Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért nem repülik át a repülők...

Miért nem repülik át a repülők a déli Óceánokat csak az északiakat, és tesznek óriási kerülőket?

Figyelt kérdés
2019. okt. 20. 11:55
1 2 3 4
 31/39 A kérdező kommentje:

30


Biztos vagy benne?

Ma láttam a flightradar-on Budapest New York gépet.

2019. okt. 20. 17:53
 32/39 anonim ***** válasza:

Jó neked. :)) Én meg konkrét jegyet kerestem nemrég, és csak minimum egy átszállással volt.

(A 100 kommentre gyúrsz, igaz?)

2019. okt. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 A kérdező kommentje:
Hm, lehet arra a napra pont nem volt direkt. Megesik ez.
2019. okt. 20. 21:41
 34/39 anonim ***** válasza:
100%
Egész évre kerestem most, de mindegy, hagyjuk. (facepalm)
2019. okt. 21. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
100%

Az atlanti óceánt minden járatnak át kell repülnie, nincs kecmec és az is világos, hogy az északi félgömb általában gazdaságilag fejlettebb országokból áll, itt nagyobb a forgalom.

A legtöbb légitársaság nem célozza meg Ausztráliát, hanem másfelé vezetnek az útjaik, de páran bevállalják, azoknak át is kell repülniük a Csendes óceánt, mert Ausztráliába másképpen nem tudnának eljutni.

Most mit tesz Isten, Pécsről Szegedre sincs még tudtommal autópálya, meg a vonatközlekedés is úgy alakult, hogy a szegediek feljönnek Pestre és úgy mennek a Balatonhoz, van ilyen, számos oka van ennek, szerintem fordítva kellene nézni a dolgot, az ausztrálok miért csak bizonyos helyek felé indítanak repülőjáratokat, azt kellene megnézni, mert az jobban rávilágíthat a kérdésedre, mert elsősorban nekik az érdekük, hogy máshová el tudjanak jutni.

2019. okt. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
37%
déli Óceánokat nem repülik át, mert az északiaknál kisebb a gravitáció és a gép turbinájára ható légnyomás így könnyebben repül, a másik oka a költöző vadlúdaknak légifolyosót biztosítani.
2019. okt. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
22%
A Föld lapos, nincs is északi meg déli része!
2019. okt. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 A kérdező kommentje:

37


Nem lehet lapos ember...mindenki azt mondja, hogy gömb!

2019. okt. 24. 10:17
 39/39 anonim ***** válasza:
51%

#36, a költöző vadludak nem repülnek több ezer méteren. A repcsik igen.


A kérdezőnek meg abban igaza van, hogy van jelenleg közvetlen, menetrend szerinti BP-NYC járat, aki nem találta, az nézzen utána jobban (pl a LOT lengyel légitársaság oldalán).

De New York egy világszinten is elsők közt meghatározó jelentőségű város, rengeteg üzletember megy oda munkaügyben, és Amerikába még mindig többen akarnak menni turistáskodni is, mint Ausztráliába, ami mellesleg eszméletlen drága hely.

Sydney is fontos város, de egyrészt, ahogy említettem, turizmus szempontjából kevésbé felkapott, mint pl az USA (ennek oka az is, hogy a sokat utazó európaiaknak iszonyúan kiesik), másrészt pedig Dél-Afrika nincs tele gazdag turistákkal, üzletemberekkel, akiknek tömegesen lenne elintéznivalójuk ott, és olyan sokan vannak, hogy megtöltik a gépet. Nem töltik meg, ezért van a hong-kongi leszállás, mert az ottaniak gazdagok, sokat utaznak akár hobbiból, akár munkaügyben.

Ami meg Dél-Amerikát illeti, az egy drogtanya, már elnézést. Gazdaságilag nagy gondban vannak, virágzik a korrupció, mi dolga lenne ott a dél-afrikaiaknak, pláne a sokkal fejlettebb ausztráloknak tömegesen? Ha tényleg nagy létszám jön össze egyszerre, indítanak egy chartert.

2019. dec. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!