Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Szerszámgép szánelmozdulás...

Szerszámgép szánelmozdulás értelmezése?

Figyelt kérdés

[link]


egy ilyen gépnél ha azt írják hogy: 900mm -t képes keresztirányba elmozdulni, akkor azt úgy kel értelmezni, hogy a főorsó tengelyvonalától, szimmetrikusan, két oldalra 450-450 mm-t tud mozogni?



2019. nov. 2. 15:14
 1/4 anonim ***** válasza:
74%
Nem feltétlenül szimmetrikus a mozgástartomány, de többnyire igaz a feltevésed.
2019. nov. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
értem, köszi:)
2019. nov. 2. 15:24
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez egy horizontál forgácsoló gép, ennek folyamatosan 900 mm az elmozdulási képessége. igaz, nekem azt írta ki a link, hogy átirányítottak valahová, ha erre a gépre gondoltál Mandriladora TOS H63, akkor 900 mm-t tud.
2019. nov. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok, és egy kicsit pontosítanék.

Általában annak nem sok értelme van, ha azt mondjuk, hogy a főorsó tengelyvonalától 450-450 mm-t tud mozogni a szán, hiszen a szán valójában 900 mm-t tud elmozdulni, de nincs a szánnak egy kitüntetett pontja a mozgástartomány közepén. Ennél a gépnél mégis értelmezhetünk egy kitüntetett pontot, nevezetesen a körasztal forgástengelyét és ettől már valóban érdekes lehet a főorsó tengelyvonalának elmozdulási tartománya.

2019. nov. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!