Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Tudnátok ajánlani kvantum...

Tudnátok ajánlani kvantum fizikárol szóló dokumentumfilmet?

Figyelt kérdés

Szeretnék elmélyülni a témában picit mert nagyon egzotikusnak találom és úgy vettem észre sok embert érdekel.

Matekból nem vagyok jó, olyan dokumentumfilm kéne amiböl sokat lehet tanulni de a matekos részeibe nem mennek bele.


Nem csak mese szintjén érdekel. El akarok jutni odáig hogy a határterületeiröl agyalhassak én is.

Mi kell ahhoz hogy valaki a CERN ben dolgozhasson?

Tudom mit csinálnak ott és érdekel én is szeretnék atomokat ütköztetni fénysebességgel :)))


Az angolok és németem jó kvantum fizikárol is sokat olvastam már meg dokumentum filmeket néztem. Merre képezzem még magam. Ha lehet YouTube-t küldjetek.



2019. okt. 10. 07:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Beütöd, hogy kvantumfizika, kvantummechanika, és dobni fog ki videókat. " Matekból nem vagyok jó" Ez mondjuk elég nagy baj, ha a CERN-ben szeretnél dolgozni.:)
2019. okt. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sean Carroll nemrég volt Joe Rogan youtube show-jában. Írt is egy könyvet nemrég ami minimális matekkal elmagyarázza. Something Deeply Hidden.
2019. okt. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a matematikai modellt nem érted meg ami leírja, akkor el is felejteheted, hogy "komoly szinten" foglalkozz vele. Maradnak az átlagembernek szánt ismeretterjesztők.
2019. okt. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha mégis fizikus szeretnél lenni, akkor fizika bsc, msc és aztán doktori iskola. Ez persze sok-sok félév felsőbb matematikával jár. Nézz bele mondjuk az elte fizika szak tantervébe. Nem is tudom, hogy gondoltad ezt..
2019. okt. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Amit Goswvami : képzelt ablak.


Mi a csudát tudunk a világról?

2019. okt. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Két rosszhírem is van számodra kedves kérdező. Az egyik, hogy matek nélkül a komoly kvantumfizikát el is felejtheted. A másik rossz hír, hogy fizikai alapok nélkül is elfelejtheted a kvantumfizikát. Az egyszerűbb része pl.: nemrelativisztikus kvantummechanika csak azért egyszerű, mert a klasszikus fizikát interpretálja (korreszpondencia-elv) és nem lehetetlen megérteni a matekját. A bonyolult részéhez nem kell "igazán" klasszikus fizika, mert "minden kijön belőle", de őrületes matek szükséges hozzá.
2019. okt. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nem tudom hány éves vagy, de ha még nem érettségiztél, akkor a matekre rá lehet gyúrni, és az kelleni is fog. Ha komolyan akarod, akkor nagyon kell a matek. Csak pár matematikai fogalom, ami nélkül a kvantummechanikát lehetetlen megérteni: exponenciális, logaritmus, deriválás, integrálás, végtelen sorok, vektorterek, skalárszorzat, Hilbert-tér, Fourier-transzformáció és még sorolhatnám. A jó hír az, hogy ezek kb 2 év alatt megtanulhatók.
2019. okt. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!