vannak itt a konfliktusok gyengitésere)
2019. okt. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A határnak általában nincs vastagsága, vagy ha egy zónának van kialakítva, az is inkább egy megállapodás alapján (pl. a két határőrség által) közösen felügyelt megoszott sáv, amin belül megvan a határvonal is. Nem szó szerint senki földje, inkább egy közösen felügyelt rész.
2019. okt. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
3/3 igazad van
2019. okt. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!