Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért volt olyan alacsony az...

Miért volt olyan alacsony az átlagéletkor a középkorban mikor rendkívül sokat mozogtak a friss levegőn és egészségesen étkeztek?

Figyelt kérdés
tonna számra ették a permetmentes friss zöldséget és gyümölcsöt, nem volt cukor, chips, kóla, fehérkenyér. Még is egy laza megfázás simán bedarált egy életerős embert is.
2019. dec. 6. 12:19
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Ezt én se tagadtam sehol, sőt, le is írtam, ha nem is így... :D
2019. dec. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
42%

"ették a permetmentes friss zöldséget és gyümölcsöt"

Persze... és közben ólomcukorral édesítették az ételt, mert kristálycukor még nem volt :-)

(Mondjuk főleg a gazdagok)

2019. dec. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Azért ez borzalmas, hogy valaki azt hiszi, a Tesco választéka megvolt a középkorban is. Friss zöldség akkoriban kb 3x2 hétig volt, utána meg ami elállt a hűvösben, homokban, kiszárították vagy befőzték, az volt egész évben.
2022. jún. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 m dzsuzeppe ***** válasza:
10%
Utánnanéztem történelmi, régészeti adatoknak: ha leszámítanánk a gyakori háboróskodást, járványokat, akkor nem éltek sem rövidebb ideig, és inkább egézségesebbek, erősebbek voltak a mai embernél. Az is érdekes hogy a falusi lakosság átlagba megérte a 80 éves kort, sőt sokkal többet is, és öregkorába is még volt ereje munkára, ha kevesebb is mint amikor erelyeteljébe volt. Erőssen úgy néz ki hogy inkább példát lehetne róluk venni táplálkozás, életmód terén.
2023. márc. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!