Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Youtubeon talaltam egy videot...

Youtubeon talaltam egy videot es erdekelne a pontos eljaras menete hogyan lehet a fembe kulonbozo mintakat maratni elektromossaggal es folyadekkal?! Leirom a video linkjet:youtu. Be/ada_CGsrIMg)

Figyelt kérdés
Elektrolízis, gravírozás, maratás,
2019. dec. 9. 18:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem néztem meg a videót, de valószínűleg keversz két dolgot, a savmaratást és a szikraforgácsolást.

A szikraforgácsolás kétféle lehet, huzallal, ami lényegében vágás, vagy a tömbszikra, ahol egy megmunkált vörösréz elektróda égeti be az alakját, (amin akár felirat is lehet) egy fémfelületbe.

Savmaratásnál kimaszkolják a felület megmaradó részét olyan száradó folyadékkal, amit nem mar meg a sav, olyasmi módon, mint a szitázásnál, csak ugye a negatívját és persze eleve rászámolva egy kis kontúrt, amit a sav a maszk alá mar, majd egy jó húzós savba mártják, ami többnyire ferroklorid, de lehet más is és a kívánt ideig tartják benne, amíg a szükséges vésési mélység kimaródik.

Általában rozsdamentes acéllapokba készítenek így feliratot, azt ugyanis nehéz gravírozni, más fémre jobbak a hagyományos gravírozási módszerek.

2019. dec. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt de azert osztottam meg a videot mert ha megnezi valaki latja mirol is van szo latatlanba igazabol nem tudod hogy mirol beszelek.
2019. dec. 10. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!