Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért nincs szó a Nobel-díjról?

Miért nincs szó a Nobel-díjról?

Figyelt kérdés

Egyik évben sem mondják be pl. a híradóban, hogy ki melyiket, miért kappta, még az sem, hogy egyáltalán volt, vagy lesz.

Ezzel szemben amikor az Oscar Gála van, két-három hétig mindenki mindenhol, még előtte is arról beszél.

Nem az Oscar díjat nézem le, de csak szerintem olyan, mint ha már nem is lenne Nobel-díj?



2019. nov. 12. 20:19
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

A magyar suttyó propagandahíradótól mit vársz?

Minden második hír Soros, migráns meg fideszfelszopás.


Az emberek 90%-át hótra nem érdekli a tudomány, még összeadni is nehezen megy.


Akit meg érdekel az úgy is megtalálja. Indexen pl szokott cikk lenni erről.

2019. nov. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Be szokták mondani a híradóban... És az sem tűnt fel, hogy erről szólna az egész híradó heteken keresztül.
2019. nov. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"Egyik évben sem mondják be pl. a híradóban, hogy ki melyiket, miért kappta, még az sem, hogy egyáltalán volt, vagy lesz."

A 2019-es Nobel díjakról a híradó beszámolt:

* Esélyesek: [link]

* Bejelentés: [link]

* Közgazdaság: [link]

* Béke: [link]

* Fizika: [link]

* Kémia: [link]

* Irodalom: [link]

* Orvosi: [link]


"Nem az Oscar díjat nézem le, de csak szerintem olyan, mint ha már nem is lenne Nobel-díj?"

Az Oscar-díjátadó egy szórakoztatóipari gála, aminek pont az a lényege, hogy nagy csinnadratta legyen körülötte, mert ez az kitárulkozás együtt jár az eseménnyel.


A Nobel-díj ezzel szemben a tudományról szól, ami mindig is visszafogottabb, egyúttal "unalmasabb" is - az embereket ezért nem is annyira érdekli.

2019. nov. 13. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Wadmalac ***** válasza:
87%
Az Oscar- és a Nobel-díj átadó hírérték-aránya olyan szinten viszonyul, mint ahogy azon polgárok száma viszonyul egymáshoz, akik megnézték a Bosszúállok-Végjátékot és azoké, akik értik, mi is az a Higgs-bozon.
2019. nov. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 LeonScottKennedy ***** válasza:
15%

#4:

És ha én meg is néztem az Endgamet (ami szerintem fájóan középszerű volt, ellentétben az Infinity War-al, ami szerintem az egyik legjobb képregényfilm), és tudom is mi az a Higgs-bozon (és W és Z-bozonok), akkor én már polihisztornak számítok? Jó, az utóbbiba azért ne feltétlen kérdezz bele, csak felületesen néztem utána hogy ne írjak totál hülyeséget a sci-fibe.

2019. nov. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%
Most is volt a hirekben.
2020. okt. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
83%

Az Oscar-díj átadó alapvetően egy szórakoztató műfaj köré épült, a Nobel-díj... mondjuk, hogy nem jellemzően.

A másik, hogy az Oscar egy milliárdos üzlet része, bevétel-generáló esemény. Nevezhetjük a helyi filmipar egyik marketing eszközének is.

2020. nov. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
74%
Minek ezt a kérdést kiemelni? Már leirták, hogy nem igaz az állításod. Mit akarsz még?
2020. nov. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!