Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan érdemes kialakítani a...

Hogyan érdemes kialakítani a furatot?

Figyelt kérdés

[link]


Tippem:


csigafúró D18 , Csigasüllyesztő D23,7, D24 h7 dörzsár.


Ez egy bedandó feldathoz kellene nekem. A problémám, hogy nem találok olyan csigasüllyesztőt, ami 60-os kúpszögű lenne, csak 120-ast :\


Másik kérdésem, hogy dörzsárahoz elég a 0,3mm ráhagyás?


Lehet módosítani a rajzon, csak meg kéne tudni indokolni, hogy miért. Létezik 60-os csigasüllyesztő??


Ha 120 fokosra módosítanám akkor ugye akár egy megfelelő átmérőjű csigafúró is jó lehet a furatbővítésre?



2019. okt. 30. 17:15
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
illetve a menetfúró bekezdésének nem okozna gondot a 120 fokos bekezdő rész?
2019. okt. 30. 17:16
 2/14 anonim ***** válasza:

Ma már készítenek lépcsős szerszámokat is. Megadod, hogy mit szeretnél és készen megkapod. Azzal egy lépésben elkészíthető mindkét furat. Olyan kúpszöget adsz meg amilyet akarsz, legyártják. A dörzsárazáshoz:

[link]

Itt a 3. oldalon írnak a ráhagyásról.

Szerszámokhoz pl.:

[link]

2019. okt. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Ezt csigasüllyesztővel csinálni egyenlő a selejt gyártással.

Kizárólag késsel készítheted el a dörzsár előtti megmunkálást, 5 század - 1 tized ráhagyással, mivel a csigasüllyesztő nem tudja azt a 2 százados tűrést tartani, ha erre rámész dörzsárral úgy az sem fogja elkészíteni a megadott tűrésre.

Én ha lehet, akkor a dörzsárat inkább kerülöm. Amibe bele tudok nyúlni késsel, azt azzal méretezem.

Ha nagy súlyú tengely alkatrészről van szó, amit nem lehet 1500-al megforgatni a késes méretezéshez, akkor előkerülhet a dörzsár.


Erre szokták minden alkalommal mondani és most én is ezt mondom. Egy rajzi részletből sosem lehet felállítani a legjobb művelettervet, ahhoz mindig a teljes alkatrészt kell látni. Kell e bábba tenni ? stb...stb


Ha csak ennyit látok, akkor azt mondom, hogy előnagyolom egy 60 fokos késsel, majd kiméretezem egy normál furatkéssel a H7-es méretet.

2019. okt. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ja, és nem 18-as fúróval fúrsz, hanem 17,5-el.

Nem 2-es a menet emelkedése, hanem 2,5-ös.

2019. okt. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
A furat nem a forgástengelybe van, szóval hagyományos eszterga kizárva. Horizonton lehetne késsel kieszedni, de ilyen kis furatoknál nem tudom ez mennyire jellemző..
2019. okt. 30. 21:21
 6/14 A kérdező kommentje:

amit első válaszoló linkelt anyag, abban a dörzsárazás ráhagyást, ebben a mérettartományban 0,3-0,4 értékűre írják. Ezt szerintem simán tudja egy d23,7 mm-es csigasüllyesztő , d17,5-ről való felfúrásnál.


Kerskedelmi forgalomban beszerezhető szerszámokra lenne szükség mindeképpen, nem egyedileg gyártottra.


Csigasüllyesztőből ezek szerint a 120 fokos a leggyakoribb (én csak ilyet találtam)?

2019. okt. 30. 22:10
 7/14 anonim ***** válasza:
Akkor a 2. a jó neked. Nagyolod, méretezed.
2019. okt. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Wadmalac ***** válasza:

Létezik 60 fokos kúpsüllyesztő. Csigát felejtsd el.

[link]

De 23,95-öst tutira nem találsz. Nekem csak 20-ast, 25-öst sikerült.

Én azt mondanám, ki kell süllyeszteni 20-ra 60 fokosra, aztán 23,95-re kiesztergálni, a 60 fokos kúphoz passzoló kiesztergáló késszöggel.

Utána jöhet a gépi dörzsár. De szerintem jobb akkor már készre simító esztergálni. Nem olcsó egy állítható kiesztergáló fej, de ide az való.

Hacsak nem sorozatgyártás. Akkor érdemes egyedi szerszámot gyártatni, ami a menetvágáson kívül mindent egy lépésben megcsinál.

2019. okt. 31. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A csigasüllyesztőnél, ha gyári köszörülésű a bekezdő kúp, akkor a méretet valószínűleg tudni fogja, csak a 2 százados párhuzamossági tűréssel lehetnek gondjaid.

3-4 tizedes ráhagyást a dörzsárazás előtt soknak tartom.

Azt viszont nem figyeltem, hogy nem ez a forgástengely, mivel a pontvonal hosszabb, mint a központfurat pontvonala.

23-as 3 élű kúpsüllyesztő létezik, nekem van belőle, de többször csináltam már olyat, hogy megköszörültem a kívánt méretre.

De továbbra is tartom a kiesztergálással történő készremunkálást. CNC-ken szinte csak kiesztergáló fejekkel dolgozzák meg az ilyen furatokat.

2019. okt. 31. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszi mindenki!


Egyébként mi történik akkor ha túl nagy ráhagyás van dörzsárazásra? Pontosságra van hatással inkább, vagy károsodik a szerszám is?

2019. okt. 31. 14:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!