Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » 52dB mit jelent szobaantennánál?

52dB mit jelent szobaantennánál?

Figyelt kérdés
Gondoltam nem ilyen hangos üzemelése alatt

2019. nov. 23. 19:51
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem azt, hogy van beépített erősítő benne és max. 52 bB-re képes.
2019. nov. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem, de mit jelent 52dB antenna esetèben, mihez viszonzítsam?
2019. nov. 23. 20:08
 3/8 A kérdező kommentje:
van itt egy tescos szoba tenna az 8rja 10dB, és kockás kèp, recseg-ropog a hang , csak a szlovák adàs jon be jol, seemi más, szoval 10DB anntit 3r mint csok a halottnak, kukaba valo.
2019. nov. 23. 20:11
 4/8 MancsWolf ***** válasza:
24%
Nem inkább 52dbi? Bár el tudom kezelni hogy rövidítve írják sima db re. Egyébként az antenna nyereségére utal. Minél magasabb a nyereség ( ha van erősítő akkor azzal együtt) annál jobb lesz a vétel, illetve távolabbi adotornyok jelét is képes venni.
2019. nov. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%

A dB két mennyiség arányát fejezi ki logaritmikus léptékben. Ha x1 és x2 a két mennyiség, akkor az A=x1/x2 arány dB-ben AdB = 20*log10(x1/x2), tehát ha x1 10-szer akkora, mint x2, akkor az 20dB-t jelent.


Az 52dB kb. 400-szoros erősítést jelent, a 10dB pedig kb. háromszorost. Nyilván antennánál az előbbi érték a jobb :)


A laikusok általában a hangerő kapcsán találkoznak ezzel az egységgel, így gyakran hiszik, hogy a dB a "hangerő mértékegysége", de ez nem igaz. Csak annyi igaz, hogy a hangerőt is dB-ben szokás megadni: leegyszerűsítve ez egy referencia "hangossághoz" viszonyított arányt jelent, logaritmikusan értve. Tehát egy 95dB-es hang 10-szer olyan hangos, mint egy 75dB-es.

2019. nov. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
86%

Mint pilótakex89 kolléga helyesen utalt rá: a szobaantennában egy erősítő van, aminek a maximum erősítése (a kimenő jelet ennyivel erősíti a bemenő jelhez képest) 52 dB. Nem keverendő össze az antennanyereséggel, amit dBi-ben vagy dBd-ben adnak meg; és semmi köze a hangerőhöz.


Feltételezem erről a "csodáról":

[link]

van szó.


Egyébként kedves kérdező: hol, melyik városban laksz?

Kertes házban vagy lakótelepen?

Leellenőrizted:

[link]

hogy a digitális adás vételéhez elegendő-e a szobaantenna?

Biztos, hogy egy szobaantenna elegendő?

2019. nov. 24. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
56%

Igen, így a linkről jobban érthető:

"Szobaantenna erősítővel ... max. erősítés: 52 dB"

Aztán hogy az milyen jelminőséget fog jelenteni, az más kérdés.

2019. nov. 24. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igen az lett volna a választás, ha

1. MPL postára rendelhető. MOL ès hasonló pick pack-ok kizárva, egyszer oda egy drága tens készüléket rendeltem és egy hatalmas nyìlás volt a dobozon, trehányak nem vigyáznak a csomagra. Futár kizárva (házhoz) mert 16-ig dolgozok.

2. Az egyik oldal a regimet zavarta meg 500 ft kedvezménnyel egy felugró ablak, ha 10 ezerért vásárolok, x nem láttam így - kellel navigáltam vissza, minden eltűnt s nem fogom mèg egyszer bepötyögni az adatokat...szóval ígz szerencsére találtam egy igen jó antennát:


IcyBox Indoor DVB-T2 HD Antenna, HDTV, DVB-T, DVB-T2, DAB+, FM Radio, 4K


IcyBox IB-AT1008 DVB-T2 HD Beltéri antenna termék leírása


• Aktív erősítős digitális beltéri antenna TV és rádió számára

• Támogatja a HDTV, a DVB-T / DVB-T2 HD / ISDB-T, a DTMB, az ATSC és a DAB + FM rádió specifikációkat 

• Támogatja a Full HD TV, a 3D és a 4K Ultra HD televíziót

• Az UHF / VHF csatornák optimális fogadása 

• Támogatott távolság a következő adóig 25 km-ig

• Nagy hatékonyságú és alacsony zajszintű jelerősítővel

• Támogatja az aktív (erősített) vagy passzív üzemmódot

• Árnyékolt, minimális interferenciára

• 150 cm-es koaxiális kábel

• AC / DC tápfeszültség 6 V / 100 mA

• Kompatibilis az összes DVB-T és DVB-T2 HD vevővel

• 3G / 4G / LTE mobil jelek interferenciával szembeni blokkszűrővel


48dBi

2019. nov. 24. 18:17

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!