Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Tudományok » Alkalmazott tudományok

A kérdés

Tudnátok ajánlani kvantum fizikárol szóló dokumentumfilmet?

Szeretnék elmélyülni a témában picit mert nagyon egzotikusnak találom és úgy vettem észre sok embert érdekel.

Matekból nem vagyok jó, olyan dokumentumfilm kéne amiböl sokat lehet tanulni de a matekos részeibe nem mennek bele.

Nem csak mese szintjén érdekel. El akarok jutni odáig hogy a határterületeiröl agyalhassak én is.

Mi kell ahhoz hogy valaki a CERN ben dolgozhasson?

Tudom mit csinálnak ott és érdekel én is szeretnék atomokat ütköztetni fénysebességgel :)))

Az angolok és németem jó kvantum fizikárol is sokat olvastam már meg dokumentum filmeket néztem. Merre képezzem még magam. Ha lehet YouTube-t küldjetek.

Keress kérdéseket hasonló témában: kvantumfizikus

okt. 10. 07:49  Privát üzenet  

A válaszok
Beütöd, hogy kvantumfizika, kvantummechanika, és dobni fog ki videókat. " Matekból nem vagyok jó" Ez mondjuk elég nagy baj, ha a CERN-ben szeretnél dolgozni.:)

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont okt. 10. 09:29 Privát üzenet
Sean Carroll nemrég volt Joe Rogan youtube show-jában. Írt is egy könyvet nemrég ami minimális matekkal elmagyarázza. Something Deeply Hidden.

A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont okt. 10. 10:25 Privát üzenet
Ha a matematikai modellt nem érted meg ami leírja, akkor el is felejteheted, hogy "komoly szinten" foglalkozz vele. Maradnak az átlagembernek szánt ismeretterjesztők.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont okt. 10. 14:27 Privát üzenet
Ha mégis fizikus szeretnél lenni, akkor fizika bsc, msc és aztán doktori iskola. Ez persze sok-sok félév felsőbb matematikával jár. Nézz bele mondjuk az elte fizika szak tantervébe. Nem is tudom, hogy gondoltad ezt..

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont okt. 10. 14:33 Privát üzenet

Amit Goswvami : képzelt ablak.

Mi a csudát tudunk a világról?

A válaszíró 41%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont okt. 11. 11:01 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
A szubatomi világ felfedezése idővel valóban megoldás lehet az időutazásra?
Mikorra saccolható használható kvantum számítógépek megjelenése?
A kvantum összefonódás tényleg lehetséges?
Matematikai érdekességekről szóló könyvet tudnátok ajánlani?
Kvantum ill. asztrofizikáról szóló könyvek?
Párhuzamos univerzumokról, időutazásról szóló filmek?

Kérdések a Tudományok rovatbólKérdések az Alkalmazott tudományok rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!